Przełom w teleportacji. Czy technologia znana ze Star Trek jest możliwa?

Kategorie: 

Źródło: ÖAW/Harald Ritsch

Badacze z Austrii i Chin dokonali czegoś, co dotychczas było możliwe jedynie teoretycznie. Podczas najnowszych eksperymentów po raz pierwszy dokonano teleportacji trójwymiarowych stanów kwantowych. Teleportacja wielowymiarowa może odegrać ważną rolę w przyszłych komputerach kwantowych.

 

W swoich badaniach, naukowcy z Austriackiej Akademii Nauk, Uniwersytetu Wiedeńskiego oraz Uniwersytetu Nauki i Technologii w Chinach przeteleportowali stan kwantowy jednego fotonu do drugiego. Jednak dotychczas przesyłano tylko dwuwymiarowe stany kwantowe, tzw. kubity, które znajdują się w superpozycji zera i jedynki. Tym razem przeteleportowano trójwymiarowe stany kwantowe, czyli tzw. kutrity, które mogą przyjmować superpozycję trzech stanów jednocześnie.

 

Stan kwantowy, który zostanie przeteleportowany, należy zakodować w ścieżkach, które foton może pokonać. Ścieżki te można porównać do trzech światłowodów. W fizyce kwantowej, pojedyncza cząstka światła może znajdować się we wszystkich trzech włóknach światłowodowych jednocześnie. Aby dokonać teleportacji, naukowcy zastosowali nową eksperymentalną metodę.

 

Rdzeniem teleportacji kwantowej jest tzw. pomiar Bella. Opiera się on na wieloportowym rozdzielaczu wiązki, który kieruje fotony przez kilka wejść i wyjść oraz łączy ze sobą wszystkie światłowody. Naukowcy wykorzystali również fotony pomocnicze, które także zostały wysłane do wieloportowego rozdzielacza wiązki i mogą kolidować z innymi fotonami.

Wybierając pewne wzory interferencji, informacja kwantowa może zostać przeniesiona do innego fotonu, znajdującego się daleko od fotonu wejściowego, bez jednoczesnego fizycznego oddziaływania dwóch cząstek. Co więcej, koncepcja eksperymentalna wcale nie ogranicza się do trzech wymiarów – można ją rozszerzać na dowolną liczbę wymiarów.

 

Wyniki tego eksperymentu będzie można przełożyć na praktyczne zastosowania. Dzięki wielowymiarowym systemom kwantowym, przyszły internet kwantowy będzie mógł przekazywać znacznie większe ilości informacji, niż przy wykorzystaniu kubitów. W przyszłych pracach, zespół będzie próbował przeteleportować cały stan kwantowy pojedynczego fotonu lub atomu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Ci nędznicy którzy bez wiary

Ci nędznicy którzy bez wiary i bez Boga ,  wytrychem i łomem chcą pokonać granicę , które zostały postawione ziemskiemu życiu    czeka niemiłe zaskoczenie - w ks. Rdz . jest o tym wzmianka : "  .Wygnawszy zaś człowieka, Bóg postawił przed ogrodem Eden cherubów i połyskujące ostrze miecza, aby strzec drogi do drzewa życia7. " . W czym rzecz ? . Jeśli nawet uda się im teleportować materię i ciała organiczne , to teleportują zwłoki .Oni nie rozumieją że świadomośc nie jest w mięsie ale w tzw. elementarnej jednostce świadomości , których są cztery rodzaje : bóstwa i znamiona bóstw , jestestwa i znamiona jestestw. To są niematerialne substytuty struktur zdolnych do utrzymywania  stanu percepcji na odziaływanie ducha i ożywianie nim (akcja- reakcja ). Inne sa po stronie bóstw a inne po stronie jestestw . A  gdzie tu jeszcze łaczność z pasmem żywota lub nawet z nicią życia ? . To się nie stanie , ale podaję hipotetycznie , gdyby ci religijni indolenci namówili anioły wyspecjalizowane do przenoszenia tych elementarnych świadomości , aby im zrobili  " usługę" i przeniosły je równolegle z  pkt A do pkt B , to taki teleportowany osobnik na stałe utraci pamięć .Zerwanie nici życia , nie mówiąc już o zatarciu pasma żywota . Takie zatarcie pasma żywota przeszli wszyscy z kilkoma wyjątkami , a kościł nazywa to  " zmazą pierowrodną"  nawet nie wiedząc co to znaczy , domniemując ,  że chodzi o ejakulację . Jest wiele alternatywnych sposobów adekwatnych teleportacji , a niektóre są " przyrodzone "  różnym stworzenim rozumnym i bytom . Istoty mają natomiast przyrodzoną zdolność do teleportacji świadomości ale nie ciał . Świadmość dlatego że jest ona znamionami jestestw , a teleportacje ciał oraganizuja sobie sami . Znamiona świadomości różnią się tym od jestestw i bóstw , że posiadają swoje duchowe  kopie i to z nimi wędruje osobnik ,  a wzorzec spoczywa w jednym konkretnym miejscu na zawsze . Mam rozległą wiedzę o tym zagadnieniu , ale wy nie macie " uszu do słuchania  " .

 

Szacuje się że  co drugi człowiek na ziemi zachoruje na raka a ty ciągle wierzysz w naukę i postęp cywilizacyjny?

 

Portret użytkownika MiamiVibe

Przypuszczam, że elita

Przypuszczam, że elita dysponuje już takimi teleportami. Nam nie użyczą tego, my mamy jeźdźić brudną spalinówą, tankować ją i stale opłacać powalonymi podatkami oraz jeszcze dziękować rasie panów, że nam dano taką możliwość Smile

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika wizard

Teleportacją kwantową nie

Teleportacją kwantową nie jest możliwe przesyłanie jakiejkolwiek informacji , to jest fakt naukowy .Nadaje się conajwyżaej do szyfrowania danych a i to jest jeszcze bardzo daleko bo trzeba by przesyłać pojedyńcze fotony a nie jak teraz całe wiązki w których tylko 80%  wykazuje splątanie.Bajki o szybszym internecie dzięki tej technlogii można opowiadać dzieciom.

Strony

Skomentuj