Przełom w technologii druku 3D - przedmioty powstają nawet 100 razy szybciej

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
Firma Carbon 3D przedstawiła światu zupełnie nową technikę, która zrewolucjonizuje drukowanie przedmiotów w drukarce 3D. Wszystko to za sprawą technologii CLIP, czyli interfejsu ciągłej produkcji płynnej.

 

Tworzenie obiektów za pomocą wspomianej metody jest znacznie lepsze od stosowanych obecnie na rynku drukarek 3D - jest lepsza i to pod każdym względem. Według firmy Carbon 3D, przedmioty powstają od 25 do nawet 100 razy szybciej i są jednocześnie znacznie bardziej wytrzymałe. Dodatkowo, nowa technika pozwala wykorzystywać szeroki zakres materiałów. Cały proces durkowania przedstawiony na poniższym nagraniu potrwał tylko 6 i pół minuty.

Przedmioty kształtowane są w żywicy przy zastosowaniu tlenu i światła ultrafioletowego. Dzięki odpowiednim proporcjom tych dwóch składników, obiekt nabiera kształtów i wynurza się z cieczy. Twórcy mówią, że dopiero teraz możemy tak naprawdę mówić o drukowaniu w trzech wymiarach, ponieważ tradycyjne metody tworzą obiekty warstwa po warstwie w dwóch wymiarach.

Nowa metoda sprawi, że druk 3D stanie się zapewne jeszcze bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem jeśli chodzi o produkcję przedmiotów i części na skalę przemysłową. Carbon 3D, dzięki technologii CLIP, prześcignęła wszystkie firmy specjalizujące się w drukowaniu 3D.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/rewolucyjna-metoda-druku-3d-pozwala-tworzyc-obiekty-100-razy-szybciej-niz-dotychczas

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika MiterMan

drukarki 3d sa stare

drukarki 3d sa stare technologicznie....  replikatory sa o wiele bardziej zaawansowane tyle ze ich nie wprowadza do uzytku komercyjnego bo posiadajac replikator nie potrzebne Ci pieniądze.. a skoro ich nie potrzebujesz wladza nie moze Cie kontrolowac...

Portret użytkownika Ezoteryk

posiadajac replikator nie

posiadajac replikator nie potrzebne Ci pieniądze..

Bzdury ! Taki replikator , owszem może i wydrukuje ci jakieś przedmioty , więcej , może i stworzy jakieś techniczne konstrukcje ( elektronikę , samochody , meble itp. ) lecz bez pieniędzy będziesz nędzarzem .
Replikator bowiem nie wyleczy cię gdy będziesz chory , nie będzie uczył twoich dzieci , nie zajmie się tobą na stare lata ...
Taka prawie darmowa dostępność dóbr materialnych , owa " ekonomia obfitości " spowoduje po prostu przesunięcie wartości ze sfery produkcji dóbr , do sfery wiedzy - inżynierii , medycyny . 
Może się okazać że społeczeństwa takie są jeszcze bardziej rozwarstwione niż teraz . Paradoksalna wizja - neonędzarza który ma dom pełen gadżetów najwyższej jakości , ale umiera z powodu choroby , bo nie ma czym zapłacić za lekarza będzie bardzo częsta .
Ostrożnie więc z drukiem 3D , a tym bardziej z replikatorami !
Wink

Skomentuj