Przełom w medycynie - naukowcy wyleczyli raka w ciągu jednego dnia

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Naukowcy opracowali nową metodę leczenia raka, która polega na ogrzewaniu guza za pomocą nanocząstek. Dzięki nowym osiągnięciom wyleczono skutecznie trzynastu na piętnastu pacjentów z raka prostaty, a terapia nie miała negatywnego wpływu na inne narządy u tych ludzi.

 

Metoda została opracowana przez specjalistów z Rice University. W badaniu wzięły udział osoby z rakiem prostaty. Zamiast wyniszczającej chemioterapii poddano ich działaniu nanocząstek, które zostały podgrzane laserem, niszcząc w ten sposób złośliwe komórki. Pierwsze eksperymenty potwierdziły wysoką wydajność metody.

 

W przełomowym eksperymencie wzięło udział piętnastu ochotników w wieku od 58 do 79 lat. Choroba w różnych przypadkach charakteryzowała się niskim i umiarkowanym nasileniem. Pierwszego dnia piętnastu pacjentów otrzymało dożylnie nanocząsteczki krzemionki w złotej skorupce. Drugą częścią procedury była ablacja guza przez ogrzewanie tych cząstek za pomocą systemu lasera na podczerwień.

 

Natychmiast po zabiegu ludzie poszli do domu, a ponowne badanie odbyło się po trzech miesiącach. Lekarze nie wykryli komórek rakowych u piętnastu uczestników. Powrót choroby nastąpił tylko u dwóch badanych i to po roku. Reszta wyzdrowiała całkowicie.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika komar

To dziwne, ale w Bydgoszczy

To dziwne, ale w Bydgoszczy na onkologii laser zamiast chemii w prostacie stosuje sie juz od dawna. U mojego krewnego wyleczobo w ten sposob raka prostaty, fakt ze nie w 1 dzien, a okolo 3mc. Calkowicie do zera.

Strony

Skomentuj