Przełom w medycynie może przybliżyć ludzkość do nieśmiertelności

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Specjaliści z Uniwersytetu Stanforda ogłosili, że znaleźli sposób na zbudowanie w pełni bezpiecznych końcówek chromosomów, które są odpowiedzialne za starzenie komórek ludzkiego organizmu. Odkrycie to może pozwolić niektórym z nas na znaczne wydłużenie życia.

<--break->

<--break->http://tylkomedycyna.pl/modules/wysiwyg/plugins/break/images/spacer.gif" title="">

 

Te końcowe fragmenty chromosomów to telomery. Z czasem skracają się one co charakteryzuje się brakiem możliwości podłączenia do innych chromosomów. Nazywa się to limitem Hayflicka. Z tego powodu podczas podziału, komórki ludzkie w hodowli komórkowej, obumierają po około 50 podziałach, a wcześniej zaczynają wykazywać oznaki starzenia, gdy zbliżają się do granicy.

Źródło: 123rf.com

Naukowcy na całym świecie od wielu lat poszukują sposobu na przedłużenie tych odcinków DNA. Liczne badania wykazały, że pomaga w tym utrzymanie zdrowego stylu życia i niektóre diety, które mogą spowolnić skracanie telomerów. Gdy telomery zbliżają się wielkością do limitu Hayflicka człowiek zaczyna się strzec i gwałtownie zwiększa się ryzyko zachorowania na raka.

Źródło: dreamstime.com

Wcześniej w poszukiwaniu nieśmiertelności badano homary, duże skorupiaki morskie, które w ogóle się nie starzeją. Okazuje się, że posiadają mechanizm samoleczenia swojego DNA i potencjalnie mogą żyć wiecznie. Enzym zaangażowany w ten proces nazwano telomerazą. Jest on zaangażowany w naprawę DNA, co wpływa na telomery, powodując ich rozszerzenie i przywrócenie ich pierwotnej długości.

 

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda opracowali nową technologię, która wykorzystuje zmodyfikowane RNA, zawierające gen telomerazy. Wprowadzenie takiego kwasu rybonukleinowego, do hodowli ludzkich komórek pozwoliło na uruchomienie aktywności telomerazy i w ciągu dwóch dni telomery się wydłużyły, a następnie zaprogramowane nowe RNA uległo całkowitemu rozkładowi. Powstałe nowe komórki zachowują się jakby były młodsze i dzielą się o wiele razy częściej niż inne w grupie kontrolnej.

 

 

Artykuł pochodzi z portalu medycznego:

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wielebny Hektor

Masz racje @Betejger, Skoro

Masz racje @Betejger, Skoro świadczę o Stwórcy Jehowie to jestem Jego świadkiem!
Gdybyś Ty, dał mi się dobrze poznać i „ zjadłbym z tobą beczkę soli” i wiedziałbym jakim jesteś wspaniałym, troskliwym, kochającym ojcem i mężem a twój sąsiad powiedziałby i publicznie oskarżyłby Cię, że znęcasz się nad swoimi dziećmi i swoją żoną, to wtedy ja, twój przyjaciel, bez wahania zostałbym twoim świadkiem w sądzie, by oczyścić Twoje dobre imię, więc byłbym świadkiem Betejgera!
 
Pytaj mnie zatem o co chcesz, a święty duch Jehowy niechaj sprawi, bym mógł Ci odpowiedzieć!
 
Bóg nie powiedział „nie zabijaj” lecz powiedział „NIE MORDUJ!” a to olbrzymia różnica.
Jehowa Bóg zezwolił Noemu, po potopie, oprócz owoców i warzyw spożywać mięso, więc zwierzę musiało zostać zabite i tak jest do dzisiaj, a ten kto zwierzęta hodowlane zabija, zdecydowanie różni się od tego który zabija dla sportu, by popisać się kolegom, by bezmyślnie wyniszczyć kolejny gatunek.
Ludzie którzy zostali unicestwieni w Sodomie i Gomorze oraz miastach kananejskich byli takimi samymi „potworami' jak Hitler i Stalin (dopisz sobie teraz sam, do tej listy innych, dzisiejszych „potworów”)
Jaki wyrok Ty wydałbyś na „człowieka” który z zimną krwią, na twoich oczach, być może na twoich rękach, zamordowałby twoje mądre, śliczne, i niewinne małe dziecko?
A gdybyś w tej sytuacji był zupełnie bezsilny i nic nie mógł byś takiemu zrobić, a on śmiałby się tobie prosto w twarz, lecz ty zobaczyłbyś, że twój Bóg wydał za ten czyn, na niego wyrok śmierci i go wykonał, to co byś powiedział?
Bóg Jehowa wydał prawomocny wyrok na narody kananejskie i go wykonał, wydał też wyrok prawomocny na dzisiejszych „potworów” i wkrótce, być może jeszcze na naszych oczach, też go wykona, bo Jego Syn, Jezus Chrystus już „ostrzy miecz” i wkrótce wyruszy wraz ze swoimi aniołami!
Słyszałeś o „Armagedonie”?

Portret użytkownika wielebny Hektor

Zgadza się @Agaa, w Biblii

Zgadza się @Agaa, w Biblii zawsze czytamy szczerą prawdę!
Możemy się domyśleć, że „drzewo życia” rodziło owoce których skład chemiczny prawdopodobnie zawierał wspomnianą telomerazę, ale może coś jeszcze i jedzenie tego owocu z całą pewnością powodowałaby to, o czym wspomina artykuł, tylko w sposób doskonały!
Teraz już wiemy, ile zła na Ziemi potrafią wyrządzić ludzie wyzuci zupełnie z sumienia, mordercy przesyceni nienawiścią i wszyscy zachłanni którym wiecznie mało i taka decyzja Boga jak najbardziej była słuszna i bardzo mądra!
Nie bez powodu wielu mówi, że śmierć to jedyna sprawiedliwość na tej planecie, bo nawet ten który ma rozległą władzę i pieniądze oraz środki i wszelkie możliwości by uśmiercić kogo tylko zechce, sam nie uniknie śmierci i prędzej czy później też musi umrzeć!
Chyba nie mamy też wątpliwości, że takie „potwory”, najpodlejsze z podłych, zarezerwowałyby ten owoc wyłącznie dla siebie i swojego potomstwa.
Adam, nasz prarodzic, człowiek doskonały, za namową diabła wypowiedział Bogu posłuszeństwo, świadomie rezygnując z życia wiecznego a dzisiaj widać, że wielu również gardzi taką możliwością o czym świadczą niektóre komentarze.
Zycie wieczne obecnie, zarezerwowane jest dla tych którzy tego pragną i o to proszą, gotowi są okazać pokorę i dokonać zmian w swoim życiu by wyzbyć się np. nienawiści, uznają zapłacony „okup” i proszą Pana Jezusa by został ich Królem wołając „przyjdź królestwo Twoje”, bo przecież „Bóg tak bardzo umiłował świat, ze dał swego jednorodzonego Syna, aby nikt, kto w niego wierzy, nie został zgładzony, lecz miał życie wieczne” (Ewangelia Jana 3:16)

Portret użytkownika OSET

W związku z przedłużeniem

W związku z przedłużeniem telomerazy proponuję zapanać się z tarczycą bajkalską.
Jej właściwości zostały odkryte przypadkiem przez polskie laboratorium dr Eris.
Szczgóły na stronie Akademii Długowieczności dr.Pokrywki - longevitas.pl
 

Portret użytkownika Agaa

zdaje się ze dlatego

zdaje się ze dlatego wylecieliśmy z Edenu, żeby nie zjeść też  Drzewa życia i nie stać się nieśmiertelnymi
„I rzekł Pan Bóg: Oto człowiek stał się taki jak my: zna dobro i zło. Byleby tylko nie wyciągnął teraz ręki swej i nie zerwał owocu także z Drzewa życia, i nie zjadł, a potem żył na wieki! Odprawił go więc Pan Bóg  ogrodu Eden(…) I tak wygnał człowieka, a na wschód od ogrodu Eden umieścił cheruby i płomienisty miecz wirujący, aby strzegł drogi do Drewa życia.” Pierwsza Księga Mojżeszowa 3, 22-24.

Portret użytkownika wielebny Hektor

Nawet złoczyńca skazany przez

Nawet złoczyńca skazany przez ludzi na śmierć, konający w męczarniach obok Jezusa, otrzymał obietnicę życia wiecznego, w takich wspaniałych przyszłych warunkach, bo w ostatniej chwili zdołał wykazać się swym szczerym sercem, pokornie uznał Pana Jezusa wierząc, że jest on Synem Bożym, więc raczej oczywiste jest to, że tak długo jak człowiek żyje, to jego "księga" pozostaje "otwarta" i nigdy nie jest za późno by zyskać uznanie w oczach Bożych.
Taka pozytywna chęć życia, to nawet dobrze o Tobie świadczy @AMR i ja nie miałbym odwagi powiedzieć, że na pewno Ty albo ten lub tamten nie "odziedziczą Królestwa Bożego" bo kto to wie...?

Chciałby również w tym wpisie powiedzieć, że bardzo współczuję rodzicom tej zmarłej 13 letniej dziewczynki i jest mi bardzo smutno, chciałbym powiedzieć, że rozumię ich ból ale tak naprawdę wiem, że teraz nikt i nic nie jest w stanie ich pocieszyć..., wierzę, że przyjdzie taki czas gdy sam Bóg otrze z Waszych oczu łzy...

Strony

Skomentuj