Przełom w medycynie - malaria pomoże w zwalczaniu raka?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Być może w światowej onkologii następuje właśnie długo oczekiwany przełom. Odkryto bardzo skuteczny sposób walki z prawie każdym rodzajem raka. Aż w dziewięciu na dziesięć przypadków nowa terapia okazała się skuteczna. Nowa metoda leczenia nowotworów powstała dzięki pracy badawczej naukowców z Danii i Kanady.

 

Właściwie uczeni pracowali nad malarią, chorobą tropikalną, która nadal jest przyczyną zbyt dużej ilości zgonów. Specjaliści odkryli przypadkiem, że pewne białka pierwotniaków wywołujących malarię mają niezwykłe właściwości. Pomagają niszczyć dziewięć na dziesięć przypadków raka.

Zarodźce malarii - źródło: Internet

Naukowcy prowadzili badania nad środkami, które mogłyby zabezpieczyć przed malarią kobiety w ciąży. Zwykle choroba atakuje łożysko, co bezpośrednio zagraża życiu płodu. Zauważono, że jedno białko umie wniknąć w komórki ciała sterując w ten sposób ich życiem. Za pomocą tej metody udało się wyleczyć aż 90% dostępnych formacji nowotworowych.

 

W tej chwili specjaliści zamierzają kontynuować pracę z myszami, ale wkrótce będą w stanie rozpocząć testy na ludziach. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, świat zyskać bardzo skuteczne narzędzie w leczeniu raka.

 

 

 

 

Artykuł pochodzi z portalu medycznego:

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Trujek

Jak wy myślicie,że raka idzie

Jak wy myślicie,że raka idzie wyleczyć jakimiś witaminkami czy innymi ziołami to wam współczuje,skoro już jest niby lekarstwo to dlaczego go się nie stosuje bo piepszenie o koncernach famraceutycznych średnio mnie przekonuje i najważniejsze gdzie sa jakieś badania ?  
Jeden tutaj wkleił link do jakiejś strony która kompletnie się do badań nie odnosi.

Portret użytkownika ekscelencja

To nie nowość tylko stara

To nie nowość tylko stara metoda leczenia poprzez wywołanie wysokiej temperatury. W latach 1976 do 1985 w klinikach okulistycznych Akademii Medycznych w Polsce, leczono zapalenie nerwu wzrokowego poprzez "podanie" malarii. Wywoływała ona wysoką temperaturę trwającą do tygodnia czasu. Kiedy ustępowała nerw wzrokowy był wolny od stanu zapalnego. Istotą tego leczenia jest "Hipertermia" (tak obecnie się nazywa  metody zwalczania chorób w wysokiej temperaturze). W Austrii, w Czechach ale również w Polsce te metody się już ponownie stosuje, również w chorobach nowotworowych. Nawet skonstruowano specjalne "inkubatory" w których człowiek poddawany jest przez kilka godzin wysokiej temperaturze do uzyskania 42 st. C ciała. Kuracja taka trwa do zejścia stanów zapalnych i wszelkich innych np. reumatoidalnych. Oczywiście obecnie jest ona zarezerwowana dla tych z  "możliwościami". A przecież w tym leczeniu wykorzystane są naturalne mechanizmy leczące organizm. Temperatury nie należy zwalczać ponieważ organizm nią zwalcza to co zagraża zdrowiu i życiu. Tylko w przewlekłych chorobach które zdążyły tak osłabić układ odpornościowy, temperatura się nie pojawia i wtedy rozgrzanie organizmu do 42 st.C spełnia to zdanie. Kiedyś w tym celu "podawano" malarię. Pozdrawiam. E.  

Portret użytkownika agarah

Mamy już przynajmniej kilka

Mamy już przynajmniej kilka sposobów na wyleczenie nowotworu. Ale dopóki koncerny farmacutyczne nie zaczną na tym zarabiać, to chemia nadal będzie nas, nie oszukujmy się, truć. Koncerny zarabiają tyle pieniędzy na chemioterapii, że zwyczajnie nie opłaca się im się wprowadać innych metod leczenia. Chemia stałaby się bezużyteczna i nie zarabiałyby tyle, ile teraz, poza tym mniej osób chorujących- mniej terapii. Ba, koncerny te podpisują sobie umowy ze szpitalami na używanie danego leku właśnie. Dlatego też skutecznego leku na raka na rynku na razie nie będzie i tyle. Światem rządzi pieniądz.

Portret użytkownika Faust

był taki film "Jestem

był taki film "Jestem Legendą" - tam wygladało to identycznie; nawet skuteczność była identyczna Smile
Na rzeczywiste skutki nie trzeba było długo czekać.
 
W tym cyklu z Milą Jovovic  było tez dość podobnie.
 
nadchodzi era zombie.

Portret użytkownika Medium

Śmiertelne lekarstwo

Śmiertelne lekarstwo (malaria) na uaktywniony program samozniszczenia (rak) to doskonały przykład logiczny.
Na zasadzie podobieństwa opiera się homeopatia, elementy tego zdania logicznego, gdzie minus i minus daje plus zawiera też Germańska Nowa Medycyna. Tam przeanalizowano epidemiologię gruźlicy i stwierdzono, że baterie tej choroby niszczą ogniska nowotworowe wywołane u ludzi ciężkim stessem, np. wojną.
Problem w tym, by zachować ścisłą równowagę pomiędzy akcją (rak) a reakcją (gruźlica czy malaria).
 

Skomentuj