Przełamanie lodowca w Indiach spowodowało potężną powódź

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W stanie Uttarakhand, w północnych Indiach doszło do spektakularnego osuwiska. Zawalił się fragment lodowca. Na skutek tego zdarzenia doszło do katastrofalnej powodzi. Około 150 osób uważa się za zaginione.

 

Według indyjskich mediów masa lodu, która spadła ze zbocza góry, spadła w rejonie tamy i według niektórych doniesień uszkodziła ją. Następnie woda spłynęła w dół rzeki Alaknanda i zablokowała szereg osad położonych w bezpośrednim sąsiedztwie jej brzegów.

 

Władze podjęły działania mające na celu obniżenie poziomu wody w rzece, wczoraj przekraczał on normę o około metr. Ratownicy i kilka grup straży granicznej operuje na miejsce zdarzenia, wojsko przygotowuje się też do użycia lotnictwa.

 

W wyniku zejścia lodowca i późniejszej powodzi w elektrowni wodnej Rishiganga mogło zaginąć nawet 150 osób. W związku z powodzią władze stanu Uttarakhand rozpoczęły ewakuację osad położonych na brzegach rzeki poniżej elektrowni. 

 

Tamy w miastach Srinagar, Rishikesh i Haridwar rozpoczęły awaryjny zrzut wody, aby zapobiec dalszym szkodom. Premier Indii Narendra Modi twierdzi, że stale monitoruje sytuację w stanie.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj