Przegrzanie sondy kosmicznej Juno doprowadziło do utraty zdjęć Jowisza

Kategorie: 

Źródło: NASA

Większość zdjęć Jowisza wykonanych podczas ostatniego zbliżenia automatycznej stacji międzyplanetarnej Juno w połowie stycznia okazała się słabej jakości z powodu przegrzania aparatu. To już drugi taki incydent, którego przyczyny nie zostały jeszcze ustalone

 

JunoCam to teleskopowa kolorowa kamera optyczna zainstalowana na stacji Juno, która od sześciu lat bada Jowisza. Otrzymuje szczegółowe obrazy wirów i chmur gazowego giganta podczas zbliżania się stacji do planety, które są następnie badane przez naukowców i udostępniane opinii publicznej.

 

14 grudnia ubiegłego roku, tuż po 47 przelotach obok Jowisza, Juno doznała awarii komputera pokładowego z powodu uderzenia naładowanej cząstki, po czym sonda wróciła do normy dopiero 29 grudnia. Kiedy stacja zakończyła przesyłanie zebranych danych naukowych na Ziemię, okazało się, że 4 z 90 obrazów otrzymanych przez JunoCam były bezużyteczne. 

 

Przyczyną słabej jakości zdjęć był anomalny wzrost temperatury narzędzia w początkowej fazie robienia zdjęć, później temperatura wracała do akceptowalnej wartości.

Jednak 22 stycznia 2023 roku, kiedy Juno zbliżyło się do Jowisza 48 raz kamera ponownie się przegrzała i wydłużyła czas ekspozycji (23 godziny zamiast 36 minut), co doprowadziło do utraty już 214 zdjęć Jowisza. Tylko 44 zdjęcia zrobione na końcu zakresu miały normalną jakość.

 

Inżynierowie nie wyłączyli jeszcze JunoCam, ale nie odkryli nadal przyczyny przegrzania. Początkowo kamera miała działać w warunkach podwyższonego promieniowania w układzie Jowisza, ale jej nieprzerwane działanie było gwarantowane tylko na siedem podejść do gazowego giganta. 49 podejście Juno do Jowisza zaplanowano na 1 marca 2023 r.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Pytanie zasadnicze:

Pytanie zasadnicze:

Kto zrobił zdjęcie "sondzie" na tle Jowisza?

Druga sonda?  *biggrin*

Czy po prostu opieramy się cały czas na:

"Sam astronom chciał otwarcie zaprezentować wyniki swoich obserwacji i wydać księgę pod tytułem "De revolutionibus". Jednakże Osiadner zmienił tytuł na "De revolutionibus orbium coelestium" (O obrotach sfer niebieskich), a także obarczył dzieło niepodpisanym występem, w którym wyjaśniał, że to jest tylko hipoteza umożliwiająca konstrukcję modeli matematycznych ruchów planet. Jednocześnie usunął wstęp napisany przez Kopernika, w którym autor dedykował dzieło papieżowi Pawłowi III."

Stąd:   https://www.onet.pl/informacje/historiaorg/jedyny-uczen-kopernika-to-on-wydal-dzielo-mistrza/725fge2,30bc1058

"O obrotach ciał niebieskich" to tylko hipoteza umożliwiająca konstrukcję modeli matematycznych ruchów planet ???

"Retyk, gdy książka znajdowała się w druku, objął stanowisko profesora matematyki w Lipsku. W 1551 r. został oskarżony o stosunek homoseksualny ze studentem, za co w ówczesnym prawodawstwie groziła śmierć na stosie. Retyk obawiając się, że podzieli los ojca, uciekł przed procesem do Pragi."

"W ich celu wzniósł w Krakowie kilkunastometrowy obelisk, który był pierwszym architektonicznym obserwatorium astronomicznym na ziemiach polskich. Na jego czele polecił umieścić kulę pomocną w obserwacjach. Obelisk był prawdopodobnie zlokalizowany w dobrach Bonera, być może w pobliżu Balic. Po wyjeździe Retyka z Krakowa obelisk 10 października 1574 r. został zniszczony przez studentów Akademii Krakowskiej, którzy uznali go za heretycki. Obelisk w 1557 r. stał się godłem oficyny wydawniczej Łazarza Andrysowicza (Andrysowica), która drukowała twórczość Jana Kochanowskiego."

Dzieła "Twórców Obelisku", charakterystycznego dla masonerii, raczej nie są źródłem samej prawdy i tylko PRAWDY. *biggrin*

I pedalskie stosunki naukowe też świadczą odpowiednio o autorach pierwszej "Science Fiction" noweli kosmicznej-pseudonaukowej oczywiście.

Taaa... parch wszędzie po sobie ślad zostawi...

Ale spoko, spoko, kulka, przecież Watykan tak też uznał...*biggrin**biggrin*

Dziwne jest też to, że mój komentarz od dwóch dni się nie wyświetlił, a w tym czasie już dwa arty na Onecie wyszły w tematyce, którą z grubsza naświetliłem w komentarzu....

Jakichś kumpli ma ZnZ w Onecie?  *biggrin*
Pozdrówka oczywiście. Specjalna dla wyznawców "Teorii Spiskowych".......*biggrin*

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Oraz:

Oraz:

Bazując na "Seksmisji", w tym wypadku-pedalstwa  w "science-fiction" " O obrotach...", ta Kopernik mogła być kobietą...

A no tak to jest, jak ktoś zbyt długo bawi się czyimiś "kulkami"......błleee, ohida. I potem takie historie z dupy wypisuje.

*biggrin**biggrin*

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

O ja Cię kręcę !!

O ja Cię kręcę !!

No to teraz obowiązkowo wpadnę w samozachwyt, zarozumiałość, ten, o ! Narcyzm, itd..

Spoko, nie grozi mi to.

Natomiast strasznie mnie wqrwia kłamstwo na poziomioe państwowym w wykonaniu mendialnym, na biednych, zwykłych Polakach. Zwłaszcza medyczne, bo jestem lekarzem.

I w związku z tym mam zamiar do kości obnażyć kłamców i wszelkiej maści niehonorowych sqrwysynów.

Przecież na tej ściemie nie da się zbudować żadne sensownej cywilizacji. Dlatego właśnie wszystkie poprzednie zostały zniszczone gdy osiągnęły taki punkt w rozwoju, że były bliskie przejrzenia w co tu się qrwa gra na tej Ziemi.

Nie tym razem. Już punkt przełomu został osiągnięty. w 2018-tym, jak wykosili wszystkie 13 rodów weneckich. Teraz to najczystsza pantomima mająca wyrwać ludzi z otępienia i ślepej wiary sqrwielom nierządowym. Niestety wszystko to robota parcha. Ale z drugiej strony czuję ich paluchy dosłownie zawsze i wszędzie.

A tymczasem prosze bardzo, nowości.:

„W nadchodzących tygodniach, a może nawet miesiącach, powinniście przygotować się na to, że zostanie wdrożony przeciwko wam duży i różnorodny program zastraszania” – mówi źródło polskiego wywiadu. „Jednak nic, co cię przeraża, nie zamieni się w fizyczną akcję” – dodaje źródło.

Włoskie źródła masońskie P3 dodają, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zelinsky został niedawno zamordowany na ich rozkaz. Źródła Mosadu zgadzają się: „Prawdziwy Zelinsky nie żyje. Ten widoczny na zdjęciach i filmach to awatar lub CGI. Stwierdzenie P3 jest poprawne”.

 

https://kochanezdrowie.blogspot.com/2023/02/benjamin-fulford-20-lutego-2023.html

No to zobaczymy show jutro i pojutrze.

Pozdrówka Endymionie.

 

Portret użytkownika emel

Nie poznano chyba jeszcze

Nie poznano chyba jeszcze dokładnej przyczyny przegrzewania się kamery. Jak każde urzadzenie elektryczne, grzeje się podczas pracy, więc to ciepło musi zostać odprowadzone. Ponieważ w kosmosie jest próżnia, jedyną metodą odprowadzenia ciepła jest jego wypromieniowanie.

Absolutnego zera nie ma nigdzie we wszechświecie. 

Portret użytkownika Lena Buhaj

Oni muszą podawać takie

Oni muszą podawać takie wiadomości aby uwiarygodnić obecność tych urządzeń w wielgachnym kosmosie.

Zawsze odrobina dramatyzmu w oczach pelikanów uwiarygadnia przekręt.

Podobnie było z promem chellengera co wybuchł, potem okazało się że załoga żyje tylko zmieniono im tożsamośći. Internauci ich jednak po latach odnaleźli.

Skomentuj