Przedstawiciel UE twierdzi, że Rosji nie można nazywać supermocarstwem

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Bryan Jones/CC BY-NC-ND 2.0

Wedle przedstawiciela UE ds. Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa, Federici Mogherini, Rosja nie może być nazywana supermocarstwem ze względu na opłakany stan swojej gospodarki. Słowa te padły na Światowym Forum Ekonomicznym na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej w Jordanii, raportuje CNBC.

 

„Jeśli spojrzymy na dzisiejszy stan rosyjskiej gospodarki to ciężko mówić o niej w kontekście supermocarstwa” - powiedziała Mogherini. Dodała przy tym, że PKB per capita w Rosji jest o wiele niższe niż w większości poszczególnych państw Unii Europejskiej.

„Rosja inwestuje wiele w dziedziny takie jak militaria i obrona, jednakże nie robi tego, gdy mowa o sile ekonomicznej,” dodała przedstawicielka UE.

Wcześniej rosyjski prezydent Władimir Putin nazwał USA jedynym supermocarstwem na świecie.

 

„Ameryka to wielka potęga, najprawdopodobniej jedyne supermocarstwo świata na dzień dzisiejszy. Akceptujemy to, chcemy i jesteśmy gotowi współpracować z USA w tej formie,” powiedział Putin na Forum Ekonomicznym w Sankt Petersburgu rok temu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Za to UE cieszy się jakże

Za to UE cieszy się jakże prężną gospodarką haha .. nie znam żadnego gospodarza który by zwoził z całej okolicy szczury, wypuszczał je na swoim podwórku, dokarmiał .. a koty i psy głodził, sypał im trutkę i dokuczał na wszystkie możliwe sposoby.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika jarząbek

Gdyby każde państwo agresor

Gdyby każde państwo agresor tak grabiło jak to robi obecny żandarm (Usa) to każdy byłby potęgą. Wielkie potęgi europejskie też wyrosły na grabieży w krajach kolonialnych - W.Brytania, Francja, Niemcy, Hiszpania a nawet Włosi, imigranci przede wszystkim z Europy zbudowali obecną potęgę St.Zjednoczonych karabinem i eksploatacją zasobów całego podbitego kontynentu. Nie ma się czym chwalić niestety bo to im zostało do dziś a zasoby się kończą, chyba że będą chcieli okraść już nie tylko azjatów ale i mocarstwa takie jak Chiny czy Rosja i trafi kosa na kamień.

Portret użytkownika Ogo Pogo

Cóż to ma za znaczenie czy

Cóż to ma za znaczenie czy Rosję nazwiemy jedynie mocarstwem?Określenia te są czysto umowne.Niektórzy USA nazywają supermocarstwem i co z tego?USA to być może gigant lecz na glinianych nogach.Gospodarka oparta na fikcji finansowej gdzie tak zwane prawa rynku nie działają ,nie istnieją.W obecnym stanie to państwo olbrzymiej fikcji gospodarczej z podobną strukturą wydatków jak Rosja jednakże w odróżnieniu od Rosji z rozwiniętą infrastrukturą.USA to państwo zarządzane na modłę Kremla .Te same siły sterują w obydwu przypadkach a nawet w trzecim chińskim dopuszczając do rozwoju gospodarczego Chin.Dlaczego?Cóż wiele odpowiedzi i każda na swój sposób poprawna.

I w Rosji i w USA depopulacja białej rasy stanowi jeden z głównych punktów bieżącej polityki .W ten oto sposób liczba ludności  Rosji od 1917 roku nie wzrosła i według różnych żródeł liczy wciąz około 170 mln.Świat podzielony został według żydowskiego scenariusza na kooperatywy.Rola Rosji według tego podziału to baza surowcowa.Rola USA to policjant luboż gangster rola Chin a w zasadzie Azji to wytwórca.Rola Europy to tymczasem kalifat który zostanie przemieniony na ziemię obiecaną dla Żydów po unicestwieniu wpierw rasy białej dalej muslimów.Oczywiście element zamieszania ,chaosu,wietnamizacji świata jest niezbędny jak łyżka przy gotowaniu.Wszyscy będą pragnąć stabilizacji i myk ,nagle z jarmułki wyskoczy moisiasz.Oni chcą być siłą sprawczą wszystkiego.Oni się czują "bogami"Czy się mylę?Posłuchajcie ich wypowiedzi.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika alaska

No i takich mamy

No i takich mamy przedstawicieli UE- debili, homoniewiadomo, dupowłazów i specjalistów od robienia laski...............wiedza 1,2%.per capita. Nic dziwnego ,że ruskie olewają takie państwa europejskie a robią miliardowe interesy z niemcami.No bo kto zgłupim byłby sie zadawał???

Skomentuj