Przedsiębiorcy mają inne mózgi od pracowników

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Naukowy świat nieustannie poszukuje odpowiedzi na pytania dotyczące ludzkiego mózgu, zwłaszcza jeśli chodzi o specyficzne zachowania i zdolności niektórych ludzi. Jedno z najnowszych badań dostarczyło nam niesamowitej wiedzy na temat mózgów przedsiębiorców.

 

Prowadzone przez ekspertów z HEC – Szkoły Zarządzania Uniwersytetu w Liège oraz Szpitala Uniwersyteckiego w Liège, badanie skupiło się na badaniu połączeń mózgowych przedsiębiorców. Współpraca pomiędzy dziedzinami przedsiębiorczości i neuronauki zaowocowała odkryciem unikalnych połączeń mózgowych, które są charakterystyczne dla przedsiębiorców.

 

Główny autor badania, Frederic Ooms, podkreślił wagę tych wyników, stwierdzając, że dostarczają one kluczowej wiedzy na temat funkcjonowania przedsiębiorczego umysłu. Ale jak dokładnie przeprowadzono te badania?

 

Technika funkcjonalnego rezonansu magnetycznego w stanie spoczynku (rs-fMRI) była używana do obrazowania mózgu uczestników. Co interesujące, rs-fMRI różni się od tradycyjnych metod badania mózgu. Zamiast skupiać się na reakcjach mózgu na konkretne zadania czy bodźce, skanuje on mózg w stanie spoczynku, dostarczając obrazu naturalnej aktywności mózgowej.

 

A co dokładnie odkryli naukowcy? Okazało się, że seryjni przedsiębiorcy, czyli osoby zakładające wiele firm, wykazują silniejsze połączenia między pewnymi kluczowymi obszarami mózgu. Mówimy tutaj o prawej wyspie, związaną z elastycznością myślenia, oraz przednią korą przedczołową, odpowiedzialną za podejmowanie decyzji.

 

Jest to odkrycie kluczowe dla zrozumienia, jak przedsiębiorcy myślą i działają. Ta unikalna zdolność do elastycznego myślenia jest nie tylko korzyścią dla samych przedsiębiorców, ale również kluczem do sukcesu w biznesie.

 

Oczywiście, każde badanie naukowe ma swoje praktyczne implikacje. Wyniki tej pracy mają potencjał do wprowadzenia zmian w projektowaniu szkoleń i programów rozwoju zawodowego. Współczesny rynek pracy wymaga od ludzi zdolności do adaptacji i elastycznego myślenia, które są niezbędne w dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu.

 

Profesor Bernard Surlemont, specjalista w dziedzinie przedsiębiorczości w ULiège (HEC Liège), również podkreślił wagę tej elastyczności poznawczej, wskazując na jej znaczenie w kontekście globalnych wyzwań XXI wieku, takich jak te zdefiniowane przez OECD.

 

Podsumowując, badanie mózgu przedsiębiorców dostarcza nam cennych informacji nie tylko o ich unikalnych zdolnościach poznawczych, ale także o tym, jak możemy lepiej kształcić i przygotowywać przyszłe pokolenia do sukcesu w świecie biznesu. Mózg przedsiębiorcy, choć pełen tajemnic, staje się coraz bardziej zrozumiały dzięki postępom w dziedzinie neuronauki i przedsiębiorczości. W przyszłości z pewnością dowiemy się jeszcze więcej na ten fascynujący temat.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wiktor wektor

Nie ma czegoś takiego jak

Nie ma czegoś takiego jak "mózg przedsiębiorcy" , nie ma też "seryjnych przedsiębiorców" a już na pewno nie ma bardziej durnego rysunku nieudolnie imitującego przekrój czaszki człowieka poskładanego z fragmentów innych rysunków, jak części twarzoczaszki mające udawać kręgosłup, nie mówiąc już o karykaturalnym zarysie "twarzy" całości. Kurde ludzie ! Czy skretynienie połączone z partactwem będzie teraz "standardem" ?

Porównajcie sobie tamte "cóś" z rawdziwym rysynkiem anatomicznym.

Obraz Przekrój podłużny głowy człowieka, vintage grawerowanie. na wymiar •  czarny, historia, sztuka • REDRO.pl

Portret użytkownika spokoluz

Sprane gównem

Sprane gównem kapitalistycznym - taka jest tylko różnica. Zwykli wyzyskiwacze w imię jakichś tam ksiunszek typu stray testament lub podobne bo one sieją pogardę i insrtuują jak wyzyskiwać innych.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ​euklides

Przedsiębiorca to dzisiaj

Przedsiębiorca to dzisiaj często samozatrudniony robotnik, więc nie pier...ol... Natomiast fakt, ze najpierw należałoby zdefiniować przedsiębiorcę, bo taki rolnik technik - Obsrajtek, który zawdzięcza wszystko układom i bogatej rodzince, na pewno nim nie jest.

Portret użytkownika gumOfiLc2.0

tak ja wiem o co chodzi z tą

tak ja wiem o co chodzi z tą elastycznością, bo słuchałem wspomień pewnego niderlandzkiego przedsiębiorcy Ronalda Bernarda. i tak to prawda, umysł przedsiębiorców jest pełen tajemnic i unikalnych zdolności poznawczych.  (elastyczny bądź jak guma lambaluna) 

a z tą korą przedczołową panie hrabio to bardzo dobry patent. sam często jak mam jakiś trudny problem,  zzuwam gumofilce i idę ta takiego "mojego drzewa" i  oparwszy się o nie czołem zwykle nie czekam długo na rozwiązanie. to bardzo dobry sposób, teraz dowiedziony naukowo. 

Skomentuj