Przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich w Soczi zabiją tysiące zwierząt

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W okresie przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Soczi pojawił się problem z bezpańskimi zwierzętami. Władze uważają, że za względu na przyjazd zagranicznych gości, na ulicach nie powinno być bezpańskich psów i kotów. Podjęto decyzję o wyniszczeniu wszystkich włóczęg. Rozpisano już nawet przetarg na realizację tej operacji, donosi newsru.com.


Firma, która wygra przetarg, będzie musiała wytępić około dwa i pół tysiąca zwierząt w centralnej części miasta w okresie od 2013r. do 2015r. Koszt wykonania zadania oszacowano na 1 milion 700 tysięcy rubli.

 

Przedstawiciel Dumy Państwowej Sergey Krivonosov, reprezentant Krasnodarskiego Kraju mówi, że czyszczenie ulic z bezpańskich zwierząt ma sens i naprawdę warto zrealizować tę operację. Uważa on, że jest to nawet obowiązek wobec społeczności międzynarodowej. Wyniszczenie to szybki sposób na rozwiązanie problemu. Oponenci pomysłu mówię, że zabijanie to nie jest najlepsza metoda i bardziej humanitarne byłoby stworzenie nowych schronisk.


Obrońcy zwierząt zorganizowali wiec skierowany przeciwko władzy i jej pomysłowi pod hasłem - stop zabijaniu zwierząt. Jako alternatywę, proponują masową sterylizację czworonogów. W Soczi rozrzucana jest już ponoć karma z trucizną w celu eliminacji wałęsających się psów i kotów.

 

Organizatorka wspomnianej pikiety - ekolog Olga Nosovets nie wyklucza, że trucizna może stanowić zagrożenie dla ludzi. W następstwie wybicia wszystkich bezdomnych zwierząt władze najprawdopodobniej  będą musiały mierzyć się z problemem szybko mnożących się szczurów.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Roki

PROŚBA/ŻĄDANIE DO WŁADZ

PROŚBA/ŻĄDANIE DO WŁADZ ŚWIATOWYCH PRAWA DO WYBORU ŻYCIE LUB ŚMIERĆ
 
 
Ja niżej podpisany będąc w pełni władz umysłowych (po obserwacji) i będąc pełnoletnią osobą mogącą samo stanowić o sobie oświadczam, że mam dość przeludnienia. Mam dość tego że przez mój nowoczesny/modernistyczny tryb życia cierpią zwierzęta. Mam dość podcierania tyłka przemielonym lasem (domem kochanych zwierzątek), mam dość jedzenia chrupiącego kurczaczka z rożna i pieczeni z cielęciny, ale najbardziej mam dość potrawki z dziczyzny. Jako przedstawiciel -ka rasy ludzkiej żądam szybkiej i bezbolesnej śmierci która będzie moją cegiełką w budowie nowego świata pełnego pustych przestrzeni dla kochanych zwierzątek.
 
 
…..........................................................................................................................................................
 
 
No to kochani drukujcie, podpisujcie i wysyłajcie, a może chociaż ktoś przemyśli wasze żądania, bo jak chcecie robić selekcję to myślę że w miarę uczciwie będzie zacząć od siebie. No to kto się podpisuje pod tym? Odwagi najtrudniej pierwszy milion bo potem z górki poleci aha ja nie podpisuję się!
Wy którzy się tak krzyczycie o tym cierpieniu kochanych zwierząt pytam się was: Co zrobiliście i co robicie dla tych zwierząt ? Chcecie poświęcić innych nie dając za wiele od siebie? Jak żyjesz na co dzień: Na bogato? Czy myślisz że to uczciwe wobec Ziemi i kochanych zwierzątek żyć na bogato? Ile zużywasz prądu i na jakie „zabawy”? Zastanawiasz się nad tym co jesz i jak to powstało? Ile zużywasz wody?
Pitolić o kochanych zwierzątkach to każdy potrafi tylko brak chętnych do poświęcania czegoś dla innych...

Portret użytkownika gusia

czlowiek jest najgorsza

czlowiek jest najgorsza istota na ziemi wszystko zniszczyl juz coz te biedne zwierzeta zrobily tym podlym ludziom jest mi wstyd ze sama jestem czlowiekiem .Pomyslscie jak moglaby wygladac ziemia gdyby na niej nie bylo czlowieka tylko zwierzeta bylaby czysta bez zanieczyszczen wirusow bo wszystkie wirusy wychodowal czlowiek z mysla o zabiciu drugiego czlowieka zyjemy w czasach konca czlowiek zniszczyl ziemie ziemia zniszczy czlowieka

Portret użytkownika Toth

Kiedy Ziemia oczyści się z

Kiedy Ziemia oczyści się z takiej ludzkiej padliny nie wartej żeby żyć!!! Tysiąckrotnie wolę te biedne zwierzęta, niż tzw "ludzi" człekokształtnych... Ta wschodnia dziczla nich ludzkie zycie tez nic nie znaczy, pokazali to juz nie raz w naszej strasznej historii... 

Portret użytkownika ojciec

A czy wiecie moi kochani, że

A czy wiecie moi kochani, że z takich utylizowanych piesków i kotków robi się w naszym cywilizowanym świecie pyszną karmę dla zwierząt? Tak tak, te wspaniałe suche i mokre przysmaki dla psiaków i kociaków to chemicznie przetworzone zwłoki zwierzęce. Wraz z sierścią, która wspaniale się rozpuszcza w odpowiedniej chemii. 
Nie wierzycie? Poczytajcie trochę o tym.

Portret użytkownika człęk

Być człowiekiem to wielka

Być człowiekiem to wielka odpowiedzialność za siebie, rodzinę, przyjaciół ale także za środowisko w tym braci mniejszych czyli psy i koty a także zwierzęta hodowlane. tego typu precedens jest bardzo niehumanitarny i wołający o pomstę do nieba. na ukrainie tysiące zwierząt straciło życie tylko dlatego, że trzeba było przygotować się do EURO 2012. teraz sytuacja się powtarza w Soczi. pieniądze, które przeznaczone są na tego typu przedsięwzięcie sportowe powinny być także przeznaczone na dotację dla schronisk, które powinny przyjmować bezdomne zwierzęta i otoczyć je opieką. dlaczego w odławianiu bezpańskich zwierząt nie ma systematyczności i dopiero w przypadku większego przedsięwzięcia musi dochodzić do tak drastycznych posunięć ze strony władz lokalnych pomijam już tu względy sanitarne,które powinny obowiązywać przez cały rok.
  

Portret użytkownika brutal

witam po długim czasie

witam po długim czasie pierwsze pytanie ,kto jest odpowiedzialny za bezdomne zwierzaki ? drugie ,kto i jak ma z nimi zrobić porządek ? czy mam nie pozwalać dzieciom wychodzić na ulicę bo tam ganiają bezpańskie psy !!! jajca oberwać tym którym po świętach się nie przydają prezenty w postaci zwierzątka, niemam nic przeciwko zwierzakom ale przeciwko ludzkiej głupocie owszem, i cieszcie się że ktoś wogle chce się tym zajmować a jak wam żal to do domu pozabierać i do uni europejskiej napisać wniosek o dotacje na wyżywienie 

Strony

Skomentuj