Przebiegunowanie Ziemi wybiło Neandertalczyków i wygnało Homo Sapiens do jaskiń

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Około 42 000 lat temu, pola magnetyczne Ziemi uległy odwróceniu, wywołując nagłe zmiany klimatyczne, wymierania i długoterminowe zmiany w zachowaniu ludzi. Nowe badanie dotyczące tego okresu historii Ziemi, sugeruje że ówczesne przebiegunowanie, mogło doprowadzić do wyginięcia neandertalczyków.

 

Północny biegun magnetyczny, nie ma stałego położenia. Zamiast tego chwieje się on w pobliżu geograficznego bieguna północnego. Jest to punkt, wokół którego obraca się Ziemia, z powodu ruchów w jej jądrze. Siła ziemskiego pola magnetycznego ciągle się zmienia. Jego intensywność zależy często od miejsca prowadzenia obserwacji. Znane są obszary zdecydowanie słabnącego pola jak i miejsca, w których następuje wzrost jego siły. Jak do tej pory, naukowcy nie byli w stanie zrozumieć, dlaczego ruchy biegunów magnetycznych, mogą być czasami bardziej ekstremalne niż chybotanie. Jedno z najbardziej dramatycznych zdarzeń tego typu miało miejsce w okolicach 42 000 lat temu. Badacze z Uniwersytetu Nowej Południowej Walii w Sydney i Muzeum Australii Południowej, ustalili, że we wspomnianym okresie, pole magnetyczne Ziemi praktycznie zniknęło.

Ludzkość, utraciła wówczas jakąkolwiek ochronę przed promieniowaniem kosmicznym. Dosłownie rozrywało ono na strzępy cząsteczki powietrza doprowadzając do ich jonizacji i wypalało warstwę ozonową wywołując falę zmian klimatycznych. Oznacza to, że przed 40 tysiącami lat nasi przodkowie musieli ratować się zarówno przed intensywnymi burzami, jak i topiącymi ich skórę promieniami słonecznymi. Naukowcy uważają, że popularne w tamtym okresie rysunki naskalne stanowią dowód na to, iż nasi przodkowie spędzali sporo czasu w jaskiniach. Nie czynili oni tego ze względu na słaby poziom rozwoju, a raczej ukrywali się w nich przed słońcem i burzami.

Odkrycie, że fluktuacje pola geomagnetycznego mogą wpływać na temperaturę i cyrkulację atmosfery w skali światowej, może stanowić wstęp do zrozumienia nagłych i anomalnych zmian paleośrodowiskowych. Jak wskazuje Alan Cooper, jeden z badaczy odpowiedzialnych za to badanie:

Gdyby podobne wydarzenie miało miejsce dzisiaj, konsekwencje dla współczesnego społeczeństwa byłyby ogromne. Napływające promieniowanie kosmiczne zniszczyłoby nasze sieci elektroenergetyczne i satelitarne.[...] Odwrócenie bieguna magnetycznego lub ekstremalna zmiana aktywności Słońca byłyby bezprecedensowymi przyspieszaczami zmian klimatu. Musimy pilnie zredukować emisję węgla, zanim takie przypadkowe zdarzenie się powtórzy.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Dzisiaj ponownie i to wcale

Dzisiaj ponownie i to wcale nie chodzi o katastrofę przebiegunowania ani inną zabójczość asteroidu, warto się ewakuować.Udanie sie do jaskiń, jeśli ktoś taką (SAMOWYSTARCZALNĄ) możliwość ma, jest błogosławieństwem oderwania się od Cywilizacji.TA UMIERA i wszyscy raezm z nią.

Wiem,wiem, moja pogięta gadka brzmi jak dobry kawał. Tak właśnie ją potraktujcie.

Portret użytkownika r.abin

"Musimy pilnie zredukować

"Musimy pilnie zredukować emisję węgla..." To nie ma żadnego związku z opisywanym wydarzeniem, gdyż "przebiegunowanie" - nie spowodowało ocieplenia - raczej przeciwnie (a ilość CO2 w rdzeniach Wostoka, malała - aż do roku 20000 p.n.e)

Portret użytkownika BG

" Odwrócenie bieguna

" Odwrócenie bieguna magnetycznego lub ekstremalna zmiana aktywności Słońca byłyby bezprecedensowymi przyspieszaczami zmian klimatu, Musimy pilnie zredukować emisję dwutlenku węgla, zanim takie przypadkowe zdarzenie się powtórzy. " Paranoja !!!!! A co CO2 na poziomie setnej cząstki w atmosferze będzie miało do powiedzenia, przy takim wydarzeniu ???? Koleś ma ciężko zrytą psychę i koszmary CO2. Ta tak jakby powiedzieć , że trzeba zredukować CO2 bo uderzy w nas asteroida i przez to CO2 a nie asteroidę będą zmiany klimatu, co jest bzdurą .

Portret użytkownika Ted

Nie zapominajmy o odkryciach

Nie zapominajmy o odkryciach resztek jeszcze wcześniejszych cywilizacji. Takie odkrycia są oczywiście utajniane, jak współczesne wynalazki i patenty na nie. I nie jest to teoria spiskowa. Potwierdzeniem są kłamstwa i oszustwa, serwowane ostatnio na porządku dziennym - mało osób zaprzeczy temu. Po prostu to już stało się bezczelnym i zauważalnym, wmawianiem różnych bzdur - dla pozbawienia ludzi forsy, majątku, biznesu, czy na deser - wolności i życia.

A być może już niedługo, cała ta wielka cywilizacja, czy właściwie jej resztki, spowrotem wrócą do jaskiń, gdy powtórzą się te zjawiska. Drobną namiastkę tego co może być, widać było w Texasie - trochę mrozu i śniegu a dochodzi jeszcze zwiększone promieniowanie UV i kosmiczne. Bez pomocy z zewnątrz i gdyby potrwało to miesiące ludzie zaczęli by szukać schronienia pod ziemią - tylko na jakiś czas, potem ta cywilizacja zniknęła by na zawsze. .

Zniszczę tą planetę.

 

Skomentuj