Przebiegunowanie Ziemi - czy historia może się powtórzyć?

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Nasza planeta przechodziła przez różne okresy, klimat ulegał zmianom, często bardzo gwałtownym, co powodowało w dalszej kolejności wymieranie poszczególnych gatunków zwierząt. Dzisiejsze badania pokazują, że na przełomie wielu tysięcy nasza planeta doświadczała licznych konwulsji, mało tego, wiele spraw do dziś nie udało się wyjaśnić, nadal pozostają one owiane tajemnicą, a naukowcy dzień i noc trudzą się by dotrzeć do prawdy, do konkretnych odpowiedzi. Jedną z największych zagadek pozostają kwestie związane z lodowcami i zlodowaceniami terenów, które obecnie leżą w Afryce czy Indiach. Jak to możliwe, że na tych terenach można doszukać się oznak zlodowacenia?

Znany i ceniony profesor I.K. Charlesworth z Queen’s University w Belfaście wyraża swoją opinię w tej kwestii w następujący sposób. ‘‘Przyczyna tych wszystkich zmian, jedna z największych zagadek w historii geologii, pozostaję nierozwiązana, mimo usiłowań całych pokoleń astronomów, biologów, geologów, meteorologów i fizyków, odpowiedz ciągle nam umyka.’’ Powstaje tutaj zasadnicze pytanie, czy w przyszłości nie czeka nas kolejna gwałtowna zmiana, której skutkiem będzie zlodowacenie części Afryki oraz przekształcenie Europy w pustynię? Takiej możliwości nie możemy wykluczyć, ale o tym napiszemy później.

 

Teraz powinniśmy skupić się na tym, do czego dotarł Coleman, który w swoich poszukiwaniach spenetrował wiele terenów Afryki badając tam dowody istnienia zlodowaceń. Coleman pisze, że w miejscach, w których przebywał a w których było tak gorąco, że pot obficie pojawiał się na jego ciele, występowały wyraźnie oznaki obecności niskich temperatury, a w niektórych przypadkach bardzo niskich. Pośród tropikalnego otoczenia trudno sobie nawet wyobrazić, że kiedyś ten obszar mógł być pokryty lodem. Ten kontrast sprawia, że łatwo sobie wyobrazić, dlaczego przez lata geolodzy zwalczali hipotezę o zlodowaceniu Indii w okresie karbonu.

 

Zatem jakie może być wyjaśnienie? Otóż Coleman jak i wielu innych współczesnych naukowców wierzy, że okresy zlodowaceń są w ścisły sposób związane z przesunięciem biegunów Ziemi, które to przesunięcia zdarzają się często, czyli co kilka milionów lat. Naukowcy twierdzą, że do takiego przesunięcia może dojść w najbliższych latach, czy dziesięcioleciach, a jednym z głównych symptomów nadchodzących przemian ma być po pierwsze słabnące pole magnetyczne naszej planety, oraz coraz częste występowanie anomalii, która polega na miejscowym i czasowym występowaniu przeciwstawnego bieguna do tego obowiązującego na danej półkuli.

Na czym ma polegać owa przemiana biegunów? Nasza planeta gwałtownie zwolni a następnie zmieni kierunek obrotu na przeciwny. Obecnie Ziemia porusza się z zachodu na wschód, po przemianie będzie poruszać się ze wschodu na zachód. Nie można przy tej okazji zapomnieć, że nasza planeta obraca się z prędkością ponad tysiąca kilometrów na godzinę, zatem zwolnienie prędkości do zera spowoduje liczne katastrofy, jak wystąpienie gigantycznych fal tsunami czy wybuchy wulkanów a w skrajnych przypadkach super wulkanów jak chociażby ten w Yellowstone. Po tych wszystkich zdarzeniach sytuacja unormuje się a klimat na ziemi zmieni się na kolejne tysiące a może i miliony lat.

 

Ktoś może zapytać czy podobne zdarzenie zostało już w przeszłości opisane. Tutaj odpowiedz nie będzie jednoznaczna, ponieważ w przypadkach dotyczących spraw czy wydarzeń z przed tysięcy lat nie można nigdy mieć całkowitej pewności, jednak wielu badaczy uważa, że potop ze Starego Testamentu to nic innego jak opisanie katastrofy związanej z przebiegunowaniem naszej planety, co w konsekwencji zaowocowało licznymi gwałtownymi zjawiskami w tym potopem. Dla wielu badaczy jest to dowód niezaprzeczalny i niepodważalny.

 

Reasumując dzisiejsze rozważania należy wyraźnie napisać, że obecnie nauka dociera do odpowiedzi na wielu płaszczyznach, jednak nadal pozostają takie sfery, które ciągle utrzymają się w sferze dociekań i licznych domniemań, taka sytuacja dotyczy właśnie przebiegunowania, które w ostatnich latach a w szczególności po fenomenie roku 2012 dla wielu stała się priorytetem. Czy zatem może dojść w przyszłości do kolejnego przebiegunowania? Oraz co wpływa na owe przebiegunowanie, ponieważ jak wiemy w przyrodzie nic nie dzieje się bez przyczyny. Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć w kolejnym artykule poświęconym tematyce przebiegunowania naszej planety.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Komentarze

Portret użytkownika michalc

Ale brednie. Ktoś kto pisał

Ale brednie. Ktoś kto pisał ten artykuł nie ma zielonego pojęcia o zjawisku przebiegunowania. W jaki sposób niby Ziemia miałaby się zatrzymać i zacząć obracać w drugą stronę?! Co za bzdury! Przebiegunowanie to zmiana biegunów ale POLA MAGNETYCZNEGO a nie zmiana kierunku obrotu!!

Portret użytkownika Aqua

Nie sądzę, by coś takiego się

Nie sądzę, by coś takiego się zdarzyło, jak przebiegunowanie.

Jak już jest o pustyniach, to na forum ktoś kiedyś napisał, że to piramidy tak oddziałują. Może ktoś to skomentować?

I czy macie jakieś doświadczenia z Shambalą? Czym jest to miejsce? Szukałam kiedyś w sieci, ale nic konkretnego nie znalazłam.
 

Portret użytkownika Akamai

News dnia !

News dnia !

Belgijski autonomiczny region Walonia zablokował decyzję o podpisaniu umowy CETA. Bez zgody Walonii nie może być zgody państwa. A więc to Belgia może uniemożliwić podpisanie tego gówna.

Niech żyje liberum veto Smile

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika keri

Protesty społeczne przeciw

Protesty społeczne przeciw CETA są nadal konieczne.

Parlament Walonii (federalnego regionu Belgii) zagłosował 14 października 2016 r. przeciwko CETA.

Premier Walonii Paul Magnette poinformował po głosowaniu, że przekaże szefowi belgijskiego MSZ, że ten nie będzie mógł podpisać traktatu ratyfikacyjnego w imieniu całego kraju.

Teoretycznie więc

Belgia jako państwo

bez zgody regionu Walonia

nie może zastosować sztuczki prawnej

w postaci „tymczasowego stosowania” umowy CETA –

– umowy, która nie została ratyfikowana.

Ścierwa mogą próbować zastosować wybieg prawny – wprowadzić skutki umowy bez podpisania umowy!

Portret użytkownika Akamai

Będą próbować wszystkiego.

Będą próbować wszystkiego. Ale póki co Walonia podtrzymuje swoje stanowisko. Jest więc jakaś iskierka nadziei.

Ryży kłamca powiedział, że CETA jest świetną umową i korzystną dla obu stron. Nie sądzę, żeby przeczytał choćby kilka akapitów. A umowa ma 2630 stron. A nawet jeśliby przeczytał, to i tak nic by z tego zrozumiał. Jak i reszta brukselskich idiotów.  

W Polsce przeczytał ją tylko jeden poseł. Ale większość (p)osłów będzie oczywiście za. A jeśłi będzie taka potrzeba, to ponad 2/3.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Mojeimię44

Przebiegunowanie- przebieg ku

Przebiegunowanie- przebieg ku nowemu niebu.  Nie trzeba tu byc naukowcem a archeo jak powiedzial ktos w seksmisji.  Tylko, ze seksmisja byla zdominowana przez gender. Oh jakie wizjonerskie prawda? Wez tabletke siostro wez tabletke. I ta Nadia seksowna Rosjanka. Gender ten lewacko niemiecki wynalazek dehumanizuje ludzi. Nie sadzicie? Kolejna sprawa transhumanizm. Twor wymyslony przez kolejne upadle istoty myslace, ze znaja lepiej Boga niz on sam siebie. Teraz do pana zmory. Panie zmora. Kocha Pan takie sumy? 100 000 000 000 itd. W doli na arche? Ciekawie

https://plus.google.com/u/1/?hl=pl moje schizmy i przemyślenia

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Wszechwiat jest perpetum

Wszechwiat jest perpetum mobile w granicach trwałości materii...

 I tylko od gradientu entropi zależą zmiany w obrotach i magnetyźmie kosmicznych obiektów energetycznych.

 Ziemia ani nie może zmienić biegunów geometrycznych i magnetycznych w szczegóności, bez zewnętrzych oddziaływań wzrostu entropi kosmosu.

 A nic nie wskazuje, aby w naszym układzie słonecznym do tego miało dojść.

 Okresowe wahania entropi są obecnie w granicach "tolerancji"

Portret użytkownika Has$

Dobra, a przejście przez

Dobra, a przejście przez równik galaktyki ?! Które to sie włąsnie kończy ( kilkanascie latrwało), i chyba nie jest wielką tajemnicą polaryzacja. Jak bylismy ponad równikiem ,, i tam był plus,, to teraz jak bedziemy pod ..... w sumie to gówno wiemy jak nie potrafimy wytłumaczyć np: Efekt Dżanibekowa

Portret użytkownika kem

Sprostowanie:

Poniżej zdjęcia oryginalne. Wcześniejsze było wyrównane i przycięte.

Linia widnokręgu wygięta od stony, na której skupia się centrum obiektywu. To wszystko. Celujesz w wodę -Ziemia wklęsła. Celujesz w niebo -Ziemia wypukła. (Przez lornetkę)

Portret użytkownika Eva11

juz kiedys pisalam- nie wazne

juz kiedys pisalam- nie wazne na jaka powierzchnie spogladamy ,zawsze wydaje sie jakby podnosila sie do gory ....

sami sprawdzcie nawet w swoim domu ,bardzo prosto ...

popatrz na slot ,a potem zniz sie do do jeo poziomu wtedy juz nie widac jego koncowego brzegu ...

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj