Przebiegunowanie pola magnetycznego Ziemi może oznaczać poważny problem dla ludzkości

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Przekonanie, że bieguny magnetyczne Ziemi cyklicznie zamieniają się miejscami nie jest nowy. Niektórzy sugerują, że ten proces może nawet zniszczyć planetę, a przynajmniej część życia na niej. Podstawowy problem nauki polega na tym, że nikt nie przeżył przebiegunowania, więc to jak to przebiegnie jest w dużej mierze zagadką.

 

To, że biegunowość pola magnetycznego Ziemi zmienia się jest faktem. Geolodzy zlokalizowali zmiany na dnie Oceanu Atlantyckiego potwierdzające, że proces ten nastąpił w przeszłości. Świadczy o tym zwłaszcza orientacja chłodzonych wodą morską, kryształów magmy, które kierują się względem pola magnetycznego Ziemi. Zatem zestalona magma pełni funkcję geologicznego pamiętnika, w którym zarejestrowane jest to jak zmieniało się pole magnetyczne w historii Ziemi. Zjawisko to wskazuje na częste zmiany polaryzacji w przeszłości, w okresach od pięćdziesięciu do stu milionów lat.

 

Ostatnie pięć milionów lat pole magnetyczne charakteryzuje długi okres stabilności, trwające od 450 do 590 tysięcy lat, z krótkimi okresami inwersji między nimi. Ostatnia zmiana biegunów nastąpiło 780 000 lat temu, więc według szacunków niektórych ekspertów, kolejne odwrócenie jest nieuchronne.

 

Ziemskie pole magnetyczne generowane jest przez prądy płynące w płynnym żelaznym jądrze, które otacza jądro wewnętrzne z litego żelaza. Obrót kuli ziemskiej napędza ciekły rdzeń, z ruchem spiralnym względem biegunów i równika. Przypomina to zjawisko w skali mikro, gdy fragment przewodu miedzianego otoczymy na żelaznym rdzeniu to wynikające z tego prądy elektryczne wygenerują pole magnetyczne. 

 

Przypuszczalnie, odwrócenie biegunowości następuje, gdy duże obszary zewnętrzne rdzenia zostają odwrócone.  Jeżeli powierzchnia takiego zjawiska jest wystarczająco duża, zmiany obszarów powodują zmiany polaryzacji.  Jednak nie wiadomo, czy dzieje się to natychmiast. Ten proces może trwać tysiące lub nawet dziesiątki tysięcy lat.

 

Spekulacje na temat katastrofalnego skutku takiego zjawiska opierają się na fakcie, że w czasie zmiany polaryzacji Ziemi jądro wewnętrzne może zmienić pozycję o 180 stopni, a to z kolei, doprowadzi do zmiany położenia planety w przestrzeni o 90 stopni. Wynikiem będzie zmiana szerokości i długości geograficznych, jak również zniszczenie ludzkości w tym procesie.  Większość naukowców uważa jednak, że to jest niemożliwe.

 

Tak naprawdę nikt nie jest w stanie ustalić, co stanie podczas odwrócenia biegunów. Jeśli przyjmiemy, że będzie to zjawisko trwające tysiące lat to osłabienie pola magnetycznego planety może narazić nas na bardziej intensywne promieniowanie słoneczne i naładowane cząsteczki mogą penetrować więcej przestrzeni wokół Ziemi. To w znacznym stopniu wpłynie na działanie wszystkich rodzajów urządzeń. 

 

Nawet teraz, burze słoneczne i koronalne wyrzuty masy mogą powodować awarię komputerów, systemów komunikacji i sieci elektroenergetycznych.  Osłabione pole magnetyczne zwiększa ten efekt.  Na pewno zagrożone będą wszystkie orbitujące satelity, w tym systemy GPS i komunikacyjne, linie energetyczne będą regularnie zawodzić, lub w ogóle przestaną działać.  Ponadto byłoby wtedy kilka biegunów magnetycznych tak, że orientacja za pomocą kompasu będzie trudna. Efekt będzie taki, że ludzkość cofnie się w rozwoju i stanie się to cywilizacyjną bolączką.

 

Niestety istnieją pewne przesłanki, że pole magnetyczne zapoczątkowało proces przebiegunowania już w ubiegłym wieku, oprócz tego jego siła spada, co może potwierdzać poprawność tej diagnozy. Według profesora Conalla Mac Niocailla z Uniwersytetu w Oksfordzie w ciągu ostatniego stulecia, północ magnetyczna przeniosła się o ponad tysiąc kilometrów. W ciągu ostatnich stu pięćdziesięciu latach pole magnetyczne Ziemi straciło 10 procent siły, co może sygnalizować zmianę polaryzacji.

 

Istnieje duży obszar w pobliżu Południowej Afryki znany, jako anomalia magnetyczna południowego Atlantyku.  Odkryty został w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku i jest słabym punktem w polu magnetycznym naszej planety. Jest to obszar gdzie promieniowanie kosmiczne wdziera się znacznie bliżej powierzchni naszej planety. Samo istnienie tej anomalii może wskazać na procesy w płynnym jądrze Ziemi, związane ze zmianą biegunowości. 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika GŁAZ

Skąd takie dane? Widziałem

Skąd takie dane? Widziałem kiedyś program dokumentalny na YouTubie o przebiegunowaniu i szacowano że następuje to co około 12 tyś lat. Sumeryjskie pisma też mówią o "dniu w którym słońce wzeszło do połowy i zaczęło się cofać, towarzyszły temu powodzie i trzęsienia ziemi" 
 
Przebiegunowanie nie sie a sobą bardzo tragiczne w skutkach efekty, jedna teoria mówi o zmianie kierunku obrotu planety (tak jak ma to miejsce w zwykły silniczku elektrycznym gdy zamienimy plus z minusem), następswem tego jest chwilowy bezruch planety za czym idzie zmniejszenie siły odśrodkowej całęgo globy czego nasepswem jest chwilowy wzrost grawitacji - wszystko może zostać zgniecione, równomiernie na całej planecie, zmiana ruchu obrotowego przyniesie również wielką powódź w której to oceany poprostu przeleją się przez niżej położone tereny. 
Inna teora mniej drastyczna mówi o przewróceniu się planety , zmianie dotychczasowych biegunów miejscami - stąd starożytne mapy np. antarktydy nie skutej lodem. Czy też donosy o podwodnym mieście w kololicy Meksyku które jak twierdzą badacze wyłanjia się z morza po przebiegunowaniu - Wiecej tym dowiemy się z filmu który ma się ukazać w najbliższym czasie "Revelations of the Mayans 2012 and Beyond"

Tak czy się mamy przerąbane :) Wielka powódź była, i będzie znowu.

Portret użytkownika promyk

Tak naprawdę to nie wiemy jak

Tak naprawdę to nie wiemy jak takie przebiegunowanie może wygladać. Domyślamy się lub przypuszczamy. Dowiemy się jak przyjdzie. Nie mamy na to wpływu. Prawdopodobnie inne cywilizacje też nie wiedziały. Przyżyli ci, którzy mieli trochę szczęścia. Nawet jeżeli zostawili jakąś wiedzę to na nic się im przydała, jeżeli stracili pamięć. Jeżeli Patryk Geryl ma rację to zaczniemy od początku. Proroctwa, które dostałam to potwierdzają.

Portret użytkownika swit59

7.37...Poczytałem

7.37...Poczytałem Uleszkee...??? ŚZok...ale in +++ !!!
   Wg.jego doniesień...przebiegunowanie miało miejsce ok.12.5 tys laTemu!
 W Hameryce DOKŁADNIE 17 st....
    Spojrzałem na świątynię V. - Tak na oko 15 do 17 stopni na północny wschód - odparłem niezdecydowanie - może ten stary kompas nie jest za dokładny... - Dokładnie 17 stopni! - triumfował Julio Chaves, inżynier, który to musiał to wiedzieć na pewno. - Mówię panu, że nic tu nie jest przypadkowe!
 Też tak uważam...
   Tylko PRAWDA AbsolutD.N..A...może NAS...?A aa aa PIAĆ URRAtow.A:ĆĆĆ 123 !
    Koniec tzw.epoki lodowcowej ...dokładnie w tamtym czasie,dziwne wyginięcie zwierząt w Hameryce...jakieś anomalie w glebie z tamtego okresu...skupiska ciał zwierząt,drzew a wsio przemieszane z glebą...na Alasce...
??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
 HOPI mówili zdaje się o jakiejś NIEBIESKIEJ gwieżdzie...na KONIEc!
 12.7.2002r...coś takowego pojawia się ...DOKŁADNIE na moje 7x7 leCIEkAVE...: CEZAR...ZaŚ...syn .NOSSSa ur.się DOKŁADNIE 400 l przede mną
    Nie wiecie przypadkiem KTO MA aż TAaaaKOMMM"o"C NY...PAN !!!
 
   NOInf.:
   A.Gwiazdaje się mówił tak:
   Opis ten idealnie pasuje do tego, co jest zwiazane z przebiegunowaniem Ziemi. Mówił także o człowieku, który pojawi się w Polsce i który będzie znany na całym świecie. To on będzie tym, który zapali latarnie wiedzy.
Wspominał, że w naszym kraju powstanie centrum, coś w rodzaju ośrodka, który obejmie zasięgiem cały świat. Widzial wodę, która zaleje brzegi i potężne, kilkukilometrowe fale. Cala Ziemia zatrzęsie się, a oceany wystapią ze swoich koryt. Wszystko to potrwa bardzo krótko, po czym z powrotem Ziemia wróci na swoje miejsce.
 OżeŚZ TY...

Portret użytkownika swit59

2.00...Ziemia...nędzNY...okru

2.00...Ziemia...nędzNY...okruszek w otchłani kosmoSU 123 !!!
   Ustalmy więc FAKTY:
   wisi to i sobie wiruje niemal w niezależności od niczego...???
 Prrr!!! Wiecie,że ...zmienia swe obroty w zależności od...PORY roku?
  Więcej PARY WODNEJ...w wozDUCHU=większe obroty globu!
 Jeżeli więc...teraz mamy więcej pary z powodu ocieplenia...czy może dziwić...pękanie pow.Ziemi tu i tam?
   A przecież 11.3.11...zmienił o ułamek sek(?) oś obrotu !!!
 TEN...Uleszka...z odkłądaniem się NIErównomiernym lodu na biegunach...może mieć sporo racji !
  Sam TO...kiedyś "kombinowałem"...
 Zapory,miasta...naCISk..uMUlacJA...wstrząsy itd.itp.!
 Tak i przebiegunowanie...???
 Byliście wewnątrz Ziemi? A na SUN?
 MISTRZOWIE...ci od Tatiany Mikuszyny...mieszkają na...SUN!
  A co się stało w Rosji 2(?)laTemu?
 Olano ją ...ICH zalecenia...więc? "CO"...RAsiJU(ŚZ?) na POPIÓŁ niemal wysuŚZYdŁ<OO>"o"...!
  Ps.Wg.nich...SUN generuje energie o jakich nasi...nauKAwcy nie mają zielonEG<OO>...???!!!
 
 
 

Portret użytkownika alien

 Do : Angelus Maximus Rex

 Do : Angelus Maximus Rex .Niepotrafisz prowadzić normalnej dyskusji bez obrarzania innych i ponirzania czy w ten sposób sie dowartościowujesz  proponujesz komuś cytuje:
{Proponuję pernazynę 500 mg rano... i jak dalej będą te bieguny sobie fruwać nad pasami startowymi też... to również wieczorem...
a nawet o pułnocy w samą północ... }  jesteś jakimś znachorem czy tak na oko proponujesz komuś leki, a może je sam zażywasz skoro wiesz jak działoją  Powineś zastanowić sie nad tym co piszesz i wjaki spósb odnosisz sie na portalu publicznym ........ Pozdrawiam..........     
Człowiek tym jest większy, im jest bardziej sobą
                                                                      

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

A więc jestem większy... bo

A więc jestem większy... bo jestem sobą....
A tak na poważnie...
Na głos lemingów zatwardziałych w swoich zapchlonych futerakach mam alergię... Alergię mam na "uczonych" agentów NWO, których poznaję po języku operacyjnym
 I to nie chodzi o inne poglądy. Wiele osób tutaj nigdy nie usłyszały ode mnie zniewagi, pomimo innych poglądów.
Jeżeli ktoś jest niezdecydowany w swoich - usiłuję naprowadzić..., lub normalnie skomentować..
 W przypadku alergii... musze powiedzieć co myślę, myśląc co mówię... pozdrawiam
 Czy Ciebie kiedyś obraziłem?...
 No widzisz...
 

Portret użytkownika Takitam

Mnie najbardziej śmieszą

Mnie najbardziej śmieszą teorie mówiące że jak nastąpi przebiegunowanie ziemi, to ziemia zacznie obracac się w drugą stronę. Porównują ziemię do wirnika w silniku elektrycznym. Tylko że w silniku jest jeszcze uzwojenie stojana które daje drugą siłę magnetyczną względem wirnika - i to napędza wirnik. Poza ziemią nie ma innego odnośnego do ziemi pola magnetycznego więc ziemia nie zmieni kierunku obrotów. Ponadto ziemia ma tak potężną masę że ten "bąk" nie napotykając praktycznie oporu będzie się jeszcze kręcił wiele miliardów lat. Fizyka się kłania Wink

Portret użytkownika devoratus

W takim razie ciekawe,

W takim razie ciekawe, dlaczego ziemia na zmianę zwalnia i przyspiesza.
Jeżeli nie napotyka żadnych oporów, to jej prędkość obrotowa powinna jedynie systematycznie spadać.
 
Prawdą jest, że nie mamy zielonego pojęcia co powoduje ruch obrotowy planet i dlaczego Wenus obraca się w stronę przeciwną niż pozostałe planety - więc nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie czy jest to możliwe czy nie. Właśnie - kłania się fizyka - jak napisałeś.
 
Ponadto istnieje wiele starożytnych podań z Chin, Sumeru, w których opisują wyraźnie, że słońce pewnego dnia zmieniło kierunek, w którym porusza się po niebie. Albo więc uznamy, że wszystkie takie podania to bzdury (do czego nie mamy podstaw), albo uznamy, że coś się jednak wydarzyło, albo zmiana kierunku obrotu, albo przesunięcie skorupy ziemskiej po płynnym jądrze (co do którego też nie wiemy czy istnieje). Historia się kłania...
 
A na koniec "ten się śmieje, kto się śmieje ostatni"...

 

 

Portret użytkownika tou

"Tak naprawdę nikt nie jest w

"Tak naprawdę nikt nie jest w stanie ustalić, co stanie podczas odwrócenia biegunów. Jeśli przyjmiemy, że będzie to zjawisko trwające tysiące lat to osłabienie pola magnetycznego planety może narazić nas na bardziej intensywne promieniowanie słoneczne i naładowane cząsteczki mogą penetrować więcej przestrzeni wokół Ziemi. To w znacznym stopniu wpłynie na działanie wszystkich rodzajów urządzeń"
aha to ciekawe jak to wplynie na moj stary silnik od kosiarki...

Portret użytkownika lolx

Cóż jestem tego zdania iż

Cóż jestem tego zdania iż obecna nauka potwierdza tylko przesłanki majów a to że nikt nie przeżył owego precsu się nie zgodzę bo majowie ponoć przeżyli i uciekli z Ataldntydy  i ośiedlili się na terenach obencnej Ameryki Środkowej .

Strony

Skomentuj