Przebiegunowanie kolejnym czynnikiem zmian klimatycznych

Kategorie: 

images.google.com

Coraz więcej naukowców zaczyna się martwić procesem przebiegunowania. Wielu z nich uważa, że jest to dodatkowy, kto wie czy nie dominujący, czynnik wpływający na zmiany klimatu na Ziemi. Dowiedzenie tego twierdzenia spowodowałoby rewizję poglądów uznawanych aktualnie

 

Według tej teorii nie zanieczyszczenia generowane przez człowieka, nie Słońce i nie aktywność wulkaniczna stoją za zmianami klimatu. Odpowiedzialne jest przebiegunowanie, które już kilka razy w historii Ziemi miało miejsce i mogło być istotnym czynnikiem odpowiedzialnym za wymieranie gatunków.

 

NASA ostatnio (20 II 2011) odkryła znaczny wyłom w ziemskim polu magnetycznym. Ta przerwa w polu magnetycznym umożliwia wiatrowi słonecznemu penetrowanie naszej atmosfery a w konsekwencji zmianę równowagi pogodowej. Dodatkowo to właśnie istnienie tej wyrwy w polu znacząco wpływa na przyspieszenie procesu przebiegunowania.

 

Część opinii na temat wpływu wyrwy na Ziemię zawiera nawet ostrzeżenia odnośnie ewentualnego wpływu zjawiska na konkretne społeczności, kultury i całe kraje, które mogą upaść lub pogrążyć się w wojnach z sąsiadami.

 

Wiele z tego typu symptomów włącznie z monstrualnymi huraganami i niestabilną sytuacją geopolityczną obserwujemy na co dzień. Przebiegunowanie znacząco przyspieszyło i jest wielce prawdopodobne, że dziurawe pole magnetyczne Ziemi przyczyniło się do zaburzenia wzorców pogodowych. Podstawowe pytanie jakie należy zadać to jak bardzo jeszcze odczujemy ten proces zanim po zamianie biegunów wszystko wróci do normy.

Niegdyś Północny Biegun Ziemi znajdował się w okolicy dzisiejszej Zatoki Hudson. Gdzie będzie kolejny biegun? I jak bardzo zwiększy się ilość katastrofalnych huraganów i innych zmian klimatu zanim proces zmiany biegunów zostanie zakończony?

[gmap zoom=3 |center=59.712097,-85.253906 |width=440px |height=300px |control=Small |type=Hybrid]

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika baloo

Od dawna wiadomo, że lądy się

Od dawna wiadomo, że lądy się przesuwają. Te, które znajdą się w obrębie bieguna, lodowaceją. Jeżeli obserwujemy topnienie lodowców w tej chwili, może to zwyczajnie oznaczać, że ląd się odsuwa od bieguna, a nie że biegun się odsuwac od lądu. W związku z tym pytanie brzmi: czym tak naprawdę jest przebiegunowanie? Wędrówką biegunów, czy wejściem innego lądu w jego zasięg? Sama wędrówka lądów oczywiście może mieć również związek z polem magnetycznym. Myślę, że jedno drugiemu nie przeczy...

Portret użytkownika HP

przebiegunowan bylo

przebiegunowan bylo wiele,ponoc co ~12 000 lat to sie zdazatlumaczylo by to czesciowo dlaczego wieloryby "plazuja" -licza na swoj "kompas" zaprogramowany miljony lat temu. ponoc w afryce odkrto niekompletny szkielet primatajego czaszka zachowala sie b.dobrze-jest identyczna czaszkom wspolczesnych ludzi wiec "Lucy" z Etiopi niejest nasza pramatka. pisze by was uspokoic,konca swiata niebedzie ale przebiegunowanie owszem-jest bardzo mozliwe,niewykonczy to jednak ludzkosci (niestety) izaczniemy budowac nastepna cywilizacje-miejmy nadzieje bez broni i wojen. skupujcie reczne narzedzia typ siekiery ,pily,mlotki etc. elektrycznosci niebedzie wiec tylko reczne narzedzia beda miec wartosc.

Portret użytkownika Wojox

Wyraże swoją opinię. Bo

Wyraże swoją opinię. Bo strach Was ogarnia. Trzeba rozdzielic pewne sprawy. Jestem wierzącym człowiekiem i uważam że Bóg wiedział co robi stwarzając wszechświat i umieszczając człowieka na Ziemi. Biblia podaje że Bóg jest Bogiem porządku. Już raz zatrzymał obrót Ziemi (zapraszam do ks. Jozuego). Więc zamiana biegunów powinna przebiegać spokojnie, jak po maśle. Wg. zwykłego matematycznego liczenia sam proces zamiany to góra 3-6 dni. Ziemia i wszechświat to urządzenia elektryczne i procesy zachodza szybko. Te tysiące lat to tylko zadyma "naukowców". Gdyby to trwało tak długo nic by nie przetrwało na Ziemi. Poza tym samo liczenie dat metodą C-14 to dno naukowe. Juz wychodzi na jaw że Słońce zmienia radioaktywne pierwiastki i miara ta jest niewłaściwa,...
Dodam tylko że "efekty" (czyt. kataklizmy) dorabiają sami ludzie poprzez manipulacje HAARP i inne procesy.
ZWRÓĆCIE UWAGĘ ŻE WSZYSCY SIĘ SKUPILI OSTATNIO NA OCALANIU SWOICH CIAŁ. A walka toczy się w zupełnie innej sferze. Ludzie przyjmują znamię Besti, poprzez popieranie działań swoich władz państwowych, religijnych i handlowych... A Dodatkowo brną we wszystko co się Bogu nie podoba.
Myślę że czas na zmianę osobowości, a nie skupianie się na sobie i swoim ciałku. Dodatkowo myślę że to kres czasu jaki dostał Szatan na sprawowanie władzy nad Ziemią.....Data dokładna nie znana....

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika monika25

a czy zmiana biegunów

a czy zmiana biegunów magnetycznych ma oznaczac koniec świata?????
wydaje mi się , że nie!!!
może wzrosnąc liczba dziwnych zjawisk czy kataklizmów ale wszystko się unormuje jak bieguny wejdą na właściwe miejsca, myslę też że nie nastapi to tak odrazu a będzie trwać latami!!!!
a poza tym zbiana biegunów magnetycznych ma sie nijak do zmiany biegunów geograficznych!!!

Portret użytkownika rzymek19

Witam. Mam małe pytanie czy

Witam.Mam małe pytanie czy wierzycie w koniec świata (ludzkości).Biorąc pod uwage te wszystkie trzesienia, tsunami, wulkany i słońce które jest coraz bardziej aktywne.Czy nie jest to dziwne.Osobiście uważam, że koniec nastąpi napewno, ale czy będzie to już nie długo? 

Strony

Skomentuj