Przebiegunowanie jest faktem, czy może być jednak zjawiskiem gwałtownym?

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Naukowcy nie próbują przekonywać, że zmiana biegunowości kuli ziemskiej jest czymś nierealnym. Jest zbyt dużo dowodów potwierdzających wielokrotne wystąpienie tego zjawiska w przeszłości. Specjaliści uspokajają jednak, że taki proces trwa kilka tysięcy lat i nie grozi nam nagłe odwrócenie biegunów. Co innego jednak wskazują obserwacje zjawisk magnetycznych w skali mikro.

 

Zmiana biegunowości w elektrotechnice zawsze jest zjawiskiem gwałtowny. Dlatego mówi się o przeskoku biegunowości. Skąd, zatem pomysł, że przebiegunowanie trwa tysiące lat? Trudno powiedzieć, może było zapotrzebowanie społeczne na uspokajające informacje. Trzeba jednak spojrzeć prawdzie w oczy, nie wiemy ile trwa przebiegunowanie, ponieważ ludzkość nie przeżyła jeszcze takiego zjawiska.

 

Na podstawie obserwacji, które prowadzimy na Ziemi możemy powiedzieć z całą pewnością, że od kilkunastu lat znacznie przyspieszył proces wędrówki bieguna północnego. Jego pozycja dawno już nie koresponduje z biegunem geograficznym. Aktualnie biegun magnetyczny wędruje o średnio 50 kilometrów rocznie. To ogromnie dużo w porównaniu do danych sprzed kilkudziesięciu lat, kiedy to magnetyczny biegun północny był raczej stacjonarny.

 

Kolejnym dowodem naukowym na zachodzące zmiany ziemskiego pola magnetycznego jest istnienie ogromnej anomalii na południowym Atlantyku. Fenomen magnetyczny, jaki tam występuje powoduje, że niszczące promieniowanie docierające do nas z kosmosu nie jest neutralizowane na odpowiedniej wysokości tylko schodzi znacznie niżej sięgając ze swoim oddziaływaniem niebezpiecznie blisko powierzchni naszej planety. To zjawisko i oraz fakt słabnięcia pola magnetycznego to namacalne dowody na to, że zachodzą jakieś istotne procesy.

 

W ciągu ostatnich 22 lat ziemskie pole magnetyczne stało się słabsze o 1,7%, a we wspomnianych powyżej częściach Oceanu Atlantyckiego, osłabiło się ono o 10%. Dla równowagi jest jednak kilka miejsc na świecie gdzie siła pola magnetycznego nieznacznie wzrosła.

 

Przemieszczenie biegunów magnetycznych Ziemi została zarejestrowane po raz pierwszy w 1885 roku.  Od tego czasu magnetyczny biegun południowy przesunął się do 900 km w stronę Oceanu Indyjskiego, a magnetyczna północ zmierza w kierunku wschodniej Syberii. Prędkość dryfu biegunów ciągle rośnie i osiąga wartości, które nie były nigdy wcześniej obserwowane.

 

W kwestii długości trwania przebiegunowania można dodać, że francuscy badacze z Uniwersytetu Denisa Diderota z Paryża stwierdzili ostatnio, że przewidzenie ziemskiej polaryzacji w horyzoncie czasowym dłuższym niż 10 - 20 lat jest praktycznie niemożliwe. Czyżby oznaczało to, że środowisko naukowe rakiem wycofuje się ze swoich wcześniejszych ustaleń, co do czasu trwania tego zjawiska?

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika czytelnik

Kiedy wreszcie user Angelus

Kiedy wreszcie user Angelus Maximus Rex zostanie dożywotnio zbanowany ???
Przecież to cymbał, który ledwo potrafi sklecić poprawną polszczyzną parę zdań. O jego wiedzy aż szkoda się wypowiadać. Coś tam w życiu przeczytał i udaje mądrego wypisując tutaj takie pierdy że oczy bolą, kiedy się to czyta. Najgorsze jest to że ludzie, którzy mają mniejszą wiedzę w tematach tutaj poruszanych, mogą myśleć że te jego wypociny to prawda i później powielać tą "prawdę" dalej. 
ps.
Angelus - nie odpisuj bo nie polemizuję z takimi osobnikami jak Ty.

Portret użytkownika Pulsar

Ja nie widzę powodu do

Ja nie widzę powodu do banowania użytkownika AMR, tylko za to że sobie pisze jakieś tam teorie, - ma do tego prawo.
Zamiast wykazywac brak Jego wiedzy, - może by tak drogi "czytelnik" sam zechciał się tu zarejestrować i zalogować w celu wykazania nam ogromu swej wiedzy.

Portret użytkownika Moro

Nibiru is back. To już fakt.

Nibiru is back. To już fakt. Nawet NASA nabąknęła o planetoidzie ale oczywiście nie chcą siać paniki. Nam trzeba już tylko czekać. Będzie to wstrząs dla wszystkich i wszystkiego. Ale paradoksalnie, bez owego wstrząsu nie będzie możliwy dalszy progres. Jeśli bowiem dalej będziemy szli teraz obraną drogą, czeka nas całkowity upadek. Tylko więc na zgliszczach tego czegoś co nazwać można cywilizacja, może odrodzić się coś nowego. Mamy wybór. Niech każdy kieruje się sercem.

Portret użytkownika Gość7

Ciekawy sen miałem dziś

Ciekawy sen miałem dziś :
"Coś" kazało mi wyjść na zewnątrz i patrzeć na księżyc,była mroźna noc ,księżyc wyglądał jakby był w pełni lub krótko przed nią  
nagle "coś" uderzyło w tył księżyca i zobaczyłem  dwie  kule
z niesamowicie jasnym światłem pędzące z dwóch stron ziemi ,potworny dźwięk i
ziemia zatrzęsła mi sie pod nogami tak mocno ,że wybudziła mnie ze snu.
By bardziej wam to zobrazować: wyglądało to  jakby ktoś w kosmosie grał w snookera "nieznana bila" uderza w księżyc ,który nie rozpada się od uderzenia tylko odbija się od niej i przelatuje obok ziemi," nieznana bila" prawie w tym samym momencie mija ziemię z drugiej strony
Kilka dni temu sniło mi się ,że pływam w ciemności po wzburzonych falach momentami są rozbłyski podobne do pioruna, ale to światło jest inne bardziej rozproszone ,wokół ani jednej żywej istoty i co dziwne woda nie była bardzo zimna 
Czasem sny mnie przed czymś przestrzegają ,mam nadzieję ,że tym razem tak nie bedzie 
pozdrawiam.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

... ja nie pisze elotam o

... ja nie pisze elotam o "metalicznej" jako z metalu, lecz o dyspersji metalicznej na wiekszym promieniu niż promień do równika Ziemi.
 Oddziaływanie   elśo takiej dyspersji rozprasza i w inny sposób zakłóca środowisko magnetyczne, a więc "pole"   eibąłg jako rozproszone w nowym ośrdku słabnie....
Po za tym te metale nie są ferromagnetykami dzięciole...
 Zastanawiam się jak przy takim poziomie umysłu skończyłeś studia...
 Musiałeś wkuwac na pamięć wszystkie strony literatury technicznej i pisac ściągi na wyprowadzanie wzorów...
I robiłeś to absolutnie mechanicznie...
 Ja wzory zawsze wyprowadzałem samodzielnie...
 I NIGDY nie korzystałem ze ściągawek...
 Gardzę takimi jełopami...
 na dalsze twoje paplaniny nie odpisze... Myslę że ci to wystarczy, byś trzepnął w  monitor....
 

Portret użytkownika Juszka1980OGL

no prosze cie jak w warunkach

no prosze cie jak w warunkach troposfery aluminium bar czy strat nie sa ferromagnetykami ty wiem jaka juz na 100% jaka ty masz zetelna wiedze z fizyki, jedyny wzory jakie wprowadzasz do obliczen to czy nalac pol wiadra cieplej wody czy pol zimnej jak zmywasz moje slady kiedy wchodze w ujeb... butach do banku po kase 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

masz

masz dzięciole:
"Ferromagnetyki, substancje krystaliczne posiadające własność ferromagnetyzmu. Rozróżnia się ferromagnetyki miękkie - o małym polu koercji, ferromagnetyki twarde - o dużym.

Typowymi ferromagnetykami są metale z grupy żelaza (Fe, Ni, Co), mające w atomach nie wypełnioną podpowłokę 3d, oraz pierwiastki ziem rzadkich: Gd, Tb, Dy, Ho, Er (nie wypełniona podpowłoka 4f)...."
 Dociekając dalej mozna sie doszukac po współczynnikach koerkcji...

w innych metalach również...
 Przestań mnie krytykować, bo najpierw osiagnij mój poziom z życia płodowego...by ze mna polemizować....

Portret użytkownika Juszka1980OGL

w gornych warstwach

w gornych warstwach troposfery temperatura spada do -80 stopni C a cisnienie to 200hPa w takich warunkach zarówno Sr, Al czy Ba wykazuja cechy ferromagnetykow poprzez zawirowanie pradu elektrycznego zaindukowanego a do tego wykazuje wlasciwosci paramagnetyczne czyli w polu magnetycznym wykazuje wlasciwosci magnetyczne. 
I gdybys korzystal z mozgu a nie tylko klepal jakies regulki to moze stalbys sie madrym czlowiekiem, bo poki co to w moich oczach jestes osoba ktora stawiam na rowni z naszymi politykami - czyli malpa

Strony

Skomentuj