Prywatna firma sprawdzi, czy Amerykanie rzeczywiście wylądowali na Księżycu

Kategorie: 

Zdjęcia z powierzchni Księżyca - Źródło: NASA

Niemiecka firma PTScientists przygotowuje się do wysłania na Księżyc dwóch swoich łazików. Mają wylądować blisko miejsca, gdzie w 1972 roku rzekomo wylądowali amerykańscy astronauci podczas misji "Apollo 17".


Niemcy chcą odwiedzić miejsce szóstego lądowania ludzi na Księżycu i zamierzają odwiedzić pojazd Moon Buggy pozostawiony tam przez Amerykanów. Misja kosmiczna będzie możliwe dzięki wsparciu finansowemu i technicznemu ze strony koncernu motoryzacyjnego Audi.Celem operacji ma być zbadanie tego co pozostało na miejscu lądowania. Eksperci zastanawiają się przede wszystkim w jakim stanie po 44 latach na powierzchni Księżyca, jest obecnie tamten łazik. Nie można wykluczyć, że nie ma go tam w ogóle, mógł na przykład zostać zniszczony przez meteoryty, albo dekompozycji uległy materiały wykorzystane do jego budowy. Badanie pozwoli zrozumieć, jak szkodliwy dla mechanizmów i materiałów może być dłuższy pobyt na powierzchni Księżycu.Firma PTScientists jest jednym z laureatów w konkursie Google Lunar X Prize, którego celem jest umieszczenie na powierzchni srebrnego globu łazika zdolnego do poruszania się i przesyłania na Ziemię zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Zostali wybrani spośród wielu najbardziej obiecujących producentów łazików. Lot na Księżyc z niemieckimi łazikami zaplanowany jest na koniec 2017 roku lub na początek 2018 roku. Za wyniesienie pojazdu z lądownikiem i zawartością ma odpowiadać firma SpaceX, która zamierza wykorzystać do tego celu rakietę Falcon 9.Plan misji zakłada lądowanie w odległości 3-4 kilometrów od miejsca gdzie powinien się znajdować amerykański łunochod. Naukowcy planują, aby zbliżyć się do obiektu na odległość 200 metrów. Bliżej prawdopodobne się nie da, ze względu na charakter krajobrazu. Łazik będzie wyposażony w specjalną kamerę z trzema obiektywami, które pozwalają rejestrować kilka długości fal świetlnych. Ponadto naukowcy z PTScientists planują wykonanie szeregu innych eksperymentów.

Niewątpliwie zaangażowanie w projekt koncernu Audi, powoduje, że jego realizacja staje się bardziej prawdopodobna. Korporacja ta zamierza wykorzystać marketingowo spodziewany rozgłos wynikający z faktu, że również ich technologia Audi zostanie użyta w celu wznowienia przerwanej przed ponad czterema dekadami eksploracji Księżyca i to za pomocą kołowego pojazdu z ich logo.

 

 

  

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika pro-rok

Najlepsze jest to, że już

Najlepsze jest to, że już wiedzą, że nie da się podejść bliżej niż na 200 metrów. Później będą wmawiać ludziom, że z takiej odległości nie dało się dokładnie zbadać łazika, no ale tam jest, więc amerykany pany - jednak byli, ale się zmyli. Jedno tylko pytanie: co za idiota wymyślił tą bzdurną historyjkę? Przeież to się od samego początku kupy nie trzyma, bo jeśli mieliby aż tak dokładne zdjęcia, z których wynika, że nie dotrą na miejsce, to na stówę byłoby na nich widać łazik i kłopot znika. A tak sami się zakręcili jak barany. Kto w ogóle wierzy w takie bzdety. Pogonić złodziei bo tylko okradać ludzi potrafią. A jeszcze zobaczycie, że niby firma prywatna, a rząd niemiecki dołoży im parę miliardów, bo rzekomo szczytny cel.

Portret użytkownika Ankartf

Może ktoś mi pomoże zrozumieć

Może ktoś mi pomoże zrozumieć. Chodzi o to, ze od pełni księżyc w listopadzie świecił długo, widoczny był jeszcz wczoraj. Rzecz w tym, ze sprawdziłam ile trwa faza księżycowa w listopadzie i wyglada ze już 29 listopada powinien być w nowiu czyli dla nas niewidoczny? 

Portret użytkownika Browar

Z całej tej wyprawy na

Z całej tej wyprawy na "Księżyc", najlepszy jest powrót na Ziemię. Ten efekt, jak staruje i odrywa się od "srebrzystego globu"... ten zaj*****y wystrzał niczym rakietka na sylwestra...Jak to oglądam, już któryś raz z rzędu to nie znika mi uśmiech z twarzy Smile

Portret użytkownika gacie z drutu

Dzisiaj lądują na Jowiszu,

Dzisiaj lądują na Jowiszu, Diunie, Marsie, Tytanie...mało tego, kręcą filmy taką technologią, że gdybyśmy nadal nie wiedzieli o firmie Adobe i jej oprogramowaniu uwierzylibyśmy we wszystko. Tak jak było na początku youtuba. Za dużo prawdziwej informacji się przedostawało, więc trzeba było narobić tyle kupy, że ta prawdziwa informacja utopiła się w setkach kup i oszustw.  Jedno jest pewne. Jeżeli usilnie cię przekonują, że jest jak jest, to nie jest jak jest.

Portret użytkownika gacie z drutu

Statek kosmiczny leci na

Statek kosmiczny leci na Księżyc. Technologia automatyczna. Zprogramowane czasowo przełączniki uruchamiane zgodnie z upływem czasu, za pomocą których uruchamiane sa pewne procedury. Technologia pralki a jednak już wyposarzenie przekraczające XXII wiek !  Bowiem pozwalające istocie żywej przekroczyć pasy Van Allena. Odkryte w 1958 roku . Po blisko 11 latach USA już dysponuje taką technologią, która pozwala przekroczyć barierę złożoną z pasów radiacyjnych naturalnych i...sztucznych. Bowiem w 1962 roku dochodzi do zaplanowanej eksplozji termojądrowej na orbicie i utworzenia kolejnego pasa radiacyjnego, który zniszczył wszystkie satelity na tej orbicie...za 7 lat  USA już posiada taką technologię, która pozwala okiełznać radiację i poruszać się w jej polu...ba ! Pokonać ją i w stanie nienaruszonym przez pola radiacyjne przelecieć...polecięć na Księżyć i ponownie wracając przez pola radiacyjne przelecieć i wylądować. Załoga cała i zdrowa skacze z radości rozdając autografy...z wycieczki na pustyni. Nigdy w to nie uwierzę. Dają nam wiedze niesprawdzoną, z jednego źródła zazwyczaj z podpisem..."naukowcy z całego świata potwierdzili, że Pan Stefan Gruszka posiada trzeciego już fallusa mieszczącego się pod pachą..." pokazują zdjęcie z Fotoshopka i na trzeci dzieć jest o czym rozmawiać na targu sprzedając marchewkę...lub w kancelarii u dyrektora Polskiej Agencji Kosmicznej licząc na rozwiązanie zagadki trzech fallusów Pana Stefana...

Portret użytkownika zubenelgubenupi

I Ruscy, oraz inni nie

I Ruscy, oraz inni nie kochający Amerykanów i z całych serc życzący im porażki, nie zauważyli, że sygnał transmisji radiowej i telewizyjnej nie przychodzi z Księżyca, tylko z Hollywood i nie ogłosili tego wszem i wobec?

Portret użytkownika stan

OJ!! ZAPOMNIAŁES DODAĆ ZE

OJ!! ZAPOMNIAŁES DODAĆ ZE NIGDY POZA BRZEG SWOJEJ ŁĄKI NIE ZAPUŚCIŁEŚ SIĘ,BO PRZECIERZ SŁUSZNIE  POMYŚLAŁEŚ ŻE SKORO ZIEMIA JEST PŁASKA TO MÓGŁBYŚ WPAŚĆ W TĄ PRZERAŻAJĄCĄ OTCHŁAŃ KOSMOSU!! ALE ALE..... CZY KOSMOS ISTNIEJE NAPRAWDE?? CO TY NA TO POWIESZ BECZĄC NA TWEJ ŁĄCE BARANIE???

Strony

Skomentuj