Prowokacyjne zachowanie rosyjskiego wojska - wojna jądrowa staje się realną opcją?

Kategorie: 

Start międzykontynentalnej rakiety typu Buława

Ostatnie zachowania Rosji stają się coraz bardziej agresywne i nikt nie wie czym się to zakończy. W ciągu tego tygodnia już kilkukrotnie doszło do incydentów lotniczych, które wywoływały poderwanie myśliwców NATO. Na dodatek Rosjanie przeprowadzili dwie udane próby rakiet balistycznych zdolnych do przenoszenia broni jądrowej.

 

Rosja pręży muskuły na całego. Trwają zbrojenia i bezprecedensowe ćwiczenia. Armia rosyjska zajmuje kolejne obszary, a na dodatek bez ustanku ćwiczy scenariusze niebezpieczne dla świata. Zarysowuje nam się wyraźny konflikt i Rosja daje do zrozumienia, że się nie ugnie.

 

Wydarzenia na Ukrainie, zdaniem Rosjan zostały sprowokowane przez Polaków, którzy wykonywali rozkazy z USA. Cały "kijowski majdan" jest uważany za emanację amerykańskiego imperializmu, któremu trzeba dać odpór. Z kolei zachodnia propaganda przedstawia ostatnie wydarzenia w zupełnie innym świetle. Oficjalnie twierdzi się, że zamach stanu w Kijowie był realizacją woli narodu, a potem doszło do rosyjskiej agresji.

Bombowiec strategiczny TU-95 w okolicy WIelkiej Brytanii - źródło: RAF

W takim kontekście dowiadujemy się, że w kolejnych miejscach w Europie widziano rosyjskie bombowce strategiczne, którym towarzyszyły myśliwce różnych typów. W sumie na terytorium kilku europejskich krajów wleciało aż 26 rosyjskich samolotów wojskowych.

 

Wielokrotnie, w ciągu 24 godzin, Rosjanie zrealizowali taki sam scenariusz wyglądający na symulowanie nalotów. Rosyjskie samoloty za każdym razem wlatywały w obcą przestrzeń powietrzną, a ich piloci nie odpowiadali na wezwania. Kilkukrotnie doszło do ich przechwycenia. W całym 2014 roku zanotowano 100 takich incydentów, a to potrojenie ich ilości w porównaniu do 2013 roku.

Start rakiety Topol-M z poligonu w Plesiecku  - źródlo: twitter

Gdy doda się do tego skuteczny test rakiety międzykontynentalnej Buława, przeprowadzony w piątek i dzisiejszy test podobnej rakiety Topol, to można powiedzieć, że robi się groźnie, a Rosja jest gotowa na wszystko, włącznie z samobójczym przecież atakiem jądrowym.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

"To co napisał administrator

"To co napisał administrator to100% prawda " :

Objawienie 17:14  Będą walczyć z Barankiem, ale on ich zwycięży, bo jest Panem panów i Królem królów. Zwyciężą też powołani, wybrani i wierni, którzy są z nim”.

A jak to należy rozumieć :

Objawienia 17: 12  „Z kolei 10 rogów, które zobaczyłeś, oznacza 10 królów, którzy jeszcze nie otrzymali królestwa. Ale otrzymają władzę, żeby przez jedną godzinę panować razem z bestią. 13  Ci mają wspólny cel*, dlatego dają bestii swoją moc i władzę. 14  Będą walczyć z Barankiem+, ale on ich zwycięży+, bo jest Panem panów i Królem królów+.

Zwyciężą też powołani, wybrani i wierni, którzy są z nim”+.

A to dopiero przyszłość , USA i Rosja nie zagraża ludzkosci , bo to kukiełki w ręku Szatana Diabła co prowadzi ich do konfrontacji z Królem Królów :

Objawienia 19: 16  Na swojej szacie, na wysokości uda, miał napisane imię: Król królów i Pan panów+.

Wkrótce te rzeczy zostaną ludzkości objawione :

Tytusa 2: 13  w czasie gdy oczekujemy spełnienia cudownej nadziei+ i wspaniałego ujawnienia się wielkiego Boga oraz naszego Wybawcy, Jezusa Chrystusa.

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika Ja

Już kilka razy śniło mi się

Już kilka razy śniło mi się ;] że wybuchają wokół mnie głowice jądrowe... Niech strzelają lepsze to niż życie jako niewolnik ;]
 
P.S. Grzyby były piękne, a jaki wysyp ;] tylko że nie w sezonie ;]

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Arcanum

Ojojo adminku, znów straszysz

Ojojo adminku, znów straszysz dzieci. Proponuję się skupić na jednym temacie bo czytelnicy dostaną dysonansu poznawczego. Zobacz z ilu tematów możesz wybierać: wojna jądrowa, ebola, jakieś rozbłyski słoneczne, jelołston i wiele innych cudów nie widów. Zawsze znajdą się też wyznawcy starożytnych mitologii, którzy uzupełnią dzienną dawkę strachu mieszając powyższe z dziwacznymi kazaniami o zbliżającym się "sądzie ostatecznym", tudziesz innymi antychrystami których jak na złość nie widać od tysięcy lat. Smile
 
Te państwa, których terytorium powietrzne naruszyły samoloty Rosjan to jakieś upośledzone? Mają maczugi za broń? Gdy intruz nie odpowiada na wezwania o indentyfikację i nie zawraca to wystrzeliwuje się rakiety i latający skansen ZSRR zostaje strącony. Każdy następny dwa razy zastanowi się gdzie przeprowadzać manewry.

Portret użytkownika tomasz26

to nie wojna tylko strach

to nie wojna tylko strach przed krolem ziemi paralizuje ich dzilania osiagneli juz wysrarzczjacy poziom klamstwa i chipokryzji zeby tzw. szatan urzyl ich jako narzedzi .. skrywana tajemnica ziemi powoli budzi sie z ponad 2tys letniego snu ..strach przed wojna jest suma strachow ludzi zyjacych w oglupieniu .. to o nich walcza. dusz panu mroku ubywa wiec trzeba podjac dzilania aby to zrownowarzyc.   partrzac w oczy blizniemu nie widzę w nim wroga tylko swoje odbice tzw.szatan  obawia sie ludzi swiadomych tak jak obawia sie objawienia prawdy naszego ziemaskiego stworzenia .

Portret użytkownika Wlodi

rosja to prawie denat, tylko

rosja to prawie denat, tylko taki denat co to przed ostatnim dechem ma wzwód przejawiajacy sie wlasnie tymi smiesznymi lotami i manewrami. Ciekawe ze ten "zachod" jest taki zly a wszystkie dzieci tych ruskich bambrow Lawrowa, Putina itp siedza na tym zlym zachodzie, studiuja itd czemu nie studiuja w rosji? Banda klamcow, hipokrytow i zakompleksionych hien ktore teskna za zsrr ot cala rosja... Tfu

Portret użytkownika achiles

Ukraina jest praktycznie

Ukraina jest praktycznie niewypłacalna - mówi komisarz UE

Pertraktacje w sprawie dostaw rosyjskiego gazu na Ukrainę były trudniejsze niż się spodziewano.
Uczestniczyli w rokowaniach przedstawiciele Rosji, Ukrainy i Unii Europejskiej. Tuż przed przystąpieniem do rozmów komisarz Oettinger powiedział wyraźnie, iż umowa będzie dotyczyć tylko okresu nadchodzącej zimy.
Krytycznym punktem rokowań - według komisarza UE - jest uregulowanie długów Ukrainy wobec Gazpromu. Rząd w Kijowie potrzebuje teraz 1,5 miliarda dolarów, by zapłacić z góry za dostawy w najbliższych miesiącach.
"Ukraina ma olbrzymie problemy z płaceniem. Jest praktycznie niewypłacalna - mówi Oettinger. - Dlatego rządowi trudno jest wydać - przyznane przez MFW i UE - kredyty na zakup gazu. Rząd uznaje inne zadania (wypłatę pensji, zakup broni) za ważniejsze. Ale musimy w końcu  doprowadzić do tego, że Ukraina przeznaczy część środków pomocowych na rosyjski gaz. To jest w interesie Ukrainy i konieczne ze względu na tranzyt w kierunku Europy Zachodniej".
Strategia Władimira Putina okazała się pomyślna dla Rosji. Gazprom może wyegzekwować 3,1 mld dolarów od kompletnie niewypłacalnego dłużnika.
Konsekwencją gazowego dealu jest konieczność zaciągania nowych kredytów przez rząd w Kijowie. Ukraińska ludność będzie musiała znosić trudy programu naprawczego i prywatyzacji. Umowa ta przyspieszy plądrowanie Ukrainy. Kryzys zadłużeniowy prowadzi zawsze do wysokich profitów kilku oligarchów i do znacznych ograniczeń wsród ogołoconego ludu.
Rządowi Jaceniuka siedzi na karku nie tylko Gazprom, lecz także banki, które będą próbowały zapewnić sobie zabezpieczenia w postaci nieruchomości, ziemi i surowców. Socjalne cięcia są więc nieuniknione, a to uderzy boleśnie w ludność. Zapowiedzią tego jest ustawa, w wyniku której milion urzędników straci pracę. Odtąd Ukraińcy czują, że pracują bardziej dla obcych panów niż to było dotąd.
 
Na podstawie artykułów z Deutsche Wirtschafts Nachrichten, linki:
http://deutsche-wirtsch-afts-nachrichten.de/2014/10/29/eu-kommissar-oettinger-die-ukraine-ist-praktisch-insolvent/
http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/10/31/erfolg-fuer-putin-eu-und-iwf-zahlen-fuer-ukraine-rechnungen-an-gazprom/
 
A MIAŁO BYĆ TAK ŚLICZNIE, ŁATWO I RÓŻOWO, a wyszło jak zwykle i co było łatwe do przewidzenia, nawet, dla kogoś średnio w tym temacie zorientowanego. A to dopiero początek problemów, zaraz zacznie się proza zwykłego życia w zbankrutowanej, podzielonej i znajdującej się w stanie wojny UPADŁEJ KRAINIE.  WIĘC PO CO ROSJA MIAŁABY TAM ZE SWOIM WOJSKIEM WYRUSZAĆ, JAK ZA CHWILĘ SAMI SIĘ POWYBIJAJĄ W TYM CAŁYM KIJOWIE TE SZCZURY PRZYSŁANE PRZEZ ŚWIATOWYCH WICHRZYCIELI, A NA WIOSNĘ WYJDZIE LUD ZNOWU NA MAJDAN I POZAMIATA TEN CAŁY SYF, JAKI ZOSTAŁ TAM CELOWO ZROBIONY. Tylko oby tym razem wyciągnęli właściwe wnioski zwykli ludzie i nie powtarzali tych samych błędów, dając się zwieść poprzednimi MAJDANAMI .

 

Portret użytkownika TheDeus

Admin skąd Ty te informacje

Admin skąd Ty te informacje bierzesz?
Cały czas straszysz. Po co to? Żeby poczytność wzrosła?
Dla wiedzy innych czytających takie informacje. Narazie żaden samolot rosyjski nie naruszył przestrzeni powietrznej innego kraju, zwłasza kraju należącego do NATO. To, że latają w przestrzeni tzw. międzynarodowej to tylko loty szkoleniowe. Oczywiście mają wywołać konkretną reakcję lotnictwa danego kraju, ale tak się dzieje od lat 50 ubiegłego wieku, z większym czy mniejszym natężeniem. 
Zgadzam się z Tobą Admin, że to prężenie muskułów ale nic pona to, więc nie strasz innych atomem. Bo nawet jeżeli leci bombowiec strategiczny, który może przenosić broń masowego rażenia, to nie znaczy, że cokolwiek ma w lukach bombowych. a podczepione rakiety, to równie dobrze mogą być atrapy szkoleniowe. Nie sądzę, żeby rosjanie zaryzykowali katastrofę lotniczą (te samoloty są leciwe) z ładunkiem jądrowym na pokładzie.
Jeżeli piszesz o rosyjskich lotach to dla rozwagi i równowagi należy podać, że państwa NATO także wykonują takie loty, a jakoś nie ma wzmianek o takowych, zastanów się dlaczego.

Z naszych danych wynika, że zdobyć serce kobiety jest stosunkowo prosto. Zaczynamy od nacięcia wzdłuż linii mostka… Kowalski http://www.you

Strony

Skomentuj