Prowokacyjne manewry Chin niepokoją władze na Tajwanie

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Na Tajwanie narasta gniew, że Chiny nadal nękają wyspę myśliwcami i okrętami wojennymi, pomimo faktu, że obaj walczą z pandemią światowego koronawirusa.

 

Samorządna wyspa demokratyczna musiała podnieść swoje odrzutowce w odpowiedzi na ostatnie chińskie manewry mające na celu wykazanie, że potęga wojskowa Pekinu nie jest zależna od kryzysu zdrowotnego.

 

„Tak długo, jak świat walczy z dotkliwością pandemii COVID19, manewry wojskowe Chin wokół Tajwanu nie słabną” - napisała prezydent Tsai Ing-wen na Twitterze pod koniec wtorku. „Niezależnie od tego, czy chodzi o obronę narodową, czy zapobieganie rozprzestrzenianiu się chorób, nasze siły zbrojne zachowują czujność jak zawsze” - dodała.

 

Pekin prowadzi ćwiczenia na wyspie od czasu pierwszego wyboru Tsai w 2016 roku, ponieważ nie uznaje ona koncepcji, że Tajwan jest częścią „zjednoczonych Chin”.

 

Niszczycielski wybuch epidemii, która rozpoczęła się w Chinach, nie spowodował osłabienia polityki wobec Tajwanu. W odpowiedzi we wtorek Tajwan przeprowadził ćwiczenia wojskowe z własnymi myśliwcami F16.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj