Prowokacyjne działania USA mogą doprowadzić do wojny, ostrzegają Chiny

Kategorie: 

Niszczyciel rakietowy USS Lassen - źródło: U.S. Navy
Stany Zjednoczone mają teraz zamiar regularnie wysyłać swoje okręty do spornego Morza Południowochińskiego. Być może jest to odpowiedź na wysłane we wrześniu przez Chiny okręty wojenne w pobliże Alaski. Można zatem powiedzieć, że oba państwa są obecnie w stanie tzw. zimnej wojny.

 

Wszelkie działania na Morzu Południowochińskim oczywiście nie prowadzą do niczego dobrego. Stany Zjednoczone wstawiają się za Tajwanem, Wietnamem, Filipinami, Brunei i Malezją - są to kraje roszczące sobie prawa do terytoriów, na których Chiny zbudowały sztuczne wyspy. Spór pojawił się gdy odkryto w regionie ropę naftową i gaz ziemny.

 

Według USA, wysłany kilka dni temu niszczyciel rakietowy USS Lassen, który zbliżył się do sztucznych wysp na niewielką odległość, poruszał się po wodach międzynarodowych i nie złamał prawa. Jednak Chiny potraktowały to jak naruszenie własnego terytorium i zapowiedziały, że przy następnej okazji podjęte zostaną "wszystkie niezbędne działania".

 

Szef operacji morskich marynarki wojennej Chin admirał Wu Shengli ostrzegł, że "niebezpieczne i prowokacyjne działania" Stanów Zjednoczonych mogą spowodować incydent, który doprowadzi do wojny. Oba państwa stawiają silny opór, który nie wróży niczego dobrego. W najbliższym czasie na Morze Południowochińskie ma wkroczyć kolejny amerykański okręt.

 

 

Źródło: http://in.reuters.com/article/2015/10/30/southchinasea-usa-china-navy-idINKCN0SO06F20151030

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Niestety konfronatacja między

Niestety konfronatacja między NATO a Rosją jest nieunikniona. Potwierdziły to osoby bliskie Putinowi (i ja też tak to widzę). Twierdzą one że nagonka na Rosję jest przeogromna i że Rosja cały czas się przed tym broni ale w pewnym momęcie pęknie. Dobrze że frontu nie będzie w Polsce. Mimo wszelkich prób włączenia Polski w tą brudną wojnę okażemy się bardzo dużą wstrzemieźliwością i rozwagą. 
https://www.youtube.com/watch?v=SmV4z0CT3S4
Czekam aż Rosja zasponsoruje w Polsce ugrupowanie które chce zbliżenia z Rosją. Wydają miliony na wojnę w Ukrainie i Syrii a w Polsce jest tyle ludzi którzy chcą wrócić do normalnych sojuszniczo-dyplomatycznych stosunków z Rosją. Ludzie ci szanują Rosję i Putina. Chcą zbliżenia. Ja należę do nich i wiele osób z tego portalu. 
Ps. Teraz napiszę coś co jest moim osobistym przemyśleniem. Nie ma nic wspólnego z przepowiednią czy jasnowidzeniem.
Gdyby Rosja w Polsce zasponsorowała już teraz nową siłę Polityczną mogłaby liczyć na większy udział w tym co się dzieje w Polsce i Europie na drodze pokojowej. Mogłaby liczyć na oddalenie nieuchronnego konfliktu. Polska stałaby się szybciej centrum między wschodem a zachodem i może by nie doszło do globalnej wojny, 
Jeśli ktoś chce popisać ze mną na priv zapraszam [email protected] 

Portret użytkownika achiles

HEJ, MĄDRZE PRAWISZ 44, TYLKO

HEJ, MĄDRZE PRAWISZ 44, TYLKO ŻE W NASZYM KRAJU, NAWET BEZ SPONSOROWANIA I DUZEJ KASY NICZEGO NOWEGO, NIE STWORZYSZ, BO CI NA TO MENDIA SZMATŁAWE, NA TO NIE POZWOLĄ, A NAWET JAK CI SIĘ UDA OBEJŚĆ ŚRODKI MASOWEGO OGŁUPIANIA I BEZPOŚREDNIO UDA SIĘ CI DOTRZEĆ DO SZEROKIEJ MASY SPOŁECZNEJ, co jest możliwe przecież, TO INACZEJ SIĘ TOBĄ ZAJMIE ODPOWIEDNIA EKIPA, TAK JAK TO JUŻ MIAŁO U NAS MIEJSCE NIE RAZ I NAJCZĘŚCIEJ W PIĄTKI. Tu naprawdę ostra rozgrywka się na SZACHOWNICY i zbyt wiele się na NIEJ DZIEJE OBECNYMI CZASY, Z dnia na dzień. Pozdrawiam

Portret użytkownika FSSSSSS

JAK USA ROZPENTA WOJNE Z

JAK USA ROZPENTA WOJNE Z ROSJĄ TO JA WSTANE U BOKU NASZYCH BRACI SŁOWIAN ROSJANÓW BO AMERYKANIE TO CWANIAKI KTÓRE SKACZĄ DO NAJBARDZIEJ TOTALITARNYCH KRJÓW I MIITARNYCH A POTEM ZOSTAWIAJĄ SWOICH SOJUSZNIKÓW NA LOS TAK JAK UKRAINE NIE CHCE MIEĆ TAKIEGO SUJUSZNIKA JAK USA ROSJA NIE ZABIJAŁA W 1943 W KATYNIU I W WOŁYNIU TYLKO UKRAIŃCY JEDNAK DOBRZE ŻE TAK SKOŃCZYLI BANDEROWCY JEBANE NAZISTY

Portret użytkownika 3plabc

Amerykanie stwierdzili

Amerykanie stwierdzili podobno sami na podstawie symulacji konfliktu z Chinami, że z Państwen Środka dostali by lanie. Porażka ta wynikała by nie z przewagi technologicznej, ale z przewagi liczebnej chińczyków- mówimy tu naturalnie o wojnie w Azji. Na zwycięską wyprawe za ocean to Chiny nie mają raczej wystarczających środków, zwłaszcza lotniskowców, ale cyber-ataki duże spustoszenie mogły by zrobić w USA. Co zabawne nawet w XXI wieku, pomimo rozwoju techniki sprawdza się stara maksyma: "Kupą mości panowie, kupą"  hehehe.

Portret użytkownika aron jasnowidz-diagnosta

patrząć na to widzimy zmiane

patrząć na to widzimy zmiane w przepowiedniach ,było że to rosja i chiny wywołaja wojnę ,która bedzie pograżać europe a widzimy odwrotność ,że rosja i chiny poąłczyla siely i rozsypuja usa ,usa rozsypuje europe a wszytstko rozsypia anomalie pogodowe i wybór ludzi a wiecie co jest najpeiknieszje w tym wszytkim ....przeopowiednia dla Polaków na 2016 rok ,nowa a raczej ta lepsza wersja ,ale o tym dopiero w grudniu ,na razie wybierajcie mądrze i dbajcie o swoja przestrzeń ,zmian nie cofniecie ale mozemy sprawic aby były barddzo niewielkie w anszym kraju jezleli chodzi o anomalie ,te zaleza od ludzi im wiecej ignorantów i śpichów tym większa woda z góry ,im wiecej obudzonych i dobrych tym bezpieczniej w naszym kraju .na razie jedynym zagrożeniem jest "głupota" ludzka po wyborach i ignoracja na to co sie dzieje na świecie ,ale mysle ze i na to znajda piekny sposób do koćńa roku ,oby tylko punktowy aby nas obudzić .a od 2016 roku jazda po całości i ten portal będzie miał o czym pisać z poziomu niewiarygodne ,nieasmowite a potem rpzestało istnieć ,pojawiło sie nowe itd 

Portret użytkownika trzeźwo myślący

Witam. Tak Panowie wyjecie i

Witam. Tak Panowie wyjecie i plujecie na USA, a jak go zabraknie to ciekawe kto nas obroni przed "Miłującą pokój" i "wspaniałomyślną" Rosją. Na pewno nie zrobią tego państwa Europy Zachodniej. USA nie jest doskonałe jak każdy inny kraj, ale wolę mieć za sojusznika Amerykę niż Rosję.
 

Strony

Skomentuj