Protesty związkowców w Polsce, czas na zmiany czy wręcz przeciwnie?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Rozpoczęły się właśnie dawno zapowiadane protesty tak zwanych związkowców. Dzisiaj nastąpi kulminacja kilku dni z manifestacjami i w Warszawie ma demonstrować ponad 100 tysięcy ludzi.

 

Gdy nadchodzi kryzys, a ludzie biednieją dochodzi do sytuacji, że ciśnienie narodu na zmiany polityczne staje się na tyle silne, że rząd upada. Widzieliśmy to wielokrotnie na przestrzeni wieków. Ostatnio obalono w ten sposób rząd bułgarski. Tłum na ulicach niesie za sobą moc sprawczą i dlatego mądra władza stara się nad tym panować. Robi się to głównie za pomocą służb specjalnych, które często na czele protestów społecznych umieszczają swoich agentów. To bardzo częsta praktyka zwłaszcza w naszym kraju, a celem jest zapanowanie nad niezadowoloną częścią społeczeństwa.

 

Tak samo przecież wyglądał schyłek poprzedniego "Tuska", czyli Gierka, który również skupił się głównie na zadłużaniu Polski, co doprowadziło do bankructwa PRL. Rzeczywistość polityczna początku lat osiemdziesiątych wyglądała zdumiewająco podobnie do obecnej. Tak wtedy jak i teraz niezadowolenie społeczeństwa wyrażał związek zawodowy. Jednak teraz jesteśmy mądrzejsi o tamte doświadczenia i wiemy, że nic nie wygląda tak jakim się wydaje.

 

Dlaczego tym razem miałoby być inaczej? Skąd założenie, że akurat teraz, tak zwani liderzy związkowi to społecznicy, a nie agenci służb stojący na czele protestów, aby utrzymać w ryzach skanalizowane emocje społeczne. Patrząc na spokojne reakcje władzy na zorganizowanie największych po 1989 roku demonstracji można dojść do wniosku, że po prostu rządzący jak zwykle nad wszystkim panują. 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Protesty o co i do kogo? do

Protesty o co i do kogo? do rządu? .. niewolnik nie chce już pracować za miskę ziemniaków, standard życia musi się podnieść i koniec żartów, teraz niewolnik żąda 2 miski ziemniaków i sos, szczyt marzeń hehehe .. jak długo jeszcze będziecie chodzić z transparentami i skandować hasełka prosząc się wiecznie władzy o pozwolenie na wszystko? Czy wy, protestujący macie po 5 lat i potrzebujecie pozwolenia rodzica na wyjście na podwórko? Nie dorośliście jeszcze do tego żeby samemu decydować a nie oglądać się na debili którzy i tak nie dadzą wam tego czego chcecie? To prostestujcie i użalajcie się dalej nad sobą i oczywiście uczestniczcie w wyborach kolejnej władzy, która wam potem wystawi kordon policji śmiejąc się w twarz, heheh .. ja też się pośmieję wtedy bo protestować nie zamierzam.

Portret użytkownika Jola

Putin pyta Boga: - Panie

Putin pyta Boga:
- Panie Boże, czy u nas w Rosji będzie dobrobyt?
- Będzie, ale niestety ty tego nie dożyjesz.
Obama pyta Boga:
- - Panie Boże, a czy u nas w USA będzie dobrobyt i bezpieczeństwo?
- Będzie, ale niestety ty także tego nie dożyjesz.
Tusk pyta Boga:
- Panie Boże, a czy w Polsce też będzie dobrobyt?
- Hmmm... Będzie, chyba, ale ja tego nie dożyje.

Portret użytkownika Asiek

Sławomir Mrożek "Miłość na

Sławomir Mrożek "Miłość na Krymie"
 
"siedziałem z jednym ekonomistą ... powiedział mi że u nas w Rosji dobrobyt będzie wtedy kiedy ku... z zachodu zaczną do nas przyjeżdżać bo one zawsze wiedzą gdzie jest dobrze i tam jadą".
 
(mam nadzieję że nic nie przekręciłam).

Portret użytkownika invisible

Przebudźcie się proszę na tą

Przebudźcie się proszę na tą oto prawdę: wszystkie bez wyjątku partie polityczne i wszystkie bez wyjątku związki zawodowe grają w tej samej drużynie. Poza tym są to tylko marionetki nie mające ŻADNEJ władzy. Są wykonawcami decyzji podejmowanych przez wielkie korporacje i banki, którę sterują CAŁĄ gospodarką na świecie. Mała grupa ludzi decyduje o WSZYSTKIM, co dzieje się na tym globie.

Portret użytkownika Pacal

Między Tuskiem a Gierkiem

Między Tuskiem a Gierkiem było trochę tych "panów" ale rozumiem: to co się za iostatniej ekipy "wyprawaiło" i nadal. to przykładów w historii czegoś podobnego to rzeczywiscie niełatwo szukać. Oczywiście pozdrawiam Smile

Portret użytkownika Dr Piotr

Takie protesty jak te, śa po

Takie protesty jak te, śa po prostu smieszne, przecież poza paradującymi grzecznie ludźmi nic się nie dzieje. Połażą 3-4 dni i pojadą do domów i tyle, a władza zwyczajnie ich olała nie racząc podjąć żadnej decyzji ani nie wykonała żadnych ruchów.
Tak naprawdę władza tylko czeka na jakieś rozruchy i do tego prowadzi ich polityka i zachowanie, wtedy od razu padną hasła o protestujących nacjonalistach, rasistach, kibolstwie i chuliganerii, to będzie idealny moment, żeby wziąć społeczeństwo za mordę i zrobić pokaz siły, który ostudzi resztki waleczności i patriotyzmu.
Tak naprawdę należałoby wedrzeć się do sejmu i belwederu, wyłapać szumowiny, zastosować areszt domowy i potem osądzić. Jak przez parę miesięcy nie będzie rządu ani prezydenta, to kraj się nie zawali, bo oni i tak nic nie robią dla tego kraju.
Potem tylko wybrać rozsądną ekipę specjalistów i fachowców, która nie będzie rządzić krajem, ale zarządzać i naprawiać szkody z ostatnich 20 lat.
Tylko o tym nikt nie pomyslał, no i najważniejsze skąd wziąć ludzi, którym mozna teraz zaufać.
To co się dzieje to niestety sterowana opozycja i tyle, Duda już raz spierdolił szansę na zrobienie porządku, teraz robi to ponownie tymi swoimi delikatnymi posunięcami i chęcią dialogu...tu nie ma z kim gadać, brud trzeba zdecydowanie usunąć i tyle.

Portret użytkownika komar

Sytuacja jest patowa. W

Sytuacja jest patowa. W momencie zastopsowania Twojego scenariusza - braku włądzy w polsce, następnego dnia mamy na ulicach rosyjsie czołgi. Ruscy tylko na to czekają. To nie takie łatwe...

Strony

Skomentuj