Protesty w Irlandii - władze chcą wprowadzić podatek od wody

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com

Najpierw podatek od internetu na Węgrzech, teraz podatek od wody w Irlandii - w sobotę odbyły się masowe protesty przeciwko podatkowi, jaki zapowiedział rząd. Szacuje się, że w demonstracjach wzięło udział ponad 100 tysięcy osób.

 
Władze Irlandii, które ogłosiły nowy podatek, były zaskoczone skalą protestów. Mimo złej pogody, w wielu regionach kraju przybyło tysiące osób a na transparentach można było przeczytać między innymi: "Nasze zasoby wody nie są na sprzedaż", "Woda jest prawem człowieka, nie jest dla zysku" i "Nie ma mowy - nie zapłacimy!".
 
Woda w Irlandii dotychczas była bezpłatna, jednak zmian zaczęła domagać się Unia Europejska. Nowe przepisy zostały już zatwierdzone. W przyszłym roku będzie obowiązywać stała opłata za wodę a w 2016 roku w zależności od zużycia. Niektórzy uważają, że masowe protesty mogą zmusić rząd do opóźnienia swoich planów lub nawet wycofania się z nich.

 
 
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika prostopopolsku

O co chodzi ? Wielkie

O co chodzi ?

Wielkie koncerny systematycznie i krok za krokiem przejmują wszelkie zasoby wody na świecie  a w Cochabamba przejęli nawet deszczówkę.
 
Wydaje mi się, że wielu nie jest w stanie nawet pojąć, o co może w tym działaniu wielkich koncernów chodzić. To wyjaśniam, wg. pana Kissingera, kto kontroluje żywność, kontroluje ludzkość, a kto kontroluje wodę, to co ? Czy teraz rozumie powoli większość czytelników, jaki sens mają te hasła: "Nasze zasoby wody nie są na sprzedaż", "Woda jest prawem człowieka, nie jest dla zysku".
 
Kiedy czytam taką prostacką wypowiedź: "100TYŚ DEBILI PROTESTOWAŁO !!", to od razu rozpoznaje, "młody, wykształcony z wielkiego miasta". Czyż można od takiego wymagać, aby zrozumiał, jakie znaczenie ma powołanie na nadzorcę UE wyżej cytowanego pana Junckera ?
 
Cóż czyni koszty tak nieznośnymi ? Ano błogosławiona lichwa  przez naszego kochanego papieża. A ten nowy Franciszek, orędownik biedy, zdaje się pokaże nam, jak bieda może naprawdę wyglądać i lichwiarze pomgą mu w tym na pewno.

Portret użytkownika ZYGA

100TYŚ DEBILI PROTESTOWAŁO !!

100TYŚ DEBILI PROTESTOWAŁO !! JEŻELI CHODZI O OPŁATE ZA WODE !!
wcześniej równierz płacili państwo musiało mieć na to pieniądze aby mieli za "DARMO" jak przedmówcy skomentowali ... 
społeczeństwo nie ma nic za darmo wykluczajac podatki. system zabiera jednemu(zus , us krus itp) daje drugiemu (mops up itd).
w irlandii zmiana jest normalna obywatel inaczej bedzie sie zachowywał gdy dostanie rachunek na 200,- niż taki który myśli że ma to za "DARMO" a i tak to odprowadza w odpowiedniku pit-u vat-u czy innego podatku. jeżeli nie on to ktoś inny za niego i odwrotnie.
czy chcielibyście aby w Polsce było np. woda, prąd za "DARMO". ci co myślą że nie odprowadzaja podatku byli by za. ale na to jest sposób schowanie kosztu w vat. 
nic sie nie zmienia niby ale wiekszość by zaraz zwiekszyła komsupcje podswiadomie darmowe to biore ile wleźe
Tata:Synek zgaś światło !
Synek: po co przecież jest za "DARMO" !
Wszystko odwrotnie oszczędny dopłaca za nieosczednych.
 
 

Portret użytkownika Los Anonimos

Byłby np prąd za "prawie"

Byłby np prąd za "prawie" darmo jakby "rządzący światem" nie trzepali kasy ile wlezie na "przestarzałych" elektrowniach a pozwolili na wdrożenie choćby jednej technologii z wielu "niedopuszczonych publicznie" np zimnej fuzji, itp... Tak samo jest z koncernami ropy naftowej, itp... dziwne że wogóle pozwolili wprowadzić na rynek samochody elektryczne...

Portret użytkownika Cezar

Ja mam wlasna wode z zwlasnej

Ja mam wlasna wode z zwlasnej studni i z sieci,bede tez budowal zbiorniki podziemne na deszczowke,ale niech taki urzedniczy slugus pejsaczy przyjdzie to poczestuje z ula,moje pszczolki nienawidza wypachnionych falszywych urzedniczych slugusow pejsaczy.Mam to przetestowane na takich slugusach,spierdzielali szybciej niz mogli,jeden ul mam przy samym wejsciu na posesje,a do tego malo jest ludzi odwaznych zeby sie niebac pszczol.

Portret użytkownika Dżolka

A liczyłeś kiedykolwiek ile

A liczyłeś kiedykolwiek ile trzeba byłoby zapłacić aby pokryć koszt konserwacji wodociągów itd? Nie liczyłeś, no bo po co, prawda? Jak policzysz to potem napisz, czy płacimy za to "dostarczanie" adekwatną cenę.

Strony

Skomentuj