Protestujący przeciwko żydowskiemu ludobójstwu w Gazie podpalili ambasadę Izraela w Meksyku

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W Meksyku po protestach przeciwko izraelskiemu ludobójstwu w Gazie doszło do podpalenia ambasady Izraela w Mexico City. Nagrania i zdjęcia z demonstracji pokazują około 200 protestujących rzucających kamieniami, niszczących bariery i machających flagami w momencie, gdy ogień szalał na budynku meksykańskiej ambasady Izraela.

 

 

Funkcjonariusze policji w stanie gotowości stanęli przed zamaskowanymi demonstrantami i użyli gazu łzawiącego przeciwko tłumowi, donosi Al Jazeera. Siły bezpieczeństwa utworzyły barykadę uniemożliwiającą dostęp do ambasady Izraela w dzielnicy Lomas de Chapultepec w Mieście Meksyk.

 

Według niepotwierdzonych doniesień, w chaosie rannych zostało co najmniej sześć osób, w tym kilku dziennikarzy. Demonstracja "Pilna akcja dla Rafah" odbyła się po niedzielnym izraelskim ataku na obóz dla przesiedleńców pod Rafah, w którym zginęło 45 osób, według palestyńskich urzędników.

 

Zamieszki nastąpiły również po tym, jak Meksyk złożył oświadczenie o interwencji w sprawie "ludobójstwa" przeciwko Izraelowi wniesionej przez Republikę Południowej Afryki do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości (MTS).

 

MTS wydał w piątek orzeczenie, w którym nakazał Izraelowi "natychmiastowe wstrzymanie swojej ofensywy wojskowej i wszelkich innych działań w regionie Rafah, które mogą narzucić na palestyńską społeczność w Strefie Gazy warunki życia, które mogłyby doprowadzić do jej fizycznego zniszczenia w całości lub w części".

 

Izraelski minister obrony Joaw Gallant oświadczył w niedzielę, że IDF będzie kontynuował ofensywę w Rafah, aby uwolnić izraelskich zakładników przetrzymywanych przez Hamas. Urzędnicy w Izraelu twierdzą również, że działania wojskowe prowadzone w Rafah są zgodne z orzeczeniem MTS.

 

Podobne protesty, jak ten w Meksyku, wybuchły na całym świecie po niedzielnym nocnym izraelskim ataku na Rafah, który uważany jest za strefę bezpieczną.

 

Według relacji naocznych świadków, demonstranci w Meksyku skandowali hasła potępiające Izrael i solidaryzujące się z Palestyną. Część z nich próbowała sforsować barykady i wejść na teren ambasady, jednak została powstrzymana przez policję, która użyła gazu łzawiącego.

 

Pożar w ambasadzie został szybko ugaszony, a straty materialne wydają się ograniczone. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych, jednak kilka osób zostało rannych, w tym dziennikarze relacjonujący wydarzenia.

 

Incydent w Meksyku to kolejny z serii protestów potępiających izraelską ofensywę w Strefie Gazy. Podobne demonstracje miały miejsce m.in. w Turcji, gdzie w poniedziałek wieczorem doszło do ataku koktajlami Mołotowa na konsulat Izraela w Stambule.

 

Ambasada Izraela w Meksyku została otwarta w 1952 roku i od tego czasu pełni kluczową rolę w relacjach dyplomatycznych między oboma krajami. Incydent z podpaleniem budynku stanowi poważne naruszenie bezpieczeństwa i może mieć daleko idące konsekwencje dla stosunków między Izraelem a Meksykiem.

 

Władze meksykańskie potępiły atak i zapowiedziały dochodzenie w tej sprawie. Podkreślono, że ataki na placówki dyplomatyczne są niedopuszczalne i zostaną surowo ukarane.

 

Incydent w Meksyku wpisuje się w szerszy kontekst napięć na Bliskim Wschodzie i rosnącego niezadowolenia społecznego z polityką Izraela wobec Palestyny. Protesty solidarnościowe z Palestyną wybuchają na całym świecie, a społeczność międzynarodowa wywiera presję na Izrael, aby powstrzymał się od dalszych ataków na ludność cywilną.

 

Sytuacja w regionie pozostaje niezwykle napięta, a perspektywy na pokojowe rozwiązanie konfliktu izraelsko-palestyńskiego wydają się coraz bardziej odległe.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

 

 

 

Rosja nie jest wstanie pokonać konwencjonalnie Ukrainy  a ma napadać na USA - NATO ?

GENDER  - LBGT przy władzy w USA - UNII - NATO chcą przejąć Rosje jako swój łup ekonomiczny ,  Nawalnym się nie udało to teraz próbują to zrobić rękami Ukrainy i bronią którą dostarczają Ukrainie w imię demokracji , a jak wyglądały wojny demokratyczne w Korei , Wietnamie , Iraku, Afganistanie,  Jugosławii , a teraz na Ukrainie , ale czy na Ukrainie nie dojdzie do III wojny światowej ?

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika r.abin

No jak zrobić bilans -

No jak zrobić bilans - mordowania, to Chrześcijanie - są górą. Sam Bush, z małą pomocą naszych (i kapelana) ok 35 tys - do nieba wysłał (za posiadanie "broni chemicznej". Teraz nasi "starsi bracia" (w wierze - choć nie chrześcijanie), załatwili - następne 35 tys, a ok 2 mln - czeka przeprowadzka. Niewiniątek natłukli - więcej od Putina (prawie 8 tys). Herod przy nich, to szczeniak. Do masowego mordowaniu Chrzescijan, dochodziło kiedyś w Japonii. Skrajne źródła donoszą o zamordowaniu nawet 200 tys Chrześcijan

Portret użytkownika Dzik

Jak obrzydliwy jest grzech.

Jak obrzydliwy jest grzech. Grzech pożądania cudzej ziemi. W dziesiątym przykazaniu dekalogu (sławny 20 rozdział księgi Wyjścia -biblia septuaginta)  Bóg powiedział:

„ Nie będziesz pożądał żony swojego bliźniego. Nie będziesz pożądał domu swojego bliźniego ani jego pola, ani jego wołu, ani jego zwierzęcia jucznego ani żadnego jego bydlęcia, ani żadnej rzeczy, która należy do twojego bliźniego”

Nasz Pan Jesus Chrystus nauczał  że bliźnim jest każdy człowiek. Czy dla Żydów bliźnim jest każdy człowiek?

Grzech pożądania ziemi Palestyńczyków.

„Następnie pożądliwość, gdy pocznie, rodzi grzech, a skoro grzech dojrzeje, przynosi śmierć.” (Jakub 1: 15)

W ósmym przykazaniu dekalogu Bóg powiedział:

"Nie będziesz zabijał"

https://wolnemedia.net/sojusznicze-przebudzenie/

Napisał taką przypowieść król Salomon:

„Lepsze dobre imię niż wielki dostatek, cenniejsza od srebra i złota jest dobra opinia” Przyp 22:1

Jaką opinię ma teraz na świecie państwo Izrael?

 

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Intermarium is solutioun for Europe

Portret użytkownika Endymion

"Słowo Pan, jest kluczem !"

"Słowo Pan, jest kluczem !" Pana ma pies, albo niewiolnik i to jest kluczowe. Dodajmy do tego ,,Nasz Pan Jesus Chrystus" manipulujesz i uwspólniasz nadjąrdańską religię twoją, jako naszą, ponadtto podług obecnej narracji, to Jeshue był czarnoskórym pedałem, jego matka zawsze dziewica, a Joseph miał jedną z kilkudziesięci płci innych.

Zapytuję, gdzie te bajki z pchu i paproci znad Jordanu mają cokolwiek wspólnego ze słowiańskimi lasami mlekiem, i miodem płynącymi?????????????????

Wszelakim pustynnym przybłędom mÓwię wprost,serdecznie, po staropolsku: WYPIERDALAĆ TAM, SKĄD PRZYPEŁZNĘLIŚCIE!!!!

TU JEST POLSKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika spokoluz

Słowo - PAN -jest kluczem

Słowo - PAN -jest kluczem wykorzystanym przez kurwy - to jak do Ciebie się zwracją inni jest ważne a ma głębokie znaczenie w naszej kulturze jeśli ją jako starowierstwo  w jakikolwiek sposób uznajesz sprzed 996 roku.

I tu mam problem bo dla mnie prawidłową fromą intuicyjnie jest - z przed - a nie - sprzed .

Nie wiem skąd mi sie to bierze ale często nie pasuje mi forma pisowni oryginalnej z prawidłową obecnie.

 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Endymion

"Słowo - PAN -jest kluczem

"Słowo - PAN -jest kluczem wykorzystanym przez kurwy ", nawet żule to wiedzą, bo żebranie zaczynają od "Panie szanowny/kochany" aby poprosić o złotówkę do wina..

Temat grubszy poruszyłeś języka polskiego, z chęcią podyskutuję z Tobą, ale przy innej okazji, na tę chwilę nadrabiam zaległości w czytaniu.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Arya

I tu mam problem bo dla mnie

I tu mam problem bo dla mnie prawidłową fromą intuicyjnie jest - z przed - a nie - sprzed .

Tu chodzi o harmonię i prostotę wymowy. Łatwiej to wytłumaczyć na przykładzie słowa Bóg. Nie znam Polaka, który w tym wyrazie nie ubezdźwięczni litery G i nie zastąpi jej literą K. Ubezdźwięcznianie jest czymś naturalnym w języku polskim. Inaczej jest na przykład w języku angielskim, gdzie ubezdźwięcznienie często zmienia sens wyrazu. Na przykład jest tak w wyrazie dog. Jeśli go ubezdźwięcznimy, to otrzymamy dok, a ten wyraz znaczy coś zupełnie innego. 

 

Reasumując, forma sprzed jest jak najbardziej poprawna, bo jest zgodna z wytycznymi języka polskiego. Forma z przed przypomina trochę wymowę zaczerpniętą z języka angielskiego...

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Endymion

Wymowa i pisownia to dwie

Wymowa i pisownia to dwie różne rzeczy, idąc Twoim tokiem rozumowania, jak większość mówi BUK, to tak powinno pisać się?

"Nie znam Polaka, który w tym wyrazie nie ubezdźwięczni litery G i nie zastąpi jej literą K", ja nie mam problemu z wymową i potrafię wymawiać dźwięczne "G"

To, że obecnie panuje "buk, chonur i czysta" jest poprostu znakiem czasów; IDIOKRACJI Sad

 

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Arya

Wymowa i pisownia to dwie

Wymowa i pisownia to dwie różne rzeczy, idąc Twoim tokiem rozumowania, jak większość mówi BUK, to tak powinno pisać się?

No właśnie, wymowa i pisownia to dwie różne rzeczy. Napisałem przecież, że w języku polskim ubezdźwięcznianie jest  czymś naturalnym. 

 ja nie mam problemu z wymową i potrafię wymawiać dźwięczne "G"

G samo w sobie jest dźwięczne, więc nikt nie ma z tym problemu. Ale już wypowiedzieć dźwięczne H potrafi niewiele osób- są to głównie osoby ze wschodniej Polski.  

 

To, że obecnie panuje "buk, chonur i czysta" jest poprostu znakiem czasów; IDIOKRACJI

Dokładnie.

 

Dla osób, które chcą się dowiedzieć więcej na temat naszego pięknego języka, który jest bezpośrednim sukcesorem języka źródłowego, polecam kanał "Prometej Wyzwolony" na YT. Gość tłumaczy w bardzo logiczny sposób to, że nasz język jest prastarym językiem i że na przykład taka łacina to nic innego jak niezbyt udana kalka językowa języka, którym posługiwali się nasi przodkowie. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Endymion

Wiesz Arya, ja te wszystkie

Wiesz Arya, ja te wszystkie kanaly przerosłem dawno. Głagolica jest pierwszym alfabetem, słowiańskei.Koło wynaleziono na Rusi i tam były pierwsze rydwany, a nie w Egipcie

Wszędzię klamstwa, tak jak kobiety mówią, że nie są takie, a ja wyruchałem trzy w pięć dni, każdą na pierwszej randce. Teraz mam problem, bo lubię każdą, chyba przejdę na Islam, aby to zalegalizować. Może być bigamia, jedną z trzech mogę odrzucić, i tak nie mam czasu na trzy. Jak zauważyliście, mnie tu na portalu nie ma, czasem bywam. Choruję na nieuleczalną chorobe zwaną grafomanią, czasem miuszę, bo się uduszę, coś tam czasem napiszę, ale mam na was wyjebane.. banda debili poszukujących prawdy, ja dawno odnalazłem Boga, ja przestałem poszukiwać, czasem mam potrzebę nauczać, tak z dobroci serca, ale wolę ruchać grzeczne dziewczynki niż użerać się z Wami.

Dbra uciekam, bo kolejna robiąc mi laskę podczas pisania  chce coś więcej............

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Arya

Głagolica jest pierwszym

Głagolica jest pierwszym alfabetem, słowiańskei.

Według oficjalnych danych jest to prawda. Nawet na Wikipedii tak piszą. Ale słowiańskie runy prawdopodobnie są starsze. Co ciekawe słowiańskie runy charakteryzuje to, że odpowiadają one  ułożeniu narządów mowy podczas wypowiadania danej litery. Dość podobnie jest w przypadku alfabetu łacińskiego- chodzi o wielkie litery. Wniosek, jaki się nasuwa, to ktoś tu od kogoś zerżnął. Jak obaj wiemy Lechia to kilka tysięcy lat skrywanej historii, więc optuję za tym, że Rzymianie zerżnęli od Słowian. Alfabet łaciński, to prawdopodobnie nic innego jak trochę zmieniony zapis słowiańskich run. 

 

Koło wynaleziono na Rusi i tam były pierwsze rydwany, a nie w Egipcie

W internecie znalazłem informację, że z Polski pochodzi najstarszy znany wizerunek koła liczący ponad 5 tysięcy lat. Starsze, bo liczące sobie nawet 6 tysięcy lat wizerunki koła pochodzą z Mezopotamii i Chin. Tyle nauka a jak było naprawdę, to chyba nikt nie wie. Trzeba jednak pamiętać, że kiedyś Słowianie to był jeden naród i podział, jaki jest dziś, nie istniał. Obecne języki słowiańskie wykształciły  się dopiero kilkaset lat temu, co oznacza, że wszyscy Słowianie mówili tym samym językiem. Mógł się on trochę różnić na różnych terenach tak samo jak dziś różnią się poszczególne gwary.  

 

Trzeba jeszcze poruszyć kwestię panslawizmu. Powstał on w Czechach, ale wielką popularność zyskał w Rosji. Rosja w ten sposób chciała realizować imperialne zapędy wobec innych narodów słowiańskich. Do dziś Rosjanie uważają się za nieco lepszych i na siłę próbują dowieźć, że to, co najlepsze w słowiaństwie pochodzi z Rosji. Sam kiedyś temu uległem. Dziś wiem jednak, że to nie tak. Nie odbieram Rosjanom ich wkładu, ale jestem potomkiem Lachów, a nie Rusinów czy innych wschodnich nacji. Aby być bezstronnym, to napiszę, że w internecie można napotkać  mapę przedstawiającą Imperium Lechickie. Ta mapa jest nieprawdziwa. Jeśli już to mogły to być tereny zamieszkiwane przez Słowian, a Lechia stanowiła tylko ich część. I teraz wracając do panslawizmu, nie dziwi mnie, że po necie krąży informacja, że koło wynaleziono na Rusi, co niekoniecznie musi być prawdą. Nie odbierajmy innym narodom tego, co wynaleźli, bo być może koło zostało wynalezione niezależnie od siebie w różnych częściach świata. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Strony

Skomentuj