Promieniowanie UV spowodowało wzrost śmiertelność wśród zwierząt morskich

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Promieniowanie ultrafioletowe doprowadziło do gwałtownego wzrostu śmiertelności morskich zwierząt i roślin. Jest to wniosek międzynarodowego zespołu naukowców pracujących pod auspicjami Instytutu Oceanografii, Uniwersytet Zachodniej Australii.

 

Naukowcy wykonali ponad 1700 eksperymentów na organizmach morskich, w celu oceny wpływu powodowanego przez wzrost promieniowania ultrafioletowego. Badanie zostało po raz pierwszy opublikowane 26 lipca 2012, w czasopiśmie Global Ecology and Biogeography. Jak dotąd, promieniowanie ultrafioletowe nie było uważana za możliwą przyczynę globalnej degradacji ekosystemów morskich.

 

Życie morskie najbardziej zagrożone przez promieniowanie UV, to na przykład proste formy typu algi, koralowce, skorupiaki i ikra ryb. Tak więc, wpływ na ekosystemy morskie dotyczy kompleksowo całego łańcucha pokarmowego. Począwszy od roku 1970, ciągłe emisje związków fluorowęglowych doprowadziły do ​​zmniejszenia warstwy ozonowej w stratosferze, a tym samym do zwiększenia promieniowania ultrafioletowego, zwłaszcza na Półkuli Południowej.

 

Profesor Susana Agustí powiedziała, że wyniki badań wyraźnie sugerują, że wzrost promieniowania UV w ciągu ostatnich czterech dekad może prowadzić do zmniejszenia ilości organizmów morskich od koralowców do ryb.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika MOBIS1

Niedawno oglądałem film o

Niedawno oglądałem film o zanieczyszczeniach odpadami  nie tylko tego co wrzucają ludzie do morza w biedniejszych krajach   ,ale też co się stało np.z powodu wycieków paliw=ropy. Pokazywano tam ,że ginie masa gatunków ryb i koralowców w bardzo szybkm tempie i to właśnie z powodów znieczyszczeń ,a następna z połowu . Bardziej wierze, że to moment gdzie usprawiedliwia się działanie  chemtrails nad naszymi głowami niż w UV.

Portret użytkownika Zenek

Woda to bodajrze działa jak

Woda to bodajrze działa jak dobry 100% filtr na UV, ale tak uczyli 20 lat temu. Teraz pewnie wszystko poza DDT, Cyklonem B, koszerna sól wypadowa czy innymi semickimi wynalazkami jest złe dla gojów bo utrzymuje ich wbrew woli ich panów dłużej przy życiu.
 
Religia smierci jakim jest judaizm przecież kocha jak wszędzie wałesają się ubogie kaleki pośród stert trupów. Wtedy jak uczy ST - jahwe jest szcześliwy z pobożności swoich wyznawców.

Portret użytkownika RobertM4

I jeszcze zapomnieli dodać,

I jeszcze zapomnieli dodać, iż to za to wszystko winna jest Polska i niech płaci podatek od co2, bo takie kraje jak Chiny, USA mają wyjeb...e, ale my, jako "bogaty kraj", będziemy płacić, bo jak to powiedział jakiś polityk w radiu "żeby dać innym przykład"! KUR...A, co za kraj ? Co za politycy ? Cała ludzkość ma coś koło 2% produkcji światowego dwutlenku węgla. Owszem, niszczymy środowisko, ale nie w stopniu zmian, typu globalnego ocieplenia ... 

Strony

Skomentuj