Promieniowanie kosmiczne staje się coraz bardziej niebezpieczne dla ludzi i satelitów

Kategorie: 

Źródło: NASA

Nowe badanie przeprowadzone przez naukowców z University of New Hampshire wykazały, że narażenie na działanie promieniowania kosmicznego jest znacznie wyższa niż wcześniej sądzono, a to może mieć poważne konsekwencje zarówno dla astronautów i satelitów. 

 

W opublikowanym ostatnio badaniu naukowcy wykazali, że poziom galaktycznego promieniowania kosmicznego (GCR) wzrasta szybko i jego intensywność wkrótce może przekroczyć poziomy wszelkich dotychczasowych obserwacji. Oznacza to poważny problem, ponieważ niezabezpieczeni astronauci mogą zostać poddani długoterminowej radiacji, która doprowadzi do problemów zdrowotnych, takich jak rak czy uszkodzenia narządów wewnętrznych, takich jak serce, mózg lub centralny układ nerwowy.

Ten sam zespół badaczy, w 2014 roku przewidział, że poziom promieniowania kosmicznego wzrośnie o mniej więcej 20% w trakcie trwającego minimum słonecznego. Cztery lata później, ich ostatnie badania pokazują, że te prognozy były zdecydowanie za skromne, a promieniowanie kosmiczne może zyskać na intensywności nawet o 30%. 

Pozbawiona plam tarcza słoneczna

Dane z Lunar Reconnaissance Orbiter wskazują, że promieniowanie ze strony galaktycznych promieni kosmicznych rośnie szybciej niż przewidywano wcześniej. Naukowcy jako jedną z głównych przyczyn tego zjawiska uważają spadek aktywności słonecznej obserwowany w ostatnich latach. Gdy aktywność słoneczna rośnie zwiększa to pole magnetyczne gwiazdy, które z  pomocą wiatru słonecznego odbija dużą część promieniowania kosmicznego a tym samym zmniejsza jego ogólny poziom.

 

Nikt nie wie jak długo potrwa to minimum słoneczne, ale z historii wiadomo, że takie okresy nadzwyczajnego uspokojenia naszej dziennej gwiazdy potrafią trwać kilkadziesiąt lat. Być może teraz również będziemy się musieli zmierzyć z takim minimum słonecznym i będzie to pierwsze takie zjawisko w erze podbojów kosmicznych

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika NIEDŹWIEDŹ

Ziemia jest niszczona przez

Ziemia jest niszczona przez chemikalia i systemy kontroli klimatu, a razem z ziemią jej atmosfera. Promieniowanie będzie coraz silniejsze ,i coraz bardziej szkodliwe. Widzę, że pojawił się tutaj temat podziemnych baz. One istnieją i są budowane od lat 40 ubiegłoego wieku. W nich schronią się elity przed piekłem, które czeka nas tutaj na powierzchni. Te bazy mają niewyobrażalnie duże ,większe niż największe miasta na świecie rozmiary. Część jest kontrolowana przez ludzi , część przez "współpracujące" z rządami istoty i ludzi, a jeszcze część przez wrogi obóz istot podziemnych. Co ciekawe czasem trwają niejawne potyczki między tymi obozami ,pod ziemią lub w kosmosie na niskiej orbicie. Tak czy siak do tych baz zejdą elity ludzkie i nie ludzkie w razie zagrożenia. Istniejąca tam techologia ,zresztą skradziona pozwala na całkowite, niezależne funkcjonowanie tych baz. Istnieje jeszcze jedna ,lecz na orbicie. Widać ją w bezchmurną noc na północnym-wschodzie cały rok nie zmienia położenia i ma kształt trójkąta. Tam już jednak są ludzie,a bazy czekają puste. Co ciekawe większość z tych podziemnych baz powstała na bazie istniejących już lecz nie stworzonych przez człowieka a istoty podziemne tysiące lata temu. 

Portret użytkownika EGIPŁAN

Nazywajmy wreszcie  po 

Nazywajmy wreszcie  po  imieniu tych  wlaścicieli podziemnych  baz....  za  Davidem  Icke   tak  jak  sie  oni  nazywają  : Gadopodobni  REPTILIANIE ,Elity ludzkie (mające  mózgi  z ich  oprogramowaniami )  służą  im  w  taki  sposób, aby  łatwo  było  ściagać  z  nas  energie biovitalne.Dlatego  mamy  wojny,stresy  i  piekiełko na  ziemi.Strach,ból, niepewność  jutra,depresje, choroby,cierpienie,strach  przed śmiercią  fizyczną- to  niektóre sytuacje,  kiedy  łatwo  pobiera  się  z  nas energie bio,wywołując choroby np.nowotworowe i  skracając nam  życie. DLATEGO i  po  to właśnie  NAS  ZMUTOWALI  I  SKRÓCILI  NAM WIEK  BIBLIJNY z 1000ca LAT ZYCIA!!! Tak  jak  my  świnie  na  pożarcie hodujemy,  tak  oni  nas  hodują!!! .A że  te  DIABŁY(Watykan  trzyma  to  w  tajemnicy...)są  wielowymiarowe  i  maja  technologie...to  nie  widzimy  tych  ufoków.....W  Polsce są  dwa  miejsca  gdzie  siedzą  ,tj  pod  Babią  Górą  i  pod  Ślężą....Nawet  helikoptery  USArmy   tam  latają  i  dziwnie  znikaja....Ludzie  miejscowi widzą  co  nieco..... DŁUGI TO TEMAT  I  CIĘŻKI  DO  POJĘCIA I  AKCEPTACJI   DLA  WIĘKSZOŚCI  NIEŚWIADOMYCH (repti-oprogramowanych)  ORAZ  NIEBEZPIECZNY  DLA  OŚWIECONYCH  (ZAMORDOWANY ŚP.  MAX  SPIERS).....

Portret użytkownika NIEDŹWIEDŹ

Tak! O to właśnie chodzi!

Tak! O to właśnie chodzi! Jednak ta prawda jest tak absurdalna ,że wielu ludzi ją wysmiewa. Dobrze ,że ty masz otwarty umysł. Do tych miejsc ,gdxzie w Polsce znajdują się owe bazy dodał bym góry sowie.

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Portret użytkownika senkan

Niech k urwy zaje bane

Niech [...] zdychaja na tej orbicie.To taka sama mafia jak ci tutaj na planecie bo duzo widza i duzo wiedza a zawarte mordy maja.Nawet ani jeden z tych pierwszych batow ktory zadu pial na orbite wiedzac ze zdycha nie puscil pary z geby.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Bezczelność informacji

Bezczelność informacji osiągnęła maksymalny pułap!! Pierdolą o promieniowaniu kosmicznym a co skurwysyny robia z atmosferą i urządzeniami elektromagnetycznymi racząc nas ich promieniowaniem pod osłoną nocy!! Chemitrale, Haaarp-y i toksyczne bioksyny!!

 Pytam ABW! Co robią drony Lufthanzy nad naszymi miastami??!!

Strony

Skomentuj