Promieniotwórczy izotop nad Polską! Nikt nie wie skąd się wziął w atmosferze

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Nad Polską pojawił się nagle radioaktywny izotop pierwiastku znany jako Ruten-106. Został on wykryty w powietrzu, za pomocą krajowej sieci stacji monitorowania. Radioaktywny ruten-106 wykryto nie tylko w powietrzu nad Polską, ale i nad znaczną częścią Europy. 

Nadal nie wiadomo jakie jest źródło tej radioaktywnej emisji, jednak służby uspokajają, że odkryto właściwie tylko śladowe ilości skażenia i nie ma potrzeby podejmowania jakichkolwiek działań.

"Na terenie Europy, w tym w Polsce, wykryto niewielkie ilości izotopu promieniotwórczego ruten-106. Aktualne wskazania krajowych stacji pomiarowych potwierdzają obecność tego izotopu w powietrzu, jednak w ilościach nie mających żadnego wpływu na zdrowie ludzkie.Nie należy podejmować żadnych działań, a w szczególności przyjmować preparatów z jodem." - podaje w komunikacie Państwowa Agencja Atomistyki

Wynika z niego też, że najwyższe stężenie rutenu zarejestrowane na terenie Polski wynosiło tylko 6,4 mBq/m3. Jest to bardzo niewielka ilość, co zdaniem polskich ekspertów z PAA oznacza, że człowiek musiałby wdychać powietrze z takim stężeniem rutenu-106 przez okres wielokrotnie przekraczający czas jego życia, aby otrzymać roczną dawkę promieniowania jonizującego uznawaną za bezpieczną, czyli około jednego milisieverta.

Aktualna mapa zagrożeń radiologiczych - źródło: PAA

Ruten jest pierwiastkiem chemicznym, którego stopy z platyną albo palladem, używane są często w jubilerstwie oraz w stomatologii. Z kolei rutenu-106 to izotop promieniotwórczy, wykorzystywany często  w leczeniu nowotworów.


 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)Komentarze

Portret użytkownika Has$

Pier...nie o Szopenie z tym ,

Pier...nie o Szopenie z tym ,,nie wiedzą,, !!! Każdy izotop powstały jako wynik reakcji jądrowych w reaktorze atomowym, zawiera charakterystyczną tylko dla siebie sygnaturę tegoż reaktoera, jest to jak oddcisk palca. Są nawet tabele, co z czym w jakiej proporcji i z jakiego to może być reaktora. Z kolei jak wiedzą jaki to reaktor i to na pewno wiedzą  skąd dymi !!!

Portret użytkownika soze

Niemcy nie bez powodu

Niemcy nie bez powodu rozdawali swoim obywatelom tabletki z jodem. Wiedzieli co w trawie piszczy. Mówiło się o elektrowni w Belgii i awarii, tylko , że w myśl poprawności politycznej w mediach cicho sza.

Portret użytkownika Lalom

Bidoki nie wiedzą skąd

Bidoki nie wiedzą skąd nadleciało a wystarczy zobaczyć jak wiatr wiał!

Ponadto ciągle piszą jak to przyleci dron i zrobi mi pełna analizę składu mojego dymu ulatujacego z komina a radioaktywności nie moga namierzyć!

Zapytywuje to kto kłamie?

Portret użytkownika Anioł Prawdy

skończ z tymi chemtrailsami -

skończ z tymi chemtrailsami - Jabłonowski nawet dotarł do wiedzy co to są te chemtrailsy - i było tak jak przypuszczałem że ma to związek z Fukushimą i tym że chodzi o schładzanie atmosfery poprzez to że fukushima ją uwaliła na maksa wszędzie i ogrzewa się wszystko szybciej niż normalnie bo naraz i wszędzie. (wiesz dlaczego nikt nie interesuje się chemtrailsami ? np. wojsko/rządy/i inne instutucje odpowiedzialne za monitoringi skażenia ? Dlatego że doskonale wiedzą o Fukushimie i tym co narobiła i robi nadal w całym ekosystemie ziemi, i wszyscy z tego powodu milczą bo wiedzą! Tak jak media i lobby A.

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Nawet jak by był Rosyjskim

Nawet jak by był Rosyjskim aktorem to całe szczęście bo Rosja i Putin to jedyna ostoja normalności w Europie! 

http://tinyurl.com/hq6swly
Garść trudnych pytań do oszołomów i zmanipulowanych Jeżeli Ty również boisz się "rusków", uważasz Putina za krwiożerczą bestię, masz przekonanie, że to Rosja łamie prawo na Ukrainie, a nie zachód, przeczytaj poniższe pytania i sam sobie odpowiedz kto to wszystko robi: 
1. Czy są Rosjanami panowie Soros i Sachs, autorzy "Planu Balcerowicza", którzy wyprowadzili z polski kilkaset miliardów dolarów?
2. Czy to może za prośbą lub pomysłem innych Rosjan, Polska dokonała po 1980 roku tej "transformacji ustrojowej i gospodarczej", której efekty widzimy dzisiaj?
3. Czy to Rosjanie za marne grosze wykupywali perły polskiego przemysłu?
4. Czy to z winy Rosjan pozbyliśmy się naszego przemysłu włókienniczego, chemicznego, tekstylnego, farmaceutycznego, budowlanego, elektronicznego, kopalnianego, hutniczego, obronnego, transportowego, włókienniczego, telekomunikacyjnego, stoczniowego i wielu innych?
5. Czy to Rosjanie wykupili polskie zakłady pracy za kilka procent ich faktycznej wartości, aby je pozamykać, zwolnić ludzi i wywieźć sprzęt za granicę?
6. Czy to Rosjanie wykupili polskie banki i czy to rosyjskie banki obecnie wysysają z Polaków ich ciężko zarobione pieniądze w tej neo-kolonii zwanej III RP?
7. Czy to Rosjanie zabronili nam dofinansować stocznie?
8. Czy to Rosjanie kazali nam zalewać szyby kopalniane, aby nigdy więcej ich już nie użytkować?
9. Czy to Rosjanie kazali pozbyć się naszych cukrowni?
10. Czy to Rosjanie zniszczyli nasze rolnictwo i rybołówstwo?
11. Czy to Rosjanie kazali wprowadzać i podwyższać zbrodnicze podatki, oraz nie pozwalają na ich obniżkę?
12. Czy to Rosjanie wydają wiążące dla Polski tysiące kretyńskich dyrektyw niszczących resztki naszej gospodarki?
13. Czy to Rosjanie wprowadzili do naszego kraju pięćdziesiąt hipermarketów, które nie odprowadzają ani grosza do Skarbu Państwa?
14. Czy to Rosjanie mają pretensje terytorialne w stosunku do nas i czy to oni wykupują ogromne połacie polskiej ziemi (szczególnie na Warmii i Mazurach)?
15. Czy to Rosjanie każą nam odprowadzać rocznie sto miliardów składki członkowskiej?
16. Czy to Rosjanie zniszczyli, a następnie przymierzają się do wykupienia polskiej kolei?
17. Czy to Rosjanie chcą prywatyzować nasze lasy?
18. Czy to Rosjanie wykupili nasze wodociągi i elektrownie?
19. Czy to Rosjanie i ich koncerny niemalże za darmo mają koncesję na wydobywanie w Polsce wszystkiego, co posiada nasza ziemia?
20. Czy to Rosjanie zniszczyli Wojsko Polskie doprowadzając je w stanu w którym na sto tysięcy ludzi przypada około dziesięciu tysięcy prawdziwych, potrafiących cokolwiek żołnierzy?
21. Czy to Rosjanie roszczą sobie prawo do decydowania o naszej przyszłości, często wbrew naszej Konstytucji i prawom uchwalanym w naszym kraju?
22. Czy to Rosjanie wysyłali naszych żołnierzy na głupie wojny w Iraku i Afganistanie?
23. Czy to Rosjanie wysyłają naszych żołnierzy do Libii, Czadu czy Mali, by walczyli o ich roszczenia do obecnych tam złóż złota i ropy?
24. Czy to na potrzeby Rosjan utworzono GROM?
25. Czy to do Rosjan pielgrzymują wszyscy polscy politycy, by kiwać się pod murami Kremla obiecując strategiczne partnerstwo szefom rosyjskiego wywiadu?
26. Czy to Rosjanie mają w posiadaniu patenty na GMO i zmuszają nas do wprowadzania tej trucizny?
27. Czy to Rosjanie zmuszali nas do kupowania szczepień na świńską czy ptasią grypę?
28. Czy to Rosjanie spryskują chemikalia nad naszymi głowami i wzruszają ramionami na fakt, że wymiera przez to światowa populacja pszczół?
29. Czy to Rosjanie panoszą się po naszym kraju, roszcząc sobie prawa do wszystkiego co się w nim im spodoba?
30. Czy to paszporty Rosjan upoważniają do "odzyskiwania" kamienic lub ziemi ornej?
31. Czy to GRU kręci się po naszym kraju z żołnierzami uzbrojonymi w broń maszynową, z wycieczkami młodych Rosjan, którym pokazuje się miejsca "kaźni Rosjan" i "polskich morderców"?
32. Czy Rosjaninem jest Jan Tomasz Gross i czy Rosjanie ukuli stwierdzenie o "mordercach Polakach w Jedwabnem" czy o "polskich obozach koncentracyjnych"?
33. Czy to Rosjanie dają nam przykład kraju o bezkarnych służbach bezpieczeństwa, które mają prawo do zastrzelenia, torturowania, oraz inwigilowania każdego obywatela?
34. Czy to od Rosjan wychodzi przykład ułatwiania aborcji dla rozrywkowych panienek, legalizacji i tłumaczenia zboczeń (w tym pedofilii), oraz beztroskiego życia bez zasad i reguł, co niszczy całą cywilizację łacińską?
35. Czy to Rosjanie są największymi na świecie producentami i handlarzami narkotyków?
36. Czy to GRU w interesie swoich wojen narkotykowych doprowadza do degeneracji i wyniszczania całych pokoleń?
37. Czy to Rosjanie bombardują kilkadziesiąt krajów członkowskich ONZ?
38. Czy to Rosjanie namawiają nas do legalizacji narkotyków bądź eutanazji?
39. Czy to Rosjanie otaczają inne kraje murami i odcinają im dostęp do wody pitnej?
40. Czy to Rosjanie wjeżdżają buldożerami w osiedla mieszkalne przedstawicieli innej religii?
41. Czy to Rosjanie mogą bezkarnie ignorować ponad siedemdziesiąt rezolucji i kar ONZ?
42. Czy to Rosjanie nie podpisali traktatu o nierozpowszechnianiu broni jądrowej mimo posiadania ogromnych jej ilości?
43. Czy to Rosjanie nie posiadają własnej konstytucji, ani granic?
44. Czy to Rosjanie prowadzą politykę eugeniczną sterylizując kobiety innego koloru skóry, zmuszając je do aborcji, czy wyganiając z ich kraju?
45. Czy to Rosjanie nieustannie od lat prowadzą kosztujące ich podatników biliony dolarów wojny?
46. Czy to Rosjanie wywołują non stop rewolucje w innych krajach i doprowadzają do obalania demokratycznych rządów?
47. Czy to Rosjanie każą nam płacić sześćdziesiąt pięć miliardów odszkodowań?
48. Czy to Rosjanie zrzucają bomby z zubożonymi uranem na tysiące niewinnych cywilów?
49. Czy to Rosjanie organizują zamachy mające stanowić prowokacje do kolejnych ich wojen, bądź coraz to większej inwigilacji obywateli?
50. Czy to Rosjanie doprowadzili do biedy i ludobójstw w całej Afryce np. prowokując wojnę domową w Kongo albo rewolucję w RPA, gdzie tylko wyczuli złoża czegoś wartościowego?
51. Czy to Rosjanie wykupili Polskie wodociągi ?

Portret użytkownika Won z GRU

Stek bzdur a do kilku sie

Stek bzdur a do kilku sie odniose, otoz wlasnie GRU stoi za zabojstwem naszego kaplana Blogoslawionego Ks. Jerzego Popieluszki, GRU odpowiada za Smolensk, Schetyne zwerbowalo na swojego agenta GRU, z wiekszoscia afer gospodarczych w Polsce powiazane jest GRU itp. Itd

Strony

Skomentuj