Promieniotwórczy izotop nad Polską! Nikt nie wie skąd się wziął w atmosferze

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Nad Polską pojawił się nagle radioaktywny izotop pierwiastku znany jako Ruten-106. Został on wykryty w powietrzu, za pomocą krajowej sieci stacji monitorowania. Radioaktywny ruten-106 wykryto nie tylko w powietrzu nad Polską, ale i nad znaczną częścią Europy. 

Nadal nie wiadomo jakie jest źródło tej radioaktywnej emisji, jednak służby uspokajają, że odkryto właściwie tylko śladowe ilości skażenia i nie ma potrzeby podejmowania jakichkolwiek działań.

"Na terenie Europy, w tym w Polsce, wykryto niewielkie ilości izotopu promieniotwórczego ruten-106. Aktualne wskazania krajowych stacji pomiarowych potwierdzają obecność tego izotopu w powietrzu, jednak w ilościach nie mających żadnego wpływu na zdrowie ludzkie.Nie należy podejmować żadnych działań, a w szczególności przyjmować preparatów z jodem." - podaje w komunikacie Państwowa Agencja Atomistyki

Wynika z niego też, że najwyższe stężenie rutenu zarejestrowane na terenie Polski wynosiło tylko 6,4 mBq/m3. Jest to bardzo niewielka ilość, co zdaniem polskich ekspertów z PAA oznacza, że człowiek musiałby wdychać powietrze z takim stężeniem rutenu-106 przez okres wielokrotnie przekraczający czas jego życia, aby otrzymać roczną dawkę promieniowania jonizującego uznawaną za bezpieczną, czyli około jednego milisieverta.

Aktualna mapa zagrożeń radiologiczych - źródło: PAA

Ruten jest pierwiastkiem chemicznym, którego stopy z platyną albo palladem, używane są często w jubilerstwie oraz w stomatologii. Z kolei rutenu-106 to izotop promieniotwórczy, wykorzystywany często  w leczeniu nowotworów.


 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Has$

Pier...nie o Szopenie z tym ,

Pier...nie o Szopenie z tym ,,nie wiedzą,, !!! Każdy izotop powstały jako wynik reakcji jądrowych w reaktorze atomowym, zawiera charakterystyczną tylko dla siebie sygnaturę tegoż reaktoera, jest to jak oddcisk palca. Są nawet tabele, co z czym w jakiej proporcji i z jakiego to może być reaktora. Z kolei jak wiedzą jaki to reaktor i to na pewno wiedzą  skąd dymi !!!

Portret użytkownika soze

Niemcy nie bez powodu

Niemcy nie bez powodu rozdawali swoim obywatelom tabletki z jodem. Wiedzieli co w trawie piszczy. Mówiło się o elektrowni w Belgii i awarii, tylko , że w myśl poprawności politycznej w mediach cicho sza.

Portret użytkownika Lalom

Bidoki nie wiedzą skąd

Bidoki nie wiedzą skąd nadleciało a wystarczy zobaczyć jak wiatr wiał!

Ponadto ciągle piszą jak to przyleci dron i zrobi mi pełna analizę składu mojego dymu ulatujacego z komina a radioaktywności nie moga namierzyć!

Zapytywuje to kto kłamie?

Portret użytkownika Anioł Prawdy

skończ z tymi chemtrailsami -

skończ z tymi chemtrailsami - Jabłonowski nawet dotarł do wiedzy co to są te chemtrailsy - i było tak jak przypuszczałem że ma to związek z Fukushimą i tym że chodzi o schładzanie atmosfery poprzez to że fukushima ją uwaliła na maksa wszędzie i ogrzewa się wszystko szybciej niż normalnie bo naraz i wszędzie. (wiesz dlaczego nikt nie interesuje się chemtrailsami ? np. wojsko/rządy/i inne instutucje odpowiedzialne za monitoringi skażenia ? Dlatego że doskonale wiedzą o Fukushimie i tym co narobiła i robi nadal w całym ekosystemie ziemi, i wszyscy z tego powodu milczą bo wiedzą! Tak jak media i lobby A.

Strony

Skomentuj