Prokuratorzy blokują uruchomienie Instagrama dla dzieci

Kategorie: 

Źródło: Internet

Szef Facebooka - Mark Zuckerberg - szukając dla siebie i swojej firmy nowych szans biznesowych, wpadł na pomysł uruchomienia dziecięcej wersji Instagrama. Spotkało się to z ogromną falą krytyki rodziców i psychologów. Jednak i wymiar sprawiedliwości jest wobec tej idei bardzo sceptyczny. I słusznie.

Dziecięcy Instagram miałby być przeznaczony dla osób poniżej 13 roku życia. To z całą pewnością byłby hit dla reklamodawców, ale niestety także dla pedofilów. Zuckerberg tłumaczył, że chce w ten sposób uchronić dzieci, które i tak tworzą sobie konta na „dorosłej” wersji aplikacji, jednak nikt tego typu zapewnieniom nie daje wiary.

Facebook wielokrotnie padał już ofiarą ataków cybernetycznych, w których wykorzystywano liczne luki w oprogramowaniu. Istnieje więc duże ryzyko, że w razie włamania do „Instagram Kids”, dane i zdjęcia nieletnich, trafiłyby do szerokiej gamy zboczeńców.

Na ten problem zwracali uwagę rodzice oraz eksperci. Jeśli gigant społecznościowy nie jest w stanie zadbać o prywatność i bezpieczeństwo dorosłych użytkowników, to tym bardziej nie będzie zdolny uczynić tego wobec dzieci.

Z biznesowego punktu widzenia, koncepcja jest oczywiście „genialna”. Firmy oblepiałyby profile najmłodszych wszelkiego rodzaju reklamami produktów, których zakup byłby wymuszany potem na rodzicach, którzy pod presją obecnych trendów, zapewne w wielu wypadkach, ulegliby naciskom własnych pociech.

Jednak ciemniejsza strona tego przedsięwzięcia to wysokie prawdopodobieństwo, że dorośli będą się podszywać pod dzieci i dążyć do kontaktów prawnie i moralnie zakazanych.

Według doniesień gazety „Der Spiegel” przeciwko pomysłowi Facebooka zbuntowali się prokuratorzy generalni z 44 stanów USA. Skierowali oni do Marka Zuckerberga list, w którym domagają się rezygnacji z prób stworzenia takiej platformy.

Powołali się w nim na przykłady niekompetencji Facebooka w kwestii zabezpieczeń oraz na wyniki badań dotyczących cybermobbingu, z których wynika, że  zbyt mocne zaangażowanie młodych ludzi w wirtualny świat mediów społecznościowych, skutkuje niskim poczuciem własnej wartości, depresjami, myślami samobójczymi, a nawet finalizowaniem tychże myśli. Poruszyli także problem pedofilii.

Tak więc Zuckerberg upierając się przy tym projekcie, stawia na szali reputację całego koncernu. Jego chciwość może się ostatecznie obrócić przeciwko interesom firmy.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Chciałem dodać tylko i

Chciałem dodać tylko i przytoczyć, jako klasyczny przykład rządów dzieciarni Lol Ranking filmów dla "dorosłych" Nr. 1. Batman 2. Speedrmann 3. Kaptan Ameryka 4 Gerll OF America czy jakoś tak ? Oraz szczególnie dla dojrzałych widzów, ten no, TRANSFORMERS Lol Nie jestem przciwko KOMIKSOM  a nawet jestem ZA (dlaczego to dziecię moje ? niema latać w czerwonej pelerynie z dużym S i być z palnety Krypton Ma do tego pełne prawo dziecięciem będąc)  Ale .....Karurfaa matsz ...!!! Są granice które trzeba umieć dorosłym i dojrzałym ludziom DOSTRZEC Dzieci NIE MOGĄ RZĄDZIć TYM ŚWIATEM bo to, do nczego nie zaprowadzi tylko do giga BAJEK z nikąd bądź krainy :)) 

Portret użytkownika Kwazar

Kiedyś podobno było takie

Kiedyś podobno było takie powiedzenie "Dzieci i ryby głosu nie mają" Oznaczało to. ni mniej ni więcej,że jeśli nie jesteś pełnoletni to dziób w ciup i do kąta.nNieważ mi się podsłuchiwac nawet. Dzisiaj TO WŁAŚNIE DZIECI W WIĘKSZOŚCI podszywają się w tworzenie i pojęcia tzw.opinii społecznej mediów Lol

Skomentuj