Program komputerowy wygrał w turnieju pokera 1,5 miliona dolarów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Pokerowy gracz w postaci programu komputerowego pobił czterech pozostałych, ludzkich przeciwników podczas turnieju pokerowego trwającego 20 dni.

Libratus, program opracowany w Carnegie Mellon University, został wyszkolony do gry w pokera. W podobnym turnieju w 2015 roku wygrali jednak ludzie. Zwycięstwo zostało okrzyknięte jako znaczący kamień milowy dla sztucznej inteligencji.

Skonstruowany program wygrał 1,5 miliona dolarów, a całe wydarzenie było transmitowane na żywo na platformie internetowej Twitch. Tuomas Sandholm, profesor informatyki z uniwersytetu, w którym stworzono program powiedział, że wydarzenie to przejdzie do historii.

 

Uważa się, że algorytm może być przekazany do wielu innych zastosowań. Może rozpracowywać strategie w szerokim zakresie, na przykład w negocjacjach finansowych, opiece medycznej oraz bezpieczeństwie cybernetycznym. Po udowodnieniu zdolności sztucznej inteligencji otwiera się wiele nowych zastosowań.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet


Komentarze

Portret użytkownika MiamiVibe

Mam pewną teorię co do SI i

Mam pewną teorię co do SI i tym podobnych cudófff... i nie jest to pozytywne dla ludzkości:

1 Etap - ciągły wzrost znaczenia religii new age i wmawianiu człowiekowi, że sam jest dla siebie Bogiem i jego potrzeby powinny być w jego centrum zainteresowania, a przez ten czas SI i cybernetyka szalenie się rozwija.

2 Etap - synteza tkanki ludzkiej z technologią. Biotechnologia, cybernetyka i SI osiągneła już taki poziom, że można zastosować ją u ludzi, którzy w wyniku prania mózgu przez new age, dowiadują się, że ich boskości trzeba ,,trochę" pomóc właśnie przez zastąpienie tkanki, technologią, przez co ludzie zyskują nieosiągalne wcześniej umiejętności, mamy rozkwit transhumanizmu, ale... owa synteza oznacza zatracanie duszy i człowieczeństwa.

3 Etap - zniszczenie. Komputery i ulepszenia za pomocą SI wyliczają że ludzka tkanka ogranicza wydajność technologii i następuje przejęcie. Człowieka już nie ma, stał się zombie:

Elity zyskują idealną jednostkę do robót i eliminacji tych, którzy nie dali sobie nic wszczepić. Według mnie cały ten transhumanizm to syf.

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Portret użytkownika K81

Hehe i tak nas potrzebują.

Hehe i tak nas potrzebują. Mogą sobie tworzyć wypasione A.I., roboty, programy ale nie stworzą sobie tak pysznego i wartościowego pokarmu, jaki im wytwarzamy. W koncu to my ludzie jesteśmy jak te "bateryjki" Wink

Portret użytkownika www.ludziedobrejroboty.pl

Skoro ludzie, już od lat(!),

Skoro ludzie, już od lat(!), są w stanie tworzyc skuteczne 'automaty' do gry na Forex (giełda walut), to algorytm do gry w pokera nie wydaje się byc aż takim novum, zasługującym na "przejście do historii"

Portret użytkownika Spooky

To nie wina kapitalizmu,

To nie wina kapitalizmu, tylko wina systemu finansowego opartego na długu. To on jest w głównej mierze odpowiedzialny za powolny tranfer kapitału od ubogich do zamożnych. I skąd pomysł, że Polacy nie zarabiają? Jeśli sie wyspecjalizujesz we własciwej dziedzinie, wtedy bez problemu będziesz zarabiał 3-krotność średniej krajowej

Nie jestem baranem, nie potrzebuje pasterza

Skomentuj