Program 500+ wystartował, czyli jak przekupić wyborców ich własnymi pieniędzmi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Z wielką pompą uruchomiono dzisiaj socjalistyczny projekt, którego nie powstydziłby się Robin Hood i Janosik. Rząd postanowił zatrudnić nowych urzędników, którzy będą "rozdawać" wybrańcom to co uda się ukraść ogółowi społeczeństwa. Szatański plan zakłada przekupienie ludzi ich własnymi pieniędzmi.

 

Kluczowe w tej kosztownej szopce jest to, że rząd coś rzekomo daje, podczas gdy taniej byłoby po prostu nie zabierać, ale to nie powoduje wrażenia bycia obdarowanym. Te miliony osób z rodzin, które dostaną z powrotem swoje pieniądze i pieniądze swoich bliskich, z pewnością staną się wyborcami PiS. Zatem ten janosikowy gest ma za zadanie po prostu umocnienie się u władzy i wzrost poparcia społecznego.

Problem jednak polega na tym, że to się zawsze dzieje kosztem kogoś innego. Wiele osób zdaje sobie z tego sprawę co powoduje powstawanie napięć między znajomymi i wewnątrz rodzin. Wystarczy, że rodzina z dwójką dzieci ma jedno pełnoletnie dziecko pozostające na utrzymaniu, nic im się nie należy. To powoduje, że buduje się też silny elektorat negatywny napędzany poczuciem niesprawiedliwości.

Wielce niepokojące są doniesienia wskazujące na to, że PiS zamierza rozdawać pieniądze nie tylko ukradzione w podatkach, ale też pożyczone z zagranicy. Zadłużanie Polski trwa w najlepsze i już teraz dług publiczny osiągnął poziom wyższy niż wtedy, gdy z oszczędności w OFE obrabował nas Donald Tusk. To oznacza, że znaleźliśmy się w tym samym punkcie co wtedy i rozwiązaniem na podtrzymanie tego socjalizmu jest albo kolejne złodziejstwo, albo jeszcze większe zadłużenie kraju.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika RTYghj

500+ to kiepski pomysł, nie

500+ to kiepski pomysł, nie jestem przeciwny polityce prorodzinej, tylko że osobiście twierdzę, że biedny na tym nie skorzysta bo dzieci nie ma, albo 1 dziecko bo na drugie go niestać, dostaną ci co mają dwójkę, spoko.
 
Państwo miało pomagać bienym, no to przykład z życia, te 500+ dostaną też ludzie bogaci, przykład mój jestem kawalerem i dziecka nie mam, ale nie w tym problem. Znam dwie osoby które mają jedno dziecko bo ich niestać na drugie więc 500+ nie dostaną a inna osoba która zarabia 10000+ dostanie bo ma dwójkę dzieci, i takich przykładów jest dosyć sporo.
 
Po za tym koszty tego programu w ciągy 10 lat będą ogromne, tylko w tym roku zapłacimy za ten program przeszło 16 mld polskich złotych, z podatku bankowego rząd otrzyma 2-3 mld z podatku handlowego 6-7 mld, a reszta?
 
Już rząd wymyślił większe OC dla kierowców oraz 10-20 gr za litr na stacji paliw poleci do bużdzetu państwa, fajnie prawda.

Portret użytkownika Natenczas Wojski

TO PRAWDA, ALE LEPIEJ TE 500

TO PRAWDA, ALE LEPIEJ TE 500 zł LUDZIOM DAĆ NIŻ WZIĄĆ 2000 I NIC NIE DAĆ. Zawsze zmniejsza to skalę rabunku. Sztuka w tym, żeby i tych pozostałych 1500 państwo nie przeżarło i nie zmarnowało. A dziś pojawiła się na to pewna szansa.

Portret użytkownika wielebny

500zł dla najbogatszych

500zł dla najbogatszych których było stać na więcej jak 2 dzieci to bajer krok ze strony rządu.
Dwoje dzieci w Polsce ma teraz tylko ten kto ma $$$€€€  w portfelu więc biodny nie jest!
Bidny człek który nie miał i nie ma $$$€€€ dzieci nie robił!
Ilu bidnym nasz kochany Rząd pomoże tym 500+   ???
500zł dostanie każdy polityk jeśli zechcecie zauważyć!
Każdy biznesmen też bo mają po 2,3 dzieci!
Słynni i sławni też dostaną bo też mają po 2,3,4 dzieciaków!
łał!!!   Będą teraz mieli dodatkowe 500zł na ... ot by full premium abonament z HBO Smile
a Ci biedni, mający jedno dziecko bo na drugie stać nie było przy pensji 1800 brutto?????
Zębole w ścianę... czyli bez zmian!!
 

Portret użytkownika Alefa

 Wole dac  ze swoich podatkow

 Wole dac  ze swoich podatkow na +500 dla  Polakow jak placic mafijnym  żydokomunistom  "odszkodowanie " w EU - im i ich bachorom - pasozytom  i  powojennym oprawcom  Polakow  kilkaset miliono "odszkodowania" za   stres  - przebywanie na polin  - lajdacy nawet  z  nazwy naszego kraju  zrobili  "pole popasu " bo tyle to znaczy u tych  idisz - w czasie II Wojny Światowej i braku obrony Polakow tej  3 milionowej "mniejszosci narodowej ",
ktorych zginelo maicznie  6 milionow  - czyli tyle ilu Polakow w wojnie a po wymiordowali  z oprawcami Sowieckimi ,jeszcze kilka miliopnow co pokazuje Spis Ludnosci z  1948 r
Czy placenie na utrzymanie  Ukraincow ,uchodźcow 1.500.000 ,roznej masci Arabów,Afrykanczykow Azjatow. 

Portret użytkownika qwerty

Chryste! Poczytajcie te swoje

Chryste! Poczytajcie te swoje komenty!
Ile tu jadu. Skaczecie sobie do gardeł. Piszecie że polski naród wymiera.
Sami się wyniszczamy. Wzajemna nienawiść, niezdolność do empatii i szacunku dla innych.
Jest coś, co nazywamy selekcją naturalną. Być może matka Natura właśnie wygasza swój nieudany eksperyment o nazwie Polacy po tym, jak się okazało że ta zbitka genów działa destrukcyjnie, aspołecznie i kieruje się częściej egoizmem niż empatią. Prowadzi to w ślepą uliczkę i nie daję szans rozwoju. Prawdziwi Polacy - wymierający gatunek.
 

Strony

Skomentuj