Próba samospalenia w Warszawie w proteście przeciwko polityce partii rządzącej. List pożegnalny wskazuje, że desperat uwierzył opozycyjnym mediom!

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Wczoraj w Warszawie doszło do szokującego wydarzenia. Pod Pałacem Kultury i Nauki podpalił się mężczyzna. Na szczęście został na czas ugaszony i z poważnymi poparzeniami znalazł się w szpitalu. Na miejscu odnaleziono też list pożegnalny, w którym tłumaczył motywy swojej decyzji. Wygląda na to, że próba samospalenia ma związek z tym co słyszy od dwóch lat w opozycyjnych mediach na temat partii rządzącej, PiS.

Manifest desperata zawiera się w 15 punktach, z których każdy rozpoczyna się od słowa "Protestuję". Czytając go można odnieść wrażenie, że został napisany przez kogoś kogo światopogląd ukształtowała Gazeta Wyborcza, Newsweek, TVN i Polsat. Właściwie wszystko co jest w nim napisane, ów nieszczęśnik musiał dowiedzieć się z tych polskojęzycznych źródeł informacji.

 

Wszystko wskazuje na to, że desperat został podkręcony przez nieprzychylne rządowi media i rzeczywiście uwierzył w to, że w Polsce dzieje się coś strasznego, bo nie rządzi partia którą popierają te środowiska medialne. Sugestywne jest to, że do tej próby samospalenia doszło dokładnie w rocznicę ataków Ryszarda Cyby na biuro poselskie PiS w Łodzi. Tam również nakręcony w taki sam sposób przez media, szalony z nienawiści człowiek, zastrzelił pracownika tego biura, Marka Rosiaka i ranił drugiego za pomocą noża.

 

Trudno powiedzieć czy wczorajsza data wybrana na ten szalony protest to przypadek czy też człowiek który się podpalił celowo wybrał ten dzień jako kojarzący mu się z walką z PiS, której to formacji zapewne szczerze nienawidził. Pojawia się teraz pytanie co zrobić w sytuacji gdy medialna szczujnia doprowadza do tego, że niezrównoważony psychicznie człowiek, porywa się na własne życie. Czy nie ma tu nikogo winnego? Czy ludzie odpowiedzialni za propagandę opozycyjną nie mają sobie nic do zarzucenia?

Oczywiście, że nie mają. Jacek Żakowski już ogłosił tego mężczyznę patriotą. Opozycyjne media udają, że nie mają z tym nic wspólnego i niezbyt chętnie epatują treścią listu - manifestu, bo już na pierwszy rzut oka widać, że napisane tam rzeczy promowano bez opamiętania licząc na polaryzację społeczną i w konsekwencji na polski "Majdan". Niektórzy już nawet się z tym nie kryją.

 

Trzeba przyznać, że budowanie podziałów w społeczeństwie wychodzi im całkiem dobrze i nie da się już normalnie rozmawiać ze zwolennikami i przeciwnikami obecnej władzy, ponieważ zachowują się oni przeważnie jak fundamentaliści, nie dopuszczając do siebie żadnych innych poglądów, a każde słowa krytyki wobec uwielbianej przez nich formacji politycznej traktują jako przyznanie się do poparcia czy to opozycji czy to partii rządzącej.

Warto przypomnieć, że za czasów rządów PO również doszło do próby samospalenia, pod Kancelarią Premiera Donalda Tuska, wtedy jednak ta sama grupa dziennikarzy, którzy teraz nazywają wczorajszego desperata "patriotą", nazywała tamtego "człowiekiem niezrównoważonym psychicznie".

 

Jedno jest pewne wczorajszy niedoszły samobójca zapewne wierzy w to, że jest patriotą, ale nie można go porównywać do prawdziwego patrioty, jakim był Ryszard Siwiec, który popełnił samobójstwo podczas dożynek na Stadionie Dziesięciolecia 8 września 1968 roku. To był rzeczywiście poruszający akt desperacji w sytuacji zdawałoby się bez wyjścia. Tym razem mamy do czynienia z chorym człowiekiem, który został nakręcony przez media. To bardzo smutna dysproporcja.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.2 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dd

Normalny patrzy na to, co

Normalny patrzy na to, co gada do niego telewizor i tak trochę wierzy a trochę nie wierzy. Albo trochę wierzy jednym trochę drugim. Wybiera to, co uważa za słuszne, a jak popatrzy na dwa punkty widzenia to wtedy ma szansę wyrobić sobie swoje zdanie.

Inna sprawa to jak wydarzenie jest przedstawione, przed nami listopad i wówczas spory marsz z flagami:

Jedni pokażą tak: "kibole wyszli na ulicę, zapanował strach, chuligani zniszczyli dwie ławeczki i pobili lewaka przebranego w tęczę i pomalowanego pastą do butów na kolor ciemno czarny. Faszyzm i nazizm w czystej postaci"

Drudzy pokażą tak: "na ulicę wyszli polscy patrioci z rodzinami. Powiewało tysiące biało czerwonych flag. Śpiewano pieśni patriotyczne. Polska flaga jednoczy obywateli i pokazuje umiłowanie swojego kraju."

I kto ma rację?

A można tak przedstawić każde zdarzenie? - niestety tak. A czy komukolwiek to szkodzi? - niestety tak - tym co tego słuchają i wierzą bezgranicznie jednym albo drugim.

Nie chcę nawet myśleć, do czego to może doprowadzić.

Portret użytkownika Em

A już myślałam, że jesteście

A już myślałam, że jesteście portalem niezależnym politycznie ....tyle jadu....tyle nienawiści w tym tekście....powinniście się zająć suchymi faktami ,a nie gdybanie kogo to wina ,a kogo nie......szkoda ,bo tak lubiłam was czytać

Portret użytkownika zdzichumichu

Piękne odwracanie kota ogonem

Piękne odwracanie kota ogonem :)No bo przecież nie można mieć pretensji dla tak wspaniałej i jedyniesłusznej partii rządzącej.Oczywiście można,ale wtedy jest się albo Żydem ,albo lewakiem,albo jednym i drugim...Przecież to normalne,że za sznurki pociąga poseł a rząd i prezydent przytakują,przecież to normalne że ministrem wojny jest niezrównoważony facet z kompleksem Ruska,przecież miesięcznice to normalna sprawa i prokurator wybierający sędziów ,też.TVPis to też norma.Tak można wymieniać i wymieniać...

Pozdrawiam gorąco propiskowską propagandę .

NIELEWAK NIEŻYD I NIERUSEK.

 

Portret użytkownika Tomasz S.

Właśnie daliście się

Właśnie daliście się zmanipulować temu artykułowi. Mnie akurat przeraża poziom propagandy w TVP. Jeżeli jeszcze zlikwidujemy niezależne media prywatne, wtedy będiemy mieli czysty surrealistyczny PRL.

Strony

Skomentuj