Próba samobójcza może odebrać Bradleyowi Manningowi szansę na zwolnienie warunkowe

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Private Manning Support Network/CC BY 2.0

5 lipca w mediach pojawiła się dość okrojona wiadomość na temat próby samobójczej szeregowca Bradleya Manninga, amerykańskiego demaskatora który został wydalony ze służby i zamknięty w więzieniu za ujawnienie tajnych dokumentów. Urzędnicy wojskowi rozważają jakie kroki należy podjąć przeciwko byłemu żołnierzowi.

 

Jest to dość zaskakujące ale Manning, za nieudaną próbę samobójczą, może zostać dodatkowo ukarany. Demaskator został poinformowany o śledztwie jakie toczy się przeciwko niemu. Oskarżono go o stawianie oporu w celi, posiadanie niedozwolonych przedmiotów oraz "działania zagrażające".

 

Manning został zatrzymany i umieszczony w więzieniu w stanie Wirginia w 2010 roku a trzy lata później otrzymał karę 35 lat pozbawienia wolności. Już w 2011 roku pojawiły się doniesienia, że skazaniec jest wyjątkowo źle traktowany, każdej nocy musiał rozbierać się w swojej celi pod okiem strażników, był zmuszany przebywać w odosobnieniu i odmawiano mu podstawowych przedmiotów, np. okularów.

 

Śledztwo w tej sprawie wykazało, że amerykański rząd przetrzymuje Manninga w nieludzkich warunkach które negatywnie wpływają na jego stan psychiczny. Jego próba samobójcza mogła mieć związek z pogarszającymi się stanami depresyjnymi. Teraz urzędnicy wojskowi mogą zadecydować czy należy go trzymać w odosobnieniu, np. w izolatce. Nie wiadomo czy chęć odebrania sobie życia nie wpłynie również na warunkowe zwolnienie o które starał się Manning, ale wydaje się to dość prawdopodobne.

 

 

Ocena: 

Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Samanta

Napiszcie całą prawdę!

Napiszcie całą prawdę! Prawdopodobnie był też poddany praniu mózgu albo jakiejś terapii hormonalnej, bo jakiś czas temu stwierdził, że jest kobieta i nazywa się Chelsea. To straszne w jaki sposób go postanowili zniszczyć. Uczciwy chłopak chciał ujawnić zbrodnie systemu. Bohater.

Portret użytkownika xpio

Mam nadzieję, że jesteś tylko

Mam nadzieję, że jesteś tylko zwykłym trolem. W przeciwnym wypadku tylko ci współczuje.

Na bliskim wschodzie nie ma "niewinnych chłopaków". 99.9% działań militarnych wojsk NATO to zwykłe zbrodnie wojenne. Chociaż z tego powodu że sama ich obecność tam, jest po prostu napaścią zbrojną na suwerenne państwa pod zmyślonymi pretekstami.

A zdrajcami są ci którzy jadą tam dla kasiory czy przygody, o żeby se postrzelać z kilometra do właśnie niewinnych ludzi jak na ujawnionym przez niego filmiku.

 

Skomentuj