Prezydent USA wypuszcza terrorystów z więzienia Guantanamo

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Gdy Barack Obama kandydował na prezydenta Stanów Zjednoczonych, aby uzyskać większą ilość głosów zapowiedział, że więzienie Guantanamo zostanie zamknięte. Obietnica ta nie została jeszcze spełniona ale ostatnie podejmowane przez niego decyzje wskazują, że stara się on w pośpiechu zamknąć więzienie i to w dość kontrowersyjny sposób.

 

Dziennik New York Post informuje, że Barack Obama po prostu uniewinnia i wypuszcza więźniów z Guantanamo. Powodem tych decyzji jest rzekome nawrócenie się osób, które dotychczas były uznawane za bardzo groźnych terrorystów. Dowody potwierdzające ich zejście ze złej ścieżki są zdecydowanie mało przekonujące i wyglądają raczej na kiepski żart.

 

Jeden z członków Al-Kaidy, który działał w Afganistanie w chwili zatrzymania, został uznany za zresocjalizowanego, ponieważ zaczął praktykować jogę i czytać biografię Dalaj Lamy. Takich przypadków jest jednak znacznie więcej. Inni terroryści rzekomo przestali być już niebezpieczni odkąd mają "pozytywne nastawienie". Wśród "byłych terrorystów" znajduje się również były ochroniarz Osamy bin Ladena, uznany za zresocjalizowanego, ponieważ chce zostać rolnikiem.

 

Podejmowane przez Baracka Obamę decyzje wyglądają bardzo podejrzanie. Nawet amerykański wywiad zaczął ostrzegać, że 29% uwolnionych więźniów z Guantanamo, tj. 178 z 614 uwolnionych, prawdopodobnie powróciło do działalności terrorystycznej i znów walczy przeciwko Stanom Zjednoczonym. Wypuszczanie terrorystów tłumaczone jest jako chęć pośpiesznego zamknięcia więzienia przed końcem kadencji Obamy.

 

W dzisiejszej polityce możemy obserwować zupełnie inne podejście do muzułmanów. Jeszcze niedawno słowo "muzułmanin" było równoznaczne ze słowem "terrorysta". Dziś są chętnie zapraszani do krajów europejskich a jakakolwiek krytyka w ich stronę oznacza rasizm i islamofobię.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Sakala

Krótka piłka. Teraz

Krótka piłka. Teraz największym szatanem na świecie są ruscy więc wypuszcza doświadczonych bojowników by walczyli po jego stronie.
Dziś i amerykanie i islamiści mają wspólnego wroga. Jak się go ustawi to się zaczną żreć między sobą od nowa.
Mudżahedini już raz ruskich wymęczyli w afganistanie i teraz pora na powtórkę.
Nie mam nic do ruskich nawet lubie ich bardziej niż zachodnich europejczyków, wiadomo słowianie jedna krew, podobna mentalność.
Ale nie będzie mi ziomek swojej woli narzucał bo jak to świadczy o moim podwórku. To już wole się z obcym ustawić i ziomka zjechać.

Portret użytkownika 497

Terrorysta wypuszcza

Terrorysta wypuszcza terrorystów.... 
 
Cytat :
Powodem tych decyzji jest rzekome nawrócenie się osób, które dotychczas były uznawane za bardzo groźnych terrorystów
 
Re: 
XD Oni popropstu nie mogą na nich zawiesić jakichokolwiek uczciwych oskarżeń. Całe te więzienie istnieje tylko i wyłącznie...TYLKO I WYŁĄCZNIE... dla funckji propagandowych. Sprawia wrażenie że terroryści są daleko od ameryki że rząd robi cokolwiek w tej sprawie... podcaas gdy właśnie "terrorysci XD" są  zkategoryzowanym, jasnym, widocznym powodem istnienia spójnego nacjonalizmu.  Co by ameryka zorobiła bez terroryzmu? XD To nie byłaby ameryka tylko normalne kochające pokój państwo. 

Portret użytkownika achiles38

Pewnie znowu przygotowują

Pewnie znowu przygotowują atak jakiś " pod fałszywą flagą " A po robocie osiągną swoje wszystkie cele, łacznie z terorystów potraktowaniem jak tego staruszka z Afganistanu i problemy zostaną rozwiazane.

Portret użytkownika saturas 13

może czrnemu po prostu

może czrnemu po prostu brakuje terrorystów w syrii bo siły assada się z nimi rozprawiły  i za wszelką cenę próbuje je wzmonić Komedią była jego wizyta w polsce i określanie polaków jako najbliższych przyjaciół Wyrazem jego wdzięczności i potwierdzeniem tego szacunku chyba było nie zniesienie wiz ,a dzie ten bajeczny system obrony przeciwrakietowej dla polski To kłamca i taki sam zdrajca jak lis któremu wygarneła nasza Marysia Zdrajcy dalej robią swoją krecią robotę ,uśmiechają się do siebie  spotykają się i grabią na potęgę narody z ich pracy

Skomentuj