Prezydent USA Joe Biden zlecił pierwsze bombardowania Syrii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Stany Zjednoczone przeprowadziły pierwsze od miesięcy naloty na Syrię. Decyzja o bombardowaniach została podjęta przez nowego prezydenta Joe Bidena. Atak na pozycje irańskich bojówek z pewnością nie ułatwi negocjacji z Iranem w sprawie jego programu nuklearnego.

 

Naloty na Syrię miały miejsce w czwartek. USA zaatakowały pozycję we wschodniej części kraju, z której irańskie bojówki od dwóch tygodni ostrzeliwały amerykańskie wojska w regionie. W wyniku nalotów zginęła nieokreślona bliżej liczba bojowników.

 

Poprzednie amerykańskie ataki miały miejsce 29 grudnia, a ich celem były irańskie bojówki na terytorium Iraku. Tamtejsze władze uznały, że Stany Zjednoczone naruszają w ten sposób suwerenność państwa, po czym tłum ludzi zaatakował ambasadę USA w Iraku.

USA uznają, że za każdym atakiem na amerykańskie wojska stoi Iran, który oczywiście nie przyznaje się do nich. Jednak nowy prezydent Joe Biden został już skrytykowany przez Demokratów, którzy sugerują, aby Stany Zjednoczone, zamiast prowadzić do eskalacji, wycofały się z Bliskiego Wschodu. Bidenowi dostało się również za podjęcie decyzji o ataku bez zgody Kongresu.

 

Przewiduje się, że nowa administracja Stanów Zjednoczonych będzie dążyła do rozładowania napięcia i rozpoczęcia negocjacji nad przywróceniem irańskiego porozumienia nuklearnego. Iran zgodził się wrócić do dawnego porozumienia tylko pod warunkiem, że USA natychmiast zniosą wszystkie sankcje. Tymczasem Korea Południowa zgodziła się odmrozić irańskie fundusze w wysokości miliarda dolarów.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Tutaj nie ma znaczenia kto

Tutaj nie ma znaczenia kto kogo zaatakuje lecz kto przestrzega zasad międzynarodowych , prawa wojennego i prawa do samostanowienia narodów . Nie może być tak że Rosjanie bez naszej zgody budują w Polsce bazę i panoszą się jak u siebie i na dodatek kradną np. złoża miedzi , a w przypadku Syrii amerykanie zaatakowali suwerenny kraj , budują bazy i panoszą się jak u siebie kradnąc ropę .Tak postępował Hitler który nigdy nie wypowiedział wojny a jedynie atakował i rabował .

Portret użytkownika ​euklides

Prawa do samostanowienia

Prawa do samostanowienia narodów nie przestrzega nikt. Jest ono stosowane tylko wtedy gdy danej stronie jest to na rękę. Obiektywnie trzeba powiedzieć, że państwo kremlowskie też nie uznało niepodległości np. Gruzji. Tu nie ma dobrych i albo się wyleczysz z naiwności, albo padniesz ofiarą elit, które rozszarpią twoją duszę na strzępy. Twój wybór.

Portret użytkownika ARTUR

W wielu domach w Rosji nie

W wielu domach w Rosji nie rozmawia się o dziadkach i ojcach gdyż rodziny się ich wstydzą z powodu morderstw na własnym narodzie lub popieraniu morderców , wśród normalnych ludzi nie ma zgody na terror i dlatego jedynie naiwni mogą wierzyć że państwo jest sprawiedliwe . Obecnie każdy rząd to organizacja przestępcza o charakterze zbrojnym stojąca u boku władzy Nowego Porządku .

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać

Portret użytkownika zygmunt

Jeżeli wyobrażasz sobie, że

Jeżeli wyobrażasz sobie, że amerykański prezydent naćpany może podpisywać cokolwiek, to zdecydowanie powinieneś się udać do lekarza na badania psychiatryczne. Jeżeli sądzisz, że ekstremiści działają jedynie na własnym terytorium (w sensie kraju, z którego pochodzą) to zdecydowanie nie wiesz, o czym piszesz (jest znana zasada złodziei: nie kradnij we własnej wiosce)...

Strony

Skomentuj