Prezydent Ukrainy od początku roku, dwukrotnie rozmawiał o Donbasie z Władimirem Putinem

Kategorie: 

Źródło: images.unian.net

Od początku 2017 roku prezydent Ukrainy, Petro Poroszenko, dwa razy kontaktował się z Władimirem Putinem. Takie informacje podał główny dyrektor administracji prezydenckiej na Ukrainie, Konstantin Jelisiejew, w trakcie wywiadu. Rozmowy przeprowadzone przez Poroszenkę miały być uzgadniane i skoordynowane z władzami Niemiec oraz Francji.

 

Jelisiejew powiedział, że rozmowy między prezydentami koncentrowały się na dwóch tematach: po pierwsze omawiali oni pogorszenie sytuacji w okolicach punktu frontu - Awdijwka, a po drugie rozmawiali na temat przekazania Ukrainie przez Rosję więźniów politycznych z Donbasu.

„W momencie, w którym doszło do militarnego kryzysu w punkcie Awdijwka, zostały wykonane telefony w celu zatrzymania wymiany ognia oraz przywrócenia infrastruktury kluczowej dla codziennej egzystencji w regionie.” - mówi Jelisiejew

Zdradził on niewiele na temat rozmów dotyczących transferu więźniów i nie podał żadnych szczegółów ani nazwisk twierdząc, że rozmowy tego typu preferują zasłonę milczenia. Prezydent Poroszenko oczekuje, że Unia Europejska podejmie decyzję o przedłużeniu sankcji wobec Rosji jeszcze przed 20 marcem.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

QUIZ                         

QUIZ                                        o którym updlińcu mowa w poniższym cytacie?

W 1969 roku, gdy przebywał na uniwersytecie Columbia, napisał książkę zatytułowaną „ Między dwoma epokami: Rola Ameryki w erze technotroniki”, opublikowaną w roku 1970.  W swojej książce pisał:

„ Stopniowym pojawianiu się bardziej ukierunkowanego i opanowanego społeczeństwa związanego z technologią. Zostanie ono zdominowane przez elitarną grupę, posiadającą ogromną wiedzę naukową. Nieograniczona zakazami i tradycyjnymi liberalnymi wartościami, grupa ta nie zawaha się osiągnąć swoich politycznych celów, poprzez użycie najnowszych nowoczesnych technik wpływania na zachowanie obywateli, oraz utrzymywania społeczeństwa pod nadzorem i całkowitą kontrolą. Sytuacja stanie się motorem dla technologii i nauki.”

Po przeczytaniu książki, David Rockefeller zaproponował ********* porzucenie etatu na uniwersytecie, by ten został przewodniczącym oraz współzałożycielem Komisji Trójstronnej w 1973r.

Skomentuj