Prezydent Turcji wzywa kraje muzułmańskie do zjednoczenia

Kategorie: 

Źródło: Government of Chile/Creative Commons
Wojny na Bliskim Wschodzie, w których bezpośredni lub pośredni udział biorą Stany Zjednoczone, stały się dla wielu ludzi czymś zupełnie normalnym, choć prowadzą one do kolejnych podziałów w świecie islamskim. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan powiedział, że kraje muzułmańskie muszą się zjednoczyć aby poradzić sobie z największym kryzysem humanitarnym i politycznym w historii.

 

Wojna z terroryzmem rozpoczęła się 13 lat temu - wszyscy wiedzą od czego się to zaczęło. Amerykanie brali udział w wielu wojnach, między innymi w Afganistanie, w Iraku, w Pakistanie, w Somalii a dziś wojna toczy się zarówno w Syrii jak i w Iraku. Wszystkie konflikty zbrojne na Bliskim Wschodzie jakie toczyły się w przeszłości i toczą się dziś powodują, że świat islamski staje się coraz bardziej podzielony i coraz słabszy.

 

Recep Tayyip Erdoğan powiedział w trakcie wczorajszego przemówienia w stolicy kraju, że to kraje zachodnie, które "kochają ropę, złoto, diamenty i tanią siłę roboczą ze świata islamskiego", tworzą konflikty w tym regionie. Prezydent Turcji dodał, że nie ma sensu liczyć na jakąkolwiek pomoc Zachodu.
"Jedynym warunkiem aby przezwyciężyć kryzys w świecie islamskim jest jedność, solidarność i sojusz. Uwierzcie mi, możemy rozwiązać każdy problem tak długo, jak będziemy zjednoczeni" - powiedział Recep Tayyip Erdoğan.
Relacje między USA a Turcją ostatnio pogorszyły się ze względu na wydarzenia w Syrii, związane z obecnością samozwańczego Islamskiego Państwa. Władze Stanów Zjednoczonych chcą aby Turcja brała większy udział w wojnie z islamistami, natomiast Erdoğan domaga się aby poczyniono zdecydowane kroki, które pozwolą obalić prezydenta Syrii, Baszara al-Assada.

 

 

Na podstawie: RT.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Trolljeden

Z jednej strony chcą do

Z jednej strony chcą do Europy
Sa związani z NATO
Jednak to muzułmani
Miejmy nadzieje, ze Kopacz i inne tumany sie zreflektują

Najgorsze jest to, ze nasi durni liberałowie i dawne komuchy sa ślepi

Merkel tez włazi w dupę Turkom i innym zasrancom

To jest właśnie ten zapowiadany koniec świata i juz chyba sie nie da zmienić

Pozostaną tylko tumany muzulmani
Modlący sie na ulicach piec razy dziennie

Aż kiedyś znowu jakiś debil przejdzie sie po pustyni w gorącym słońcu i stwierdzi, ze jest prorokiem

Portret użytkownika Zenek :)

  Problem ze wszelkimi

 
Problem ze wszelkimi imbecylami jest taki iż zamiast zająć się i poprawnie wykonywać to co mają wpisane w Konstytucji czy Karcie Pracownika to im pierdy rozsadzają czaszki jakimiś nazistowskimi bredniami z tory o judaszowych szeklach, rasie panów, ziemiach obiecanych czy WIELKICH reżimach.
 
Jak chcą turki się ponownie sprawdzić czy Bóg, Antychryst i Fart stoi po ich stronie to niech dalej, z podpuszczenia telaviwskich nazistów, podskakują na tyłkach. Bo znowu może przyjechać do nich w gościnę Jasio i skrucić im grzywki wedle pysków jak to uczynił onegdj pod Wiedniem
 
LOSU się nie kusi bo potrafi być wyjątkowo wrednie złośiwy. Mądrzy o tym pamiętają, głupcy gniją w rowach.
 
 

Portret użytkownika darek1

 Prezydent Turcji, z tego co

 Prezydent Turcji, z tego co przeczytałem powyżej, nie namawia do dżihadu tylko do zjednoczenia się krajów arabskich żeby nikt nie robił ich w balona. Bo zjednoczyć można się nie tylko militarnie ,ale i gospodarczo jakby ktoś przypadkiem nie wiedział. Oczywiście wszyscy doszukują się tu wojny religijnej, która jeśli wybuchnie to tylko z głupoty zwykłego szaraka omamionego mediami i kazaniem księdza. Ostatnio dowiedziałem się na Mszy Św. , że mając tatuaż muszę się z tego spowiadać bo tatuaże budzą pożądanie. Kobiety robiąc make-up nie muszą bo powinny dążyć do podobania się mężczyznom. Nie wytrzymałem do końca mszy. Wyszedłem zanim przeszedł ksiądz z tacą Smile

Portret użytkownika MARGO

 "Oto prawdopodobny

 "Oto prawdopodobny SCENARIUSZ wydarzeń..."
____________________________________________
Wszystko się może zdarzyć gdy głowa pełna marzeń, a serce pełne wiary...
Znacie to ?   
 
Po Zdrówka

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika Takitam

Prezydent Turcji

Prezydent Turcji powiedział: "kochają ropę, złoto, diamenty i tanią siłę roboczą ze świata islamskiego". Ropę, złoto i diamenty to może i kochają - ale z tą tanią siłą roboczą to lekko mnie rozśmieszył. Nigdy nie widziałem pracującego islamisty. Potrafią się tylko rozmnażać i żerować na wszelkiego rodzaju świadczeniach socjalnych na dzieci które w tym celu płodzą. Mozna mi próbować "wciskać" różne rzeczy, ale ja wierzę w to co widzę - a trochę po świecie pojeździłem i tą nację dobrze poznałem. A jeżeli ten chory islamski światek się faktycznie zjednoczy - to biada nam niewiernym. Przedmówca Krystian ma pełną rację.

Portret użytkownika elvis_żyje

Oto prawdopodobny SCENARIUSZ

Oto prawdopodobny SCENARIUSZ wydarzeń poprzedzających III wojnę światową ,jej przebieg i zakończenie.
Przypominam,że wszyscy badacze zgodni są w dwóch sprawach to jest;
po 1.Wojna wybuchnie na pewno w obecnym XXI wieku i będzie trwała 27 lat.
po 2.Wojnę wywołają wspólnie: tworzące się Imperium muzułmańskie(tzw:Wielkiego Talibanu) i Komunistycznych Chin- wybuchnie po podpisaniu tajnego paktu między nimi -Świat o nim się dowie dopiero po wybuchu wojny.
Oraz,że Wojna wybuchnie w nocy-kiedy w Europie i Ameryce będą wszyscy na dobre spali-bo poprzedniego dnia będzie;odtrąbiony:tj: podpisany i ogłoszony wielki światowy pokój -między innymi Izrael z Palestyńczykami zawrą pokój we wspólnym państwie,które w wyniku negocjacji dopiero co powstanie- światowy pokój zostanie ogłoszony i podpisany w Jerozolimie- w obecności wielu przywódców najważniejszych państw Świata-odbędzie się tzw: Kongres Jerozolimski
Spornymi są :konkretna data wybuchu wojny i pozostałe datowania ważnych politycznych wydarzeń-a oto SCENARIUSZ.
-Talibowie wygrywają w Pakistanie wojnę z rządem- opanowują jego stolicę Islamadabad i tworzą nowe państwo Wielki Taliban-na którego czele staje -mianowany Kalif(król,władca, Machdi).
-Talibowie przejmują broń nuklearną Pakistanu i jego rakiety-tworzą terz 5 milionową armię rozdając wszystkim swoim fanatykom zmagazynowaną w arsenałach państwowych broń.
-Wielka szura w Islamabadzie(parlament plemienny) ogłasza Koran konstytucją i najwyższym prawem nowego państwa Kalifatu Wielkiego Talibanu-które powstało na terytorium dawnego Pakistanu.
-Państwo Talibanu przyjmuje za swoją flagę zielony sztandar z napisem koranicznym cyt:"AKBAR ALLACH"(Allach jest Wielki)-pisanym klasycznym arabskim alfabetem i pismem ,oraz godło państwa Glob ziemski nad którym widnieje Złoty półksiężyc im złota pięcioramienna gwiazda
-Muzułmanie w Talibanie na rozkaz Mahdiego-Kalifa pozorują wewnętrzny bunt w jego wojsku.Buntownicy zrzucają bombę lub bomby atomowe na wojska NATO.Na zachodzie zamieszki ludności protesty i grożby nuklearnego odwetu.Kalif się kaja przed światem w gorącym przemówieniu prosząc o pokój ,krwawo rozprawia się z buntownikami,a jego przywódców wydaje Zachodowi-tzw:Wielkie Oszustwo Islamu zaznaczone w przepowiedni Nostradamusa.
-Kalif podpisuje "wieczysty" pokój z zachodem,który oddaje mu Afganistan.Zrzeka się używania broni nuklearnej w przyszłości-trzymając rękę na Koranie-transmituje to cała światowa telewizja.Na podstawie podpisanego porozumienia z Zachodem w Afganistanie odbywa się referendum"pod kontrolą zachodu-większość mieszkańców jest za przyłączeniem Afganistanu do Wielkiego Talibanu.

Portret użytkownika witamina C

"Wojna wybuchnie w nocy-kiedy

"Wojna wybuchnie w nocy-kiedy w Europie i Ameryce będą wszyscy na dobre spali" To chyba wcześniej kontynenty się połączą? By wszyscy w Ameryce i Europie chodzili w tym samym czasie spać, bo na razie zanim Amerykanie chodzą spać to Europejczycy są już na nogach

Strony

Skomentuj