Prezydent Turcji uznał Izrael za państwo terrorystyczne

Kategorie: 

Domena publiczna

Na Bliskim Wschodzie nadal niespokojnie. W wielu krajach organizowane są antyamerykańskie demonstracje, zaś Izrael zmaga się z protestami Palestyńczyków i atakami rakietowymi ze Strefy Gazy. Wszystko zaczęło się od uznania Jerozolimy za stolicę Izraela.

 

W niedzielę w Bejrucie, stolicy Libanu, miały miejsce demonstracje pod ambasadą USA. Protestujący Libańczycy i Palestyńczycy podpalili wizerunek Donalda Trumpa oraz amerykańskie i izraelskie flagi. Doszło również do zamieszek z siłami bezpieczeństwa, które próbowały pozbyć się tłumu ludzi stosując gaz łzawiący i armatki wodne.

Tymczasem sytuacja w samym Izraelu wcale nie jest lepsza, choć trzeba przyznać, że bunt Palestyńczyków jest stosunkowo łagodny - przynajmniej teraz. W niedzielę odnotowano jeden incydent, w którym napastnik rzucił się z nożem na ochroniarza w Jerozolimie. Poza tym ze Strefy Gazy odpalono kilka rakiet w kierunku Izraela, które nie wiadomo czemu nie doleciały do swoich celów i przedwcześnie eksplodowały.

 

Decyzja Donalda Trumpa dotycząca uznania Jerozolimy jako stolicy Izraela wciąż jest szeroko komentowana na świecie. Niektóre państwa w regionie zaproponowały nałożenie sankcji na Stany Zjednoczone. Natomiast prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdoğan stwierdził, że Izrael to państwo terrorystyczne a Jerozolima nigdy nie zostanie oddana "mordercom dzieci". Erdoğan bardzo szybko otrzymał niemal identyczną odpowiedź. Swoją drogą wygląda to komicznie, gdy dwa państwa finansujące i wspierające terrorystów na Bliskim Wschodzie wzajemnie oskarżają się o terroryzm.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Państwa oskarżają się

Państwa oskarżają się nawzajem o terroryzm... i jest to prawda, ponieważ wszystkie państwa to organizacje terrorystyczne. Technicznie niczym się od organizacji terrorystycznych działających na ogromną skalę nie różnią.

Portret użytkownika ACHILES

TO MY CZASÓW DOŻYLI :

TO MY CZASÓW DOŻYLI :

terrorystyczny mocodawca nr. 3, nazywa Światowego terroryzmu " przyjaciela " nr 2 od terrorystów wyzywa, by się spotkać z kontrą taką samą tego 2.

TOŻ TO SZKOK I MASŁO MAŚLANE i byłoby nawet śmieszne to, gdyby nie TO do czego to może prowadzić i chyba PROWADZI. 

( a to coś, to COŚ bardzo złego, dla NASZEGO ŚWIATA OBECNEGO ), bo wrota piekieł są otwierane, NA CAŁEGO.   

Portret użytkownika korela

inzynier magister i CCCP:

inzynier magister i CCCP: jesli wy wszystko wiecie, co i jak sie stanie, to po co w ogole newsy czytacie? Ten portal, widze, nosi samych "ekspertow" i "jasnowidzow". Pmaietam jeszcze przed grudniem 2012 co tu sie wypisywalo. Nie glupio wam tak pisac te swoje "madrosci" z kapelusza wyciagniete?

Portret użytkownika rysia

ostatnia sprawa Izraela

ostatnia sprawa Izraela dotyczy  mozliwości odbudowy części światyni i usadzenia w niej antychrysta , sprawa jaką donald trump podjał doprowadzi do tego ...a zatem witajcie w wielkim ucisku ,ale to jeszcze momencik bo tuz przed będzie z ziemia zrównany Damaszek i puste koryta Tygrysa i Eufrata..ale sie to szybko dzieje ...warto robić pomału zapasy w spiżarniach...żle sie dzieje, a bedzie jeszcze gorzej ..proroctwa spełniaja sie galopująco.

Portret użytkownika inzynier magister

Musimy się modlić za państwo

Musimy się modlić za państwo Izrael bo  za jakiśczas nawróci się na Mesjasza Jeszuę Zbawiciela ! Dość tych islamskich gózb ! Czas skończyćze stawianiem meczetów w Europie ! Dość najazdu islamiskich nachodzcców ! Czas rozpocząć chrześcijański kontratak !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika CCCP

Izrael będzie zaatakowany i

Izrael będzie zaatakowany i niemalże zniszczony. To będzie ich ostatnia kara za to, że jako naród pozbyli się Chrystusa.

Izrael jako państwo przetrwa, choć kwestią czasu będzie kiedy na niego napadną i nikt mu nie pomoże, nawet USA.

Skomentuj