Prezydent Turcji oświadczył, że Amerykę odkryli muzułmanie

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Αλέξης Τσίπρας Πρωθυπουργός της Ελλάδας/CC BY-SA 2.0 (modified version of the picture)
Na spotkaniu z przywódcami muzułmańskimi z Ameryki Łacińskiej, prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział coś, co można uznać za próbę przepisywania historii. Oświadczył on, że Amerykę jako pierwsi odkryli muzułmanie.

 

Według Erdogana, Ameryka nie została odkryta przez Krzysztofa Kolumba w 1492 roku, ponieważ "fakty są takie", że już w 1178 roku do tego kontynentu dotarli muzułmańscy żeglarze. Jego zdaniem muzułmanie byli pierwsi gdyż dotali tam ponad 300 lat wcześniej.

 

Co więcej, prezydent Turcji powiedział, że Krzysztof Kolumb w swoim pamiętniku pisał o wybudowanym meczecie, który miał znajdować się na wzgórzu na Kubie. Jego zdaniem meczet również i dziś pasowałby w tym miejscu i chciałby aby doszło do jego zbudowania.

 

 

Na podstawie: Al Jazeera

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika dedal

Gdyby powiedział że

Gdyby powiedział że muzułmanie dotarli do ameryki od strony Pacyfiku mógłbym sie nad tym zastanowić . bo PN Muzułmanie "mogliby" wynajac od Chińczyków jakis wiekszy stateczek i w taka podróż sie wybrać . Tylko Fenicjanie  i Chińczycy  wcześniej dysponowali statkami które mogły przepłynąć oceany i dotrzeć do Ameryki . Wikingowie natomiast mogli dopłynąć do ameryki tzw skokami. Ale  napewno nie Muzułmanie oni nie mieli czym, no chyba że wielblądy umieja pływać albo Chińczycy przeszli na Muzułmanizm

Portret użytkownika fernandes

Ciekawe iz muslimy glownie

Ciekawe iz muslimy glownie narody pustynne potrafiliby zbudowac okrety i doplynac nimi do ameryki Smile
Rozumiem wikingow ktorzy w swoim rzemiosle byli arcymistrzami i nie rozstawali sie ze swoimi lodziami nawet po smierci,  a tu widac niespodzianka.

doplyneli tam na latajacych dywanach? 
z jakiego drzewka robili lodzie? 
no i skoro doplyneli tam tak dawno dlaczego nie ma tam jeszcze swiatyni o ktora mozna sie klucic ze stoi dluzej niz inne :) 
 

 

Strony

Skomentuj