Prezydent Turcji oskarżył Angelę Merkel o stosowanie nazistowskich metod działania

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan w niedzielę 19 marca br. po raz kolejny uciekł się do działań przeciwko władzom niemieckim, odwołując się do zagadnień związanych z narodowym socjalizmem. Tym razem jego oskarżenia skierowane są bezpośrednio pod adresem niemieckiej kanclerz Angeli Merkel.

 

 

W telewizyjnym przemówieniu szef Turcji oskarżył Merkel, że ta używa „metod nazistowskich" przeciwko jego „tureckim braciom i siostrom” w Niemczech, a także w odniesieniu do tureckich ministrów i innych przedstawicieli rządu, którzy przybyli do tego kraju, aby agitować za referendum w sprawie przekształcenia Turcji w republikę prezydencką, donosi DW.com.

 

Erdogan stwierdził, że kryzys w stosunkach z Europą w ciągu ostatnich dni „ujawnił, że nowy front został otwarty w toczącej się walce w naszym kraju”. Oskarżył Europę o wspieranie grup terrorystycznych i ostrzegł, że „bal maskaradowy” zakończył się, ale nie wiadomo do końca, co przywódca Turcji miał na myśli.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Moje posty mają charakter karykaturalny i artystyczny. 

Skomentuj