Prezydent Turcji chce zostać Hitlerem XXI wieku

Kategorie: 

Źródło: Internet

Recep Tayyip Erdoğan słynie z wielu kontrowersyjnych działań i wypowiedzi, ale ostatnie jego oświadczenie wywołało powszechne oburzenie. Prezydent Turcji chciałby dokonać reformy konstytucji i przejść na system prezydencki. Pojawiają się więc słuszne obawy, że Erdoğan może mieć zapędy autorytarne, zwłaszcza że wyraził ostatnio zachwyt nad Adolfem Hitlerem.

 

Wszelkie słowa krytyki jakie padają w kierunku przywódcy Turcji są natychmiast tłumione. Tamtejsze władze zatrzymują każdego, począwszy od dziennikarzy po funkcjonariuszy służb porządkowych, którzy oskarżają Erdoğana o autorytaryzm i ujawniają przestępstwa korupcyjne. Prezydent tego rzekomo demokratycznego państwa zawsze powołuje się na "terroryzm" a na tej podstawie można tak naprawdę aresztować każdego.

 

Kilka dni temu, gdy Erdoğan powrócił z Arabii Saudyjskiej, zapytano go czy można w Turcji wprowadzić system prezydencki przy zachowaniu państwa unitarnego. Jego odpowiedź wydała się dość jednoznaczna: "Przykłady takiego systemu można znaleźć w dzisiejszym świecie. Weźmy na przykład hitlerowskie Niemcy. Są również inne przykłady w wielu innych państwach".

 

Wielu obserwatorów nie ma wątpliwości w jakim kierunku zmierza Erdoğan. Jego Partia Sprawiedliwości i Rozwoju nie posiada wystarczającej ilości głosów aby wprowadzić zmiany, dlatego prezydent Turcji chce przeprowadzić referendum. Już dziś jakiekolwiek publiczne porównywanie go do Hitlera, wypominanie mu afer korupcyjnych czy oskarżanie go o autorytaryzm wiąże się z konsekwencjami.

 

Jednak co będzie gdy Erdoğan osiągnie swój cel? Największy krzewiciel demokracji na świecie przymyka oko na to co dzieje się w Turcji, której przywódca publicznie podziwia Hitlera. Może taki właśnie jest plan - wywołanie III wojny światowej cudzymi rękoma?

 

 

Źródło: http://www.huffingtonpost.com/john-a-tures/its-no-surprise-that-turk_b_8903734.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika achiles

TEN JAWNY FASZYST, JEST JUŻ

TEN JAWNY FASZYST, JEST JUŻ SKOŃCZONY W SWOIM KRAJU, TYLKO U NAS JESZCZE NIKT ŚWIADOMIE, O TYM, NIE INFORMUJE, CO OZNACZAĆ MOŻE, ŻE MAJĄ JAKIEGOŚ JESZCZE ASA W RĘKAWIE UKRYTEGO I SCENARIUSZ JAKIŚ OPRACOWANY, KTÓRY NICZEGO DOBREGO NIE WRÓŻY DLA EUROPY I SWIATA, BO BĄDŹ CO BĄDŹ, JEŚLI ARMIA JEGO SIĘ NIE ZBUNTUJE, TO MOŻE BARDZO MOCNO  złem ZAMIESZAĆ, DLA LUDZKOŚCI CAŁEJ, NIE TYLKO NA BLISKIM WSCHODZIE. 

Portret użytkownika And

Cześć Aaron jasnowidz.

Cześć Aaron jasnowidz. Próbujesz ośmieszyć ludzi, którzy się z tobą nie zgadzają takim głupawym pisaniem jak teraz pod nickiem makaron?
Nie mówię, że piszesz głupio jako jasnowidz, bo wiele rzeczy piszesz mądrze, ale taka zagrywka w stosunku opozycji jest po prostu niemądra i dziecinna.
 

Strony

Skomentuj