Prezydent Trump wezwał do zwrócenia Krymu Ukrainie - rosyjski prezydent Putin zdecydowanie odmówił

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wczoraj, obecny prezydent Donald Trump oświadczył nieoczekiwanie, że Rosja powinna zwrócić Krym Ukrainie. Ta zaskakująca deklaracja spotkała się już z odpowiedzią rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, który kategorycznie tego odmówił. Pojawia się jednak pytanie - co skłoniło Trumpa do takiej sugestii i czy oznacza to radykalną zmianę amerykańskiego kursu politycznego względem tego mocarstwa.

Zwycięstwo w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, kandydata reoublikanów, Donalda Trumpa, zszokowało ogólnoświatowe lewactwo. Objęcie przez niego najważniejszego urzędu na świecie spowodowało niekończący się ryk wściekłości tych środowisk. Spodziewano się, że czeka nad teraz zbliżenie z Rosją i doszukiwano się powiązań między sztabem Trumpa i Rosją.

 

Plotki na ten temat kolportowano tak długo aż udało się wywrzeć odpowiednią presję na Trumpa. Nie da się ukryć, że wpływ na to ma również skandal z byłym już doradcą prezydenta USA, Michaelem Flynnem, który bez konsultacji z kimkolwiek, prowadził rozmowy z rosyjskim ambasadorem w USA, Siergiejem Kisliakiem, na temat zakończenia obowiązywania sankcji nałożonych na Rosję.

Jego nagła dymisja, po zaledwie 24 dniach pracy dla nowej amerykańskiej administracji jest dowodem na to, że Trump bardzo uważa, aby nie dać powodów do krytyki lewackim mediom  na świecie. Jego późniejsze wypowiedzi na temat Krymu można odebrać jako manifestację polityczną. Nie oznacza to wcale zmiany kursu administracji Trumpa, ale ma za zadanie udowodnienie, że jego rzekoma prorosyjskość to mit.

 

Deklaracja Trumpa na temat Krymu sprawiła wiele radości niektórym polskim mediom, które wspierają z całych sił wojnę z Rosją. Pełne nadzieji sugerują one zwrot w postrzeganiu Rosji przez Trumpa licząc na rozpętanie tak oczekiwanego przez niektórych konfliktu NATO z Rosją. Miejmy nadzieję, że do tego nigdy nie dojdzie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Vraukolaukas

O zgubnych skutkach rozpadu

O zgubnych skutkach rozpadu Związku Radzieckiego można by napisać książkę. Jednym z nich było określenie granic państw na podstawie granic ówczesnych republik, a nie w zgodzie z uwarunkowaniami etnicznymi. Mleko zostało wylane. Mimo wszystkich wcześniejszych błędów, Ukraina była jednak niepodległym krajem, któremu Rosja, USA i Wielka Brytania zagwarantowały integralność terytorialną, w zamian za rezygnację z aspiracji do posiadania broni atomowej. I jak już niejeden raz w historii gwarancje okazały się nic nie warte. Rosja anektowała część Ukrainy, a zachód ograniczył się do krzyków i sankcji. Niby tak blisko nam do Ukrainy, a nikt ich nie uświadomił, że mocarstwa zachodnie są specjalistami od sprzedawania(w końcu to kapitaliści). Przecież Polskę w ciągu kilku lat sprzedali, najpierw Hitlerowi(przynajmniej mieli na tyle honoru, żeby choć wojnę wypowiedzieć, aczkolwiek na tym się w zasadzie skończyło), a później w Jałcie Stalinowi.

A Polak "nauczony" doświadczeniem znów się cieszy, że jest wschodnią flanką NATO. Nie dość, że ściągają do nas obce armie, prowokując Putina, to jeszcze w razie W pierwszy akt odbędzie się na polskiej ziemi. Dawno widać nie mieliśmy miast zrównanych z ziemią...

Eppur si muove...

Portret użytkownika Mojeimię44

To ja wam coś napiszę. Uważam

To ja wam coś napiszę. Uważam, że do władzy na całym świecie zaczynają dochodzić ludzie z tzw. rasy Panów którzy dziedziczą w genach wspomnienia jeszcze z czasów Hiperborei i Atlantydy. Zarówno Trump jak i Putin są tego przykładem ale nie tylko bo Erdogan i inni właśnie przedstawicielami tej rasy są. W Polsce mamy natomiast kukiełki po WSI, którzy mają dziwne nazwiska ale grają tylko stare skrzypce i nazwiska ich nie są ich rodowodowymi nazwiskami. np. Misiewicz. Co to za nazwisko? Następnie Szydło, Kaczyński,. Macierewicz. Moim zdaniem to są agenci. Ich los równierz dobiega końca. Moim zdaniem Putin z Trumpem doskonale odgrywają swoją rolę publicznie ale między sobą rozmawiają jak starzy kumple.Nie będzie moim zdaniem już globalnej wojny nad światem bo ta do niczego nie doprowadzi raczej czeka nas okres prosperiti. Zobaczcie Fatima mówiła, że nad Polską Stany Zjednoczone rozwieszą ochronny parasol (zresztą nie tylko ona) no i tak się dzieje nawet w mediach wschodnią flankę NATO nazywają parasolem ochronnym dokładnie tak jak mówiła Fatima. Fatima mówiła, poza tym, że w Polsce ma się narodzić jakiś mądry człowiek który odczyta prawidłowo wytyczne i prawa Boskie na najbliższe lata i będzie uznany za nowego mesjasza. Mówiła też o trupach kardynałów i zakonników. A czy kościół katolicki nie umiera? Według ostatnich publikacji papieża Franciszka tysiące zakonnic i zakonników opuszcza zakon to samo dzieje się z księżami. To są trupy kościelne. Więc Fatima przepowiada wszystko z dokładnością. Mówiła też o globalnej wojnie ale zaznaczyła, że da Boga się przebłagać i jeśli społeczeństwo świata będzie postępować mądrze. Być może przbłagaliśmy czarne fatum nad ludzkością a być może te najgorsze ma dopiero nadejść i to nie na latach a na miesiącach.

Portret użytkownika Małgorzata

Może nie wszystko mi się

Może nie wszystko mi się podoba ,co robi Putin ,ale akurat co do Krymu to Putin ma całkowitą rację .Z jakiej racji miałby oddawać Krym? Chyba musiałby by być nienormalny ,żeby to zrobić. A propo ... fajna fotka , podoba mi się Putin na tym zdjeciu .

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj