Prezydent Trump przekazał Kanclerz Angeli Merkel rachunek za ochronę na kwotę 375 miliardów dolarów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Niedawna wizyta niemieckiej Kanclerz, Angeli Merkel w Stanach Zjednoczonych, była pełna niezręczności. Ostatnio ujawniono, że podczas niej, prezydent Donald Trump przekazał jej symboliczny rachunek za ochronę Niemiec, który opiewa na 375 miliardów dolarów. Zdaniem obecnej amerykańskiej administracji, jest to suma należna dla USA od Niemiec za członkostwo w NATO.

 

Na ostatnim spotkaniu pomiędzy dwoma liderami, które odbyło się w Białym Domu, Angela Merkel była mocno zaskoczona tym, że Niemcy zawdzięczają komuś swoją ochronę i są za to winne jakąś kwotę. Dla Niemców gwarancje bezpieczeństwa w ramach NATO wydawały się oczywiste, albo po prostu rządzący z Berlina, uważają, że Niemcy są nadal okupowane przez armię amerykańską.

Trump od dawna mówi, że każdy kraj członkowski NATO musi spełnić swój obowiązek i przeznaczyć co najmniej 2% PKB na obronę. Jednak gdyby Niemcy spełniali ten wymóg, wydawaliby więcej na zbrojenia niż Rosja.

Obecnie Niemcy przeznaczają rocznie na obronność około 1,2% PKB, co odpowiada kwocie 37 miliardów euro. Gdyby wypełniono warunek 2% PKB, niemieckie wydatki na obronę przekroczyłyby 60 miliardów euro. Prawdopodobnie właśnie w ten sposób administracja Trumpa wyliczyła Niemcom ten astronomiczny rachunek za rzekomą ochronę.

 

 

 


 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

  A żeby spłacić rzekomy dług

  A żeby spłacić rzekomy dług, Niemcy będą musiały wykonać parę poleceń parchów nowojorskich. Ciekawe co im każą zrobić? Może porządek z tą krnąbną Polską, co tak okoniem staje parchatym qrwom? Może przy użyciu nachodźców, co ich mają na podorędziu kilka milionów? Transporty broni z usmanii, co się wysypują na drogi, już w deutschlandzie są. U nas wierchóżka jakby posrana z lekka błędy zaczyna popełniać.

Ojojojo joj !

118

Portret użytkownika Akamai

Ubogie Niemcy przeznaczają na

Ubogie Niemcy przeznaczają na zbrojenia 1,2 % PKB, ale bogata Polska całe 2 %.

Nie ma na pomoc dla niepełnosprawnych i sprzęt medyczny do ratowania ludzkiego życia, ale na moskitiery do łodzi podwodnych i utrzymanie stadionowej armii jest.

Taki kraj ! 

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj