Prezydent Syrii zapewnił, że wypowie wojnę Izraelowi gdy pokona rebeliantów

Kategorie: 

Baszar al-Assad - źródło: Kadr z Youtube
Ostatnia wypowiedź prezydenta Syrii daje do zrozumienia, że kraj mimo wieloletniej wojny wciąż posiada pewien potencjał ofensywny a sojusznicy udzielają niezbędnego wsparcia militarnego w walce ze wspólnym wrogiem. Według Baszara al-Assada, ich największym przeciwnikiem są Syjoniści, którzy wykorzystują terrorystów w wojnie przeciwko Syrii.

 

Prezydent Syrii określa mianem terrorystów zarówno rebeliantów, jak i pozostałe radykalne ugrupowania zbrojne, które choć mają różny charakter i czasami wzajemnie się zwalczają, mają jeden wspólny cel - pokonać armię rządową i dojść do władzy. Izrael natomiast, choć oficjalnie temu zaprzecza, bezpośrednio wspiera bojowników w swoich dążeniach. Wskazują na to różne doniesienia medialne z ostatnich kilku lat. 

 

Na początku roku dziennikarz pracujący dla irańskiej telewizji Press TV opublikował zdjęcia, przedstawiające uzbrojonych mężczyzn którzy rozmawiali z izraelskimi żołnierzami na okupowanych Wzgórzach Golan. Co więcej, reporter miał otrzymać groźby ze strony władz w Izraelu. Warto również dodać, że państwo żydowskie wiele razy przyjmowało do swoich szpitali bojowników, walczących przeciwko syryjskiej armii.

Źródło: www.presstv.ir

Syria co jakiś czas jest atakowana przez tzw. Siły Obronne Izraela (IDF). Prezydent ogarniętego wojną kraju skomentował, że odpowie na agresję w swoim czasie. W pierwszej kolejności chce pokonać organizacje zbrojne które walczą z jego armią. Potem ma zamiar rozpocząć wojnę z Izraelem.

 

Jeśli do tego dojdzie, Syria zapewne będzie wspierana przez ugrupowanie Hezbollah, Iran oraz Rosję. Warto przypomnieć że pierwsza informacja nawiązująca do inwazji na Wzgórza Golan pojawiła się już w 2013 roku. Być może wypowiedź Assada była nawiązaniem do przygotowywanego od dwóch lat ataku na Izrael.

 

 

Źródło: http://furat.alwehda.gov.sy/node/244810

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika achiles

MOŻE TO BYĆ WSTRZYK

MOŻE TO BYĆ WSTRZYK PROPAGANDOWY DRUGIEJ STRONY, ALE GDYBY NIE BYŁ I SIĘ SPRAWDZIŁO, TO BĘDZIEMY WIEDZIELI, ŻE NAPRAWDĘ TAK TO WŁAŚNIE BYŁO.

Mieszkańcy Sławiańska poinformowali dowództwo DNR ,że do miasta pod silną eskortą wojskowych ukraińskich przywieziono 5 furgonów
ze ściśle zamkniętymi pojemnikami opisanymi jako :niebezpieczne" i "trujące"i nie otwierać bez ochrony".Pojemniki przywieziono pod opisem transportowym jako Farby i lakiery.Skład ,gdzie wyładowano ładunek jest pod ścisłą ochroną całodobową wojskowych w mundurach bez oznaczeń.

Jest to prawdopodobne przygotowanie ataku chemicznego na Donbas , gdyż wg słów jednego z wojskowych " separom wkrótce zgotujemy duży prysznic"!!
http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Ftvzvezda.ru%2Fnews%2Fvstrane_i_mire%2Fcontent%2F201508271741-vbsr.htm&post=291587658_7249

 

Portret użytkownika achiles

"37. konwój humanitarny z

"37. konwój humanitarny z Rosji". -

--- I jeszcze raz problem przyszłego statusu Noworosji: jest oczywiste, że mieszkańcy Donbasu chcą być z tymi, którzy pomagają, a nie z tymi, którzy mordują i niszczą.
TO JUŻ JEST LICZONE W SETKACH MILIONÓW $, A NAM CIĄGLE WCISKAJĄ, ŻE ROSJA PADA NA PYSK EKONOMICZNIE, ŻE W ROSJI LUDZIE Z GŁODU UMIERAJĄ, WIĘC JAK TO SIĘ MOŻE MIEĆ, DO JUŻ 37 KONWOJU HUMANITARNEGO KTÓRY Z KAŻDYCH LEKKO JEST SZACOWANY WARTOŚCIĄ NA MILIONY $.

37 konwój humanitarny z Rosji z lekarstwami, cukrem, kaszą i podręcznikami dla dzieci jedzie do Donbasu.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=t8UqdAYMlTA

 

Portret użytkownika MiterMan

Opowiem Wam historie.

Opowiem Wam historie. Prawdziwa, nie taka z niepotwierdzonych zrodel. Przez wiele, wiele lat na terenie dzisiejszego Izraela zyli sobie Zydzi i Arabowie. Mieli inne wierzenia, ale byli sasiadami. Czasem sie klocili, czasem lubili, jak to sasiedzi, ale zyli w pokoju. Po wojnie do Palestyny zaczeli przyjezdzac Zydzi z Europy. Dzisiaj sa skloceni z calym swiatem. I to juz koniec tej historii..
 a pozatym cos sojusznik izraela cos ostatnio ma widocznie przeciez obama powiedzial izraelowi ze jak ten wedlug swoich planow poleci zbomvardowac instalacje nuklearne iranu to obama da rozkaz do ich zestrzelenia... a wiec dobry biznes musial byc skoro izrael ma sie nie wpier...ac  
 
Wojna sami wiecie doskonale, jest zaplanowana od a do z....  proroctwa kogo by nie byly mozna ladnie logicznie poskladac do kupy i sie nawet racji bytu trzymają.... bedzie dym na tle religijnym i etnicznym... ktos rozniesie bliski wschod bronia biologiczna...  zalagodza to jakos i nastapi zjazd elity politycznej gdzie beda podpisywac swiatowy pokoj a zaraz potem dwa dni pozniej..... europa walczy

Portret użytkownika AMR1

JAKIEJ PROPAGANDZIE? JAK

JAKIEJ PROPAGANDZIE?
JAK WIDAĆ NA TYM I NA INNYCH FORACH, TO ROSJANIE NIE MUSZĄ WYDAWAĆ ANI RUBLA NA PROPAGANDĘ, BO WIEKSZOŚĆ POLAKÓW WIDZI RÓZNICĘ POMIĘDZY ŻYDOWSZCZYŹNĄ POLSKĄ I ZACHODNIĄ A SŁOWIAŃSKĄ ROSJĄ PUTINA...

Portret użytkownika Krystian

 WRZESIEN TO BĘDZIE KLUCZowY

 WRZESIEN TO BĘDZIE KLUCZowY MIESIAC DLA KAZDEGO CZLOWIEKA NA ZIEMI... BLISKI wschod tam wydarzys ie cos wwaznego rozpocznie sie chaos swiatowy co zmusi panstwa do wojen..... a wtedy w Pl zacznie dzialac sila a raczej madrosc ktora wyzwoli polakow. kwestia paru lat. 2-3max.

Portret użytkownika achiles

Słyszałem dziś tezę

Słyszałem dziś tezę postawioną przez Grzegorza Brauna, że Naród wybrany stoi za wojną w SYRII w celu zdobycia tego kraju, jako rubieży, do późniejszego uderzenia na IRAN  z wszystkich stron i z całą mocą, co ma sens duży. Lecz nie to wzbudziło mój niepokój, bo to była oczywistość oczywista, dla mnie, ale dodał on potem, że jak się im nie powiedzie z IRANEM i SZATAN z usa ICH WYSTAWI w tej rozwałce, to zaczną wdrażać plan B, a plan B przewiduje ewukuację z terenów Narodu wybranego, do nowego TWORU, KTÓRY JEST JUŻ PRAWIE UKOŃCZONY, czyli do JUDEO-POLIN która ma obejmować teren NASZEGO KRAJU I SPOREJ CZĘŚCI UKRAINY. I jak się posłuchało jego uzasadnienia swojej tezy, to muszę przyznać, że się to nawet TRZYMA KUPY. Młodzi Polacy są wyganiani z Naszego Kraju za chlebem, nowych Polaków mało się rodzi, a ci zdolni i w sile wieku mają wysłać do boju na UPADLINĘ, pod bunczycznymi hasłami: ZA WOLNOŚĆ WASZĄ I NASZĄ, jak to Braun powiedział. 

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Kaganat Chazarski. Stolica w

Kaganat Chazarski. Stolica w Dniepropietrowsku, w planach dołączenie obwodu Kaliningradzkiego i całej Białorusi. Dosłownie od morza do morza, oczywiście te mongoły jak to historia wykazała zawsze potrzebują duże zaplecze niewolników do pracy na roli, bo jak wiadomo ziemi nie da się oszukiwać a sprzedać ziemi lichwiarski kredyt rzecz niemożliwa, więc w pole pracować nie oni nie chodzą, dlatego niewolnik który umiejętnie pracuje w polu zawsze był mile widziany u tych mongołów.

Portret użytkownika Galimatias

Achillesie jeśli słuchałeś

Achillesie jeśli słuchałeś więcej jego wykładów to warte zastanowienia są też te dotyczące tego co on sądzi o: długu krajowym, smoleńsku, rządzie w Polsce, w zasadzie wszystkie jego wykłady oparte są o logiczne argumenty. Wnioski każdy sam może wyciągać, tak samo jak i wierzyć w to że świat może stać się lepszy. Lepszy to już był, teraz ludzi na świecie czeka tylko ewolucja, delikatnie rzecz ujmując.

Strony

Skomentuj