Prezydent RFN ostrzegł Niemców przed trudnymi czasami z powodu wojny na Ukrainie

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Słowa Franka-Waltera Steinmeiera zostały wypowiedziane w przekazie wideo przed koncertem Solidarności z Ukrainą. Ambasador Ukrainy w Niemczech odmówił udziału w koncercie.

 

Prezydent RFN, Frank-Walter Steinmeier ostrzegł obywateli niemieckich przed nieuniknionymi stratami gospodarczymi spowodowanymi toczącą się wojną Rosji z Ukrainą. Niemcy „czekają na trudniejsze czasy”, powiedział w nagraniu wideo w niedzielę 27 marca br., przed koncertem solidarnościowym z Ukrainą, który odbył się w pałacu prezydenckim Bellevue w Berlinie.

 

„Musimy być gotowi je znosić, jeśli nasza solidarność nie będzie pustymi słowami. Nasza solidarność i nasze wsparcie, nasza odporność i nasza gotowość na ograniczenia będą potrzebne jeszcze przez długi czas” – podkreślił szef państwa.

 

Koncert solidarności zorganizowali Prezydent Niemiec i Orkiestra Filharmonii Berlińskiej. Program oparty był na twórczości słynnego ukraińskiego kompozytora Walentina Silwestrowa, który w wieku 84 lat został zmuszony do ucieczki z Ukrainy. Sam Silwestrow wykonał na fortepianie niedawną kompozycję, która stała się swego rodzaju kwintesencją wrażeń z jego przymusowej emigracji.

 

Ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk odmówił wzięcia udziału w koncercie solidarnościowym zorganizowanym przez prezydenta federalnego.

 

„Tylko rosyjscy soliści, bez Ukraińców. Zniewaga. Przepraszam, ale będę trzymać się z daleka” – napisał na Twitterze 27 marca br.

 

W odpowiedzi rzecznik prezydenta Niemiec Cerstin Gammelin wyraziła ubolewanie z powodu decyzji ambasadora. Według niej koncert może stać się znakiem wsparcia dla Ukrainy.

 

„Szkoda, że nie możemy razem wysłać tego sygnału” – podkreśliła.

 

„Mój Boże, dlaczego prezydentowi federalnemu tak trudno jest zrozumieć, że podczas gdy rosyjskie bomby spadają na miasta i dzień i noc zabijają tysiące cywilów, my, Ukraińcy, nie pragniemy „wielkiej kultury rosyjskiej”, napisał w odpowiedzi Melnyk w jego Twitterze.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika orka

Ukraińskie dziamgoty i nic

Ukraińskie dziamgoty i nic więcej, czy ukraińcy mają w ogóle jakichś swoich artystów? Ukraiński zasłużony kompozytor to nic, dla nich liczy się tylko krytykowanie wszystkich i kolejne wyłudzanie pomocy, wszelkiej pomocy, to studnia bez dna, najlepiej jakby wszystkie państwa rzuciły swoje wojska do walki za ukraińców a oni ujdą do Polski i wrócą jak już będzie spokój.

Portret użytkownika Arek Lasicz

Masz im zajechać wszystko,

Masz im zajechać wszystko, chałupę , samochód i oczywiście telewizor. Ja dziś oddaje swoje ciuchy co mam na grzbiecie i nawet stare śmierdzące gacie oddam. Wszystko dla uchodźców. Trzeba dać bo tam wojna i bida, oni uciekają , widzimy dramatyczne sceny w telewizji. Mały 3 letni chłopczyk sam uciekł na piechotę 1000 kilometrów do polski, tak uciekał przed putinem. Aż się popłakałem jak to widziałem w telewizji. 3 godziny potem płakałem.

Portret użytkownika wodzu

Rosjanie kończą rotację po 32

Rosjanie kończą rotację po 32 dniach wojny ? dziś o 3 w nocy obserwowałem Live Kijów na YT ? czterech panów z kałachami i przyleciało chyba z cztery bezpańskie głodne psy w tym dwa owczarki Niemiecka :) koniec zmiany godzina 5:00 !! w tym dwie dorodne sztuki do odstrzału po za kamerami na obiad !! tak wygląda szara rzeczywistość na Ukrainie !! zapasy ludności w piwnicach już się skończyły ! czy Putin przyjął taktykę Stalina i wielki głód ?? ale zapytasz ukrę.. to ci powie że nigdy takiego czegoś nie było ? jak szczury wielkości kota :) bo to był Chomik Europejski !!!

Portret użytkownika asa

a może tak :

a może tak :

cyt. „Mój Boże, dlaczego prezydentowi federalnemu tak trudno jest zrozumieć, że podczas gdy ukraińskie  bomby spadają na miasta i dzień i noc zabijają tysiące cywilów, my, Rosjanie,  pragniemy „wielkiej kultury rosyjskiej”. Co kurna udają że ponad 14tys. ludzi zamordowanych przez banderowców  w Donbasie to nic?????

Strony

Skomentuj