Prezydent Republiki Południowej Afryki twierdzi, że Zełenski i Putin są gotowi rozmawiać o zakończeniu wojny

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Prezydent Republiki Południowej Afryki Cyryl Ramaphosa powiedział 16 maja, że zarówno prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, jak i prezydent Rosji Władimir Putin zgodzili się gościć grupę afrykańskich przywódców w celu omówienia potencjalnego „planu pokojowego”.

 

 

Przywódca Republiki Południowej Afryki Cyryl Ramaphosa powiedział, że Moskwa i Kijów zgodziły się na przyjęcie grupy polityków z Afryki w celu omówienia planu zakończenia wojny między Rosją a Ukrainą.

 

Prezydent Republiki Południowej Afryki Cyril Ramaphosa pozwolił sobie we wtorek na głośne oświadczenie. Przywódca afrykańskiego państwa powiedział, że prezydenci Rosji Władimir Putin i Ukrainy Władimir Zełenski zgodzili się spotkać z grupą afrykańskich przywódców w celu omówienia potencjalnego planu pokojowego. Poinformował o tym Reuters 16 maja.

 

„Moje rozmowy z dwoma przywódcami pokazały, że obaj są gotowi na przyjęcie afrykańskich przywódców i przedyskutowanie, jak zakończyć ten konflikt” – powiedział Ramaphosa na briefingu po rozmowach z premierem Singapuru.

 

„Czy to się powiedzie, czy nie, będzie zależeć od dyskusji, które się odbędą” – sprecyzował prezydent Republiki Południowej Afryki.

 

Ramaphosa zaznaczył, że plan pokojowy popierają przywódcy Senegalu, Ugandy, Egiptu, Republiki Konga i Zambii, a negocjacje polityków afrykańskich z przywódcami Rosji i Ukrainy odbędą się w Moskwie i Kijowie.

 

Prezydent RPA nie podał żadnych innych szczegółów dotyczących terminu konsultacji, ale dodał, że Stany Zjednoczone i Wielka Brytania wyraziły „ostrożne” poparcie dla planu, a sekretarz generalny ONZ został poinformowany o inicjatywie.

 

Wcześniej Ankara aktywnie zaoferowała swoje starania mediacyjne w celu rozpoczęcia komunikacji między Moskwą a Kijowem. Rok temu negocjacje między członkami delegacji rosyjskiej i ukraińskiej odbywały się nawet w Turcji. Na początku 2023 r. Pekin ogłosił plan ugody, ale chińska inicjatywa okazała się tylko deklaracją.

 

Komentarze z Kijowa czy Moskwy do oświadczenia prezydenta RPA nie zostały jeszcze opublikowane.

 

Rozpętana przez Putina wojna na pełną skalę między Rosją a Ukrainą trwa już 447 dni.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Feliks

To naprawde dobre posunięcie

To naprawde dobre posunięcie z tymi murzynami...no napisze eleganciej: przywódcami państwa afrykańskich. Oczywiście to nie zawstydzi szatanistycznych władz Zachodu ale to może doprowadzić do czegoś takiego. Że oni się zbiorą i powiedzą: kurde,tym co my tam wyprawiamy na Ukrainie zaczyna się za dużo ludzi interesować, przyjeżdżają, negocjują...no. Te przyjazdy ludzi z całego świata może skłonic bandycki Zachód do odpuszczenia tej awantury. To można porównać do jakiejś awantury chuligańskiej. Zaczyna się coraz więcej ludzi zbierać, to co wtedy robią chuligani? Mówią: spierda...my  bo za duży dym się zaczyna robić. ten sam efekt może wywrzeć częste przyjeżdżanie przywódców państw z całego świat w celu godzenia. Ameryka, USA powie wtedy:SPIER..MY!

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika astrospasto

Pięknie daliście się

Pięknie daliście się wmanewrować w tzw. restet. Mówie ogólnie o całej "alternatywnej" społeczności. 

Na początku mało kto wierzył w takie coś, potem "walczyli" z nim poprzez wyrażanie swojego niezadowolenia w internetach, potem na imprezach domowych, a teraz ładnie to przeszło w coś naturalnego, coś z czym większość się pogodziła i uważa to za normalny cykl trwania ludzkości....

Ci co całym tym "zamieszaniem" żyją, chyba będą mieli najgorzej... Ci co mają to w budpie, gdy przyjdzie rozgardiasz będą w szoku i będą mieli pzrechlapane. Ci co żyją tym już parę lat, na początu będą dumni z siebie, że oni już o tym dawno wiedzieli, i się przygotowali( upsss... czy aby na pewno? ), będą chodzili dumni mówiąc... " a widzicie mówiłem już o tym od dawna a wy glubcy nie wierzyliście mi i teraz macie..." będą tak chodzili do czasu aż ich to zamieszanie osobiście zacznie dotyczyć i wtedy będą mieli tak samo przehlapane jak Ci co mieli to w upied. 

Różnica pomiędzy nimi będzie taka, że Ci co mają to w upie przerąbane będą mieli dopiero jak to się wydaży, a Ci co tym żyją już mają przechlapane nawet nie będący świadomym tego...

Tylko że jedni i dródży dopiero skapną się jak ich kucharz z garnka wyciągnie już ugotowanychl....

Portret użytkownika Feliks

Ale jajca! Murzyny godzą

Ale jajca! Murzyny godzą białych. I dobrze. To jest wstyd dla ameryki. Do tej pory  jak się gdzieś tłukli w Afryce to wiadomo- to dzicy to "muszą" się tłuc i jechała jakaś delegacja białych i ich tam starała  się pogodzić. A teraz odwrotnie... Ale nie! Ja tu śmieszkuje  ale to NAPRAWDĘ HISTORYCZNY MOMENT chyba. No wyobrażacie sobie że gdzieś w Europie ileś lat temu ( 100, 200 lat ) trwa duży konflikt, wojna i przyjeżdzają murzyni z Afryki i negocjują pokój? Ja sobie nie wyobrażam.

Skomentuj