Prezydent Putin mógł zostać zarażony koronawirusem i znalazł się w kwarantannie

Kategorie: 

Źródło: agencja TASS

Władimir Putin mógł zarazić się koronawirusem. Rosyjskie media informują, że u głównego lekarza jednego z moskiewskich szpitali wykryto zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Pech chciał, że spotkał się on 6 dni temu z prezydentem Federacji Rosyjskiej, Władimirem Putinem. Czy doszło do zarażenia?

 

<--break->

We wtorek ujawniono, że Denis Protsenko, główny lekarz szpitala chorób zakaźnych leczących pacjentów z koronawirusem w Moskwie, uzyskał pozytywny wynik na COVID-19. Zaledwie tydzień wcześniej dr Protsenko został sfotografowany gdy ściskał dłoń prezydenta Władimira Putina podczas wizyty rosyjskiego przywódcy w jego szpitalu.

 

Rosyjski przywódca ubrał się wtedy w pełny ochronny kombinezon Hazmat, aby odwiedzić pacjentów placówki zakażonych koronawirusem. Jednak podczas wcześniejszych interakcji z Protsenko, Władimir Putin nie nosił ochronnego sprzętu i mógł zostać zarażony. 

 

Na skutek tego Putin znalazł się w kwarantannie. Poinformowano, że prez najbliższy czas będzie wykonywać swoje obowiązki zdalnie.  Rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow  powiedział, że prezydent będzie uczestniczył w spotkaniach za pomocą wideokonferencji.

 

Umieszczony w kwarantannie Władimir Putin dołączył do rosnącej listy innych liderów, którzy musieli wejść w kwarantannę po potencjalnym narażeniu na zakażenie. Znajduje się na niej kanadyjski premier Justin Trudeau, a także premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, u którego zreszta została potwierdzona obecność wirusa.

 

Władimir Putin będzie teraz pracował wyłącznie ze swojej rezydencji prezydenckiej znajdującej sie w Novo-Ogaryovo pod Moskwą. Wszyscy, którzy byli z prezydentem podczas feralnej wizyty w moskiewskim szpitalu również znaleźli się w kwarantannie i są codziennie testowani pod kątem koronawirusa. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dziadek

SMUTNY WNIOSEK

SMUTNY WNIOSEK

 

Trudny okres dla rodziny

Kiedy wirus się rozgościł

Dzisiaj wszystko wręcz robimy

By ratować stare kości.

 

Włos na głowie aż się jeży

Co by było, gdyby władza

Była w rękach tych szalbierzy

Którym dzisiaj PIS przeszkadza.

 

Oni rządząc w swoich latach

Powołali wręcz wirusa ku wygodzie

Złodziej, krętacz, demokrata

To był wirus wszędzie, co dzień.

 

I dlatego piszę w trosce

Bo na dzisiaj te andrusy

Powodują, że tu w Polsce

Męczą nas aż dwa wirusy!

 

Polsko, teraz masz nas w ręku

To okazja nie bywała

Oczyść naród wreszcie z lęku

By ta lepsza część została.

 

Ostrzeżenie sam Bóg daje

Nie przeżyje taka władza

I upadną wszystkie kraje

Którym Stwórca wciąż przeszkadza.

 

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Jak widzicie putlerofile i

Jak widzicie putlerofile i kremlowskie trole wasz putlerek też bieże udział w tym koronaświrusowym cyrku. W usmańskim cyrku aktualnie przegrupowuje się wojska pancerne i wiadomo że to w razie otwartego oporu przeciw władzy bo ludzie się zaczęli budzić i rozumieć co jest grane, a tam ludzie są uzbrojeni po zęby. europejczycy są rozbrojeni więc taka potrzeba nie zachodzi bo wystarczy trochę psów dla rozegnania protestujących, na Polaków też jest plan, wystarczy te trochę kałboi okupujących nasz kraj. Oj bedzie się działo.....

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Skomentuj