Prezydent Poroszenko vel Waltzman oświadczył w Izraelu, że to Żydzi założyli Ukrainę !!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Niekiedy politycy zdobywają się na chwile szczerości. Tak właśnie stało się w przypadku obecnego prezydenta Ukrainy, oligarchy żydowskiego pochodzenia, Petro Poroszenki, który podczas swojego wystąpienia w izraelskim Sejmie - Knesecie, zwrócił uwagę, że podczas tworzenia państwowości ukraińskiej niebagatelną rolę odegrali Żydzi.

Ukraiński prezydent zauważa, że po I wojnie światowej, gdy nagle pojawiła się szansa na stworzenie państwowości ukraińskiej, to właśnie środowiska żydowskie odegrały jedne z kluczowych ról. Efektem tego było to, że w pewnym momencie emitowano nawet pieniądze z napisami w jidish

"Może się mylę, ale to były pierwsze pieniądze z żydowskimi napisami na początku XX wieku. Oznaczało to praktycznie, że język żydowski był jednym z oficjalnych w młodym ukraińskim państwie i Żydzi jako naród byli bezpośrednimi uczestnikami jego utworzenia. Co więcej, w rządzie Ukrainy podczas niezależności na początku XX wieku stworzono oddzielne Ministerstwo ds. Żydów” – powiedział Poroszenko w izraelskim parlamencie

Warto w tym momencie przypomnieć, że mniejszość żydowska w Europie Wschodniej, jawnie domagała się powstania państwa od Bałtyku do Morza Czarnego, które miało być zamieszkałe przez 6 milionową diasporę żydowską. To niezbyt znane fakty w Polsce, gdzie przyjmuje się, że polscy żydzi cieszyli się z powrotu polskiej państwowości w 1918 roku.

 

Petro Poroszenko powiedział też w Izraelu o tym, że korzenie chasydyzmu sięgają Ukrainy. Rzeczywiście ten dziwny ruch wewnątrz judaizmu powstał w XVII wieku w okresie wojen i powstań kozackich, oraz towarzyszących im przemarszów wojsk przyczyniających sie do nędzy i poczucia zagrożenia ówczesnych mieszkańców Rzeczpospolitej. Taka sytuacja skłania do radykalizmów i dlatego mniej więcej wtedy żydzi zamieszkujący te obszary wytworzyli coś co nazywa się chasydyzmem, a co powstało właściwie na podstawie dziwacznego mistycyzmu i nauk kabalistycznych.

 

Potomkiem żydów ukraińskich, którzy to praktykowali jest pan prezydent Petro Poroszenko, którego ojciec nazywał się Waltzman. Diaspora żydowska nadal rozdaje karty na Ukrainie, a większość tamtejszych oligarchów ma żydowskie korzenie. Jednym z najbardziej znanych jest Ihor Kołomojski, który otwarcie finansuje działalność batalionów Azow i Ajdar, stanowiących de facto jego osobiste bojówki. Zresztą obecny premier Ukrainy, Wołodymyr Hrojsman jest również pochodzenia żydowskiego tak jak i jego poprzednik Arsenij Jaceniuk. 

Ihor Kołomojski - źródło wikipedia

Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że Ukraina z prezydentem, premierem i olgarchami pochodzenia żydowskiego, właściwie staje się czymś na kształt trzeciego państwa żydowskiego. Pierwszym został Żydowski Obwód Autonomiczny w składzie Rosyjskiej Federacyjnej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej, który powstał 7 maja 1934 roku. Drugim stał się Izrael w 1948 roku. Kto wie, może trzecim nieformalnym państwem żydowskim zostanie też Ukraina.

Flaga Żydowskiego Obwodu Autonomicznego - źródło wikipedia

Chwile szczerości jak ta, na którą w izraelskim Knesecie pozwolił sobie prezydent Poroszenko, nie zdarzają się często, więc tym bardziej warto popatrzeć na to gdy informacje o rzekomym wpływie żydów na Ukrainę, stają się faktami, a nie tylko kolejnymi zbywanymi machnięciem ręki teoriami spiskowymi. 
 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące.


Komentarze

Portret użytkownika Siemomysł

No jasne, że rzeź wołyńska to

No jasne, że rzeź wołyńska to sprawka żydów, pisałem o tym już dawno. Mało tego chcąc podzielić dobrych ludzi (tak, Ukraińcy to bliski nam naród jak mało kto ale mówimy o prawdziwych Ukraińcach który mordowano bronią, głodem i czym się dało), wsadzili na stanowiska ukraińskie ,,polskich żydów" którzy serwowali piekło normalnym Ukraińcom będącym Słowianami i tak oto ruszyła żydowska bandera wraz z chłopstwem słowiańskim które nie było świadome dlaczego ,,Polacy" fundują im piekło i chcieli walczyć o swoją godność. Je*ać żydów, w artykule nie napisali o jeszcze jednym kraju żydowskim - judesej które ukrywa się pod nazwą USA.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Przecież piszę od dawna, że

Przecież piszę od dawna, że Ukraincy w Zachodniej Ukrainie to nie żadni Rusini, bo zabił ich Wielki Głód wywołany przez ekipę Lenina a ziemie te zajęli osadnicy zydowscy co się mieszali z inna chłastrą. I powstał naród morderców i zwyrodnialców z najwyższej półki...

 No i teraz się potwierdza co wiem od dawna!

Portret użytkownika Medium

Pasuje, pasuje, i ten tort w

Pasuje, pasuje, i ten tort w kształcie dziecka, i krzyżowanie wschodnich powstańców...

Czuję ulgę, gdy prawda wychodzi na jaw.

Dziwi mnie tylko jeden drobiazg, banknot. Nie mogę się nazwy doczytać, coś chyba celowo zostało zasłonięte. Jeśli to prawda, pieniądz ten prawdopodobnie albo był projektem, albo bardzo krótko kursował. 

Portret użytkownika ola

Jak to żyd Poroszenko potrafi

Jak to żyd Poroszenko potrafi na swoja korzyść obrócić prostą sprawę - całkowiecie nie związaną z żydostwem.

Karbowaniec (również Karbowaneć, ukr.: карбованець) – jednostka pieniężna Ukrainy w latach 19181920, 19421944, 19921996.

Historycznie, określeniem „Karbowaneć” nieoficjalnie nazywano na terenie Ukrainy rosyjskiego rubla. Podczas Pierwszej Republiki (1917–1920) karbowaneć został oficjalną walutą nowego państwa, wkrótce zastąpiony przez hrywnę (hrywnia).

W ZSRR nazwa „karbowaniec” była używana oficjalnie jako ukraińskojęzyczny odpowiednik słowa „rubel” i widniała na radzieckich banknotach.

W czasie okupacji niemieckiej (Reichskommissariat Ukraine, 1941–1945) Centralny Emisyjny Bank Ukrainy (Zentralnotenbank Ukraine) w stolicy Komisariatu Rzeszy Ukrainy Równem emitował banknoty o nazwie karbowanez (fonetyczny przekaz nazwy ukraińskiej w języku niemieckim). 10 karbowańców według oficjalnego kursu wymieniano na 1 reichsmarkę. W obiegu były nominały 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 karbowańców.

Po upadku ZSRR w 1992 r. Narodowy Bank Ukrainy wprowadził do obiegu banknoty (wydrukowane we Francji), nie będące w pełni walutą narodową, lecz zaopatrzone w nazwę „kupon”, czyli dosłownie jako „pokwitowanie na [XXX] karbowańców” (1–1000 karbowańców emisji 1991 i 1992 roku – tylko nazwa „karbowańców”; 5000–1 000 000 karbowańców emisji 1993, 1995 i 1996 roku – „ukraińskich karbowańców”). Powszechnie nazywano te banknoty „kuponami”, gdyż napis „kupon” był bardziej widoczny, niż „karbowaniec”, jednak oficjalna nazwa waluty krajowej była właśnie „karbowaneć”. Zwlekano z wprowadzeniem wydrukowanych i wytłoczonych już w 1992 roku i magazynowanych hrywien ze względu na niestabilność ekonomiczną i hiperinflację. Banknoty karbowańców 1991–1995 były wykonane na prymitywnym poziomie i prawie nie posiadały zabezpieczeń, łącznie z tym, że żaden banknot o nominale poniżej 100 karbowańców (czyli cała emisja 1991 r.) nie posiadał nawet unikatowego numeru bankowego. W ciągu czterech lat (1992–1996) w obiegu były banknoty o nominale 1, 3, 5, 10, 25, 50, 100, 200, 500, 1000, 5000, 10 000, 20 000, 50 000, 100 000, 200 000, 500 000, 1 000 000 karbowańców. W roku 1996, kiedy ministrem finansów był Wiktor Juszczenko, wprowadzono nową walutę, hrywnę, dokonując wymiany karbowańców na hrywnę w przeliczeniu 100000 : 1.

 

Portret użytkownika ono mat opeja

To nie sa Zydzi. Zydzi w Izra

To nie sa Zydzi. Zydzi w Izra tak samo protestuja przeiwko wojnie jak i tutaj. Masa Zydow nie zgadza sie z istnieniem pewnego miejsca i sa antysyjonistami pelna geba. Sztucznie wykreowano  z religii "narod". To tak jak teraz chrzescijanie chcieli by utworzyc czysto chrzescijanskie panstwo na terytorium Francji lub Rosji, na ten przyklad, i sila zaczeliby rozpychac jego wielkosc. Ot hipokryzja historii, jednym wolno zyc w swoim kraju na wlasnych zasadach, i wara od tego, w innych trzeba d..okracji z wszelkimi jej aspektami. Bo sie nie znajo jak byc wolnym.

Portret użytkownika Zenek ;)

"Protestują NIE PRZED WOJNĄ a

"Protestują NIE PRZED WOJNĄ a PRZED BRANIEM ICH DO WOJA.... innymi słowy SĄ SZCZĘŚLIWI ŻE ICH ARMIA MORDUJE PODLUDZI ale SAMI W TYM PROCEDERZE BOJĄ SIĘ ZGINAĆ.....

o to jest protest O ZOOLOGICZNY STRACH ŻE IM ARAB czy kto inny ODDA "PIĘŚCIĄ W RYŁO".... że ZGINĄ i ŻE NIE BĘDĄ MOGLI SIĘ CIESZYĆ tym co inne żydki DLA NICH W WOJNACH NAKRADLI..... bo na co trupowi złoto.... i tak dalej....

KAŻDY ŻYD MA KREW NA RĘKACH, jedni czynnie a inni ci tzw "pobożni" ŁOŻĄC po bluźnicach NA SWOICH BANDYTÓW (ich armię).... bo taki mają "religijny" PRZYMUS w tym im main kampfie zwanym torah..... ŁOŻYĆ DZIESIĘCINĘ na armię na potrzeby podbojów kolejnych krain......

Strony

Skomentuj