Prezydent Obama przyznał, że to USA sprowokowało zamach stanu na Ukrainie

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube
Na chwilę szczerości, albo nieostrożności, zdobył się prezydent Barack Obama. W trakcie wywiadu prasowego wypalił nagle, że to Stany Zjednoczone inspirowały zamach stanu na Ukrainie, który spowodował trwającą do dzisiaj wojnę domową u naszego wschodniego sąsiada.

 

Do krwawego konfliktu zbrojnego na Ukrainie z pewnością nie doszłoby, gdyby "pewne siły" nie próbowały odsunąć od władzy Wiktora Janukowycza. Co za tym idzie, Ukraina nie stałaby się polem bitwy między USA i NATO a Rosją. Do dziś powtarza się, że to zwykli, uciśnieni mieszkańcy tego kraju protestowali na Majdanie i uczestniczyli w zamachu stanu, choć sam poziom zorganizowania całej akcji zadziwiał niejednego.

 

Dla wielu osób wydawało się to wręcz oczywiste, że ktoś musiał kierować całą operacją, którą widzieliśmy na Ukrainie w zeszłym roku. Z kolei pozostali po prostu nie wierzą, że Stany Zjednoczone miałyby dążyć do obalenia legalnych władz. Zachodnia propaganda wmawia nam, że USA są dobre a Rosja jest zła. Tymczasem z najnowszego wywiadu, jakiego udzielił Barack Obama wynika, że to właśnie Stany Zjednoczone, obrońcy pokoju i wolności, brały udział w "przekazaniu władzy na Ukrainie".

Prezydent Obama tym samym oficjalnie przyznał kto w rzeczywistości stał za zamachem stanu na Ukrainie. Rosja jako pierwsza skomentowała wywiad stwierdzając iż udzielony wywiad ostatecznie potwierdza, że to Stany Zjednoczone od samego początku brały udział w przewrocie. Warto teraz zadać pytanie - czy sytuację w Syrii, Libii, Hongkongu oraz Wenezueli również sprowokowały USA? Odpowiedź nasuwa się sama.

 

Barack Obama powiedział również, że Stany Zjednoczone nie mogą zbyt wiele zdziałać, ponieważ Ukraina nie jest członkiem NATO, ale Waszyngton robi co może, aby "Rosja poniosła coraz cięższe straty". Dodał także, że będzie chronił swoich sojuszników przed agresorem.

 

Były szef izraelskiego wywiadu Yakov Kedmi skomentował wypowiedź Baracka Obamy. Stwierdził, że jeszcze za czasów ZSRR obowiązywała zasada nieingerowania w sprawy innych państw. Dziś, Stany Zjednoczone robią co chcą, naruszają wszelkie zasady i nawet nie ukrywają już tego. Przedstawianie Rosji jako agresora ma również swoje korzyści, czyli możliwość kontrolowania krajów Europy.

 

Prezydent USA przyznał więc kto stał za obaleniem władz na Ukrainie, czy jak kto woli, "uczestniczył w przekazywaniu władzy". Trzeba się teraz zastanowić co właściwie Barack Obama chciał w ten sposób osiągnąć - chciał pokazać, że Zachód nie boi się Rosji? Czy może próbuje sprowokować Władimira Putina do wojny? Jedno jest pewne. Tak otwarte wypowiedzi nie wróżą niczego dobrego.

 

 

Na podstawie:

http://russian.rt.com/article/71809

http://www.infowars.com/obama-admits-u-s-role-in-2014-ukraine-coup/

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Antyzjeb

 Raz, dwa, trzy,

 •  Raz, dwa, trzy, cztery!

  Odpływa już ostatni statek stąd
  Nikt się potem nie zabierze, będzie lament i łamanie rąk
  Tak dzisiaj tu została zabita demokracja
  Jacyś ludzie wyrzucili ją do ubikacji
  Ta kraina to ruina, pies obdarty flaki żre
  Wiecznie zły menelich pragnie bić po twarzy mnie
  Bo nie jestem z tych stron, a to bardzo źle rokuje
  Jego wizji świata i ja zaraz to poczuję

  To nie moje są słowa
  A to legenda ludowa

  A to nie moje są słowa
  A to legenda ludowa

  Odlatuje już ostatni samolot z tych stron
  Każdy kto chce się zabrać ma zostawić swój dom
  Tak dzisiaj tu została zabita wolność słowa
  Duch jej ze strachu pod komodę się schował
  Mimo to za granicami nadal reklama sławna
  Przyjedź do nas - Twój samochód jest już tutaj od dawna
  Radykalna bandyterka rada sytuacją prawną
  To ich tylko dobra wola, że ciebie nie napadną

  To nie moje są słowa
  To legenda ludowa

  A to nie moje są słowa
  To legenda ludowa

  Odchodzi już ostatni mędrzec stąd
  Powietrze tu nieświeże i niezdrowy swąd
  Tak dzisiaj tu została zabita republika
  W pałacu soldateska sra na złotych nocnikach
  Odchodzi już ostatni sprawiedliwy stąd
  Nikt o tym nie wie nic bo i wiedzieć to skąd
  Zarosną te place i domy bardzo łatwo
  Jest tak przyjęte, że ostatni gasi światło

  To nie moje są słowa
  To legenda ludowa

  To nie moje są słowa
  To legenda ludowa

  To nie moje są słowa
  To legenda ludowa

  To nie moje są słowa
  To legenda ludowa

  A to nie moje są słowa
  To jest legenda ludowa

  A to nie moje są słowa
  To legenda ludowa...

Portret użytkownika Tamaar

Myślałam że wrzucisz linka z

Myślałam że wrzucisz linka z wywiadem z you tuba w którym slychac cop mowi ,a ty wrzucasz jakis artykulik z CNN - najwiekszej propagandowej stacji sterowanej przez CIA ... skąd to przekonanie ze napisali dokladnie to co powiedzial?

Portret użytkownika Postrzegacz

ta manipulacje usa widac juz

ta manipulacje usa widac juz od 11 wrzesnia 2001 roku kiedy sfingowali zamach na WTC i pentagon. Jako pretekst do ataku na kraje terrorystyczne (Irak, Afganistan) w pierwszym przypadku chcieli obalic silnego przywodce popieranego przez ponad 80%spoleczenstwa i odzyskac bron, ktora sami wyslali do Iraku na wojne z Iranem. Afganistan byl im potrzebny do zachwiania rynku ropy i oslabienia panstw arabskich i utworzenia czegos co beda mogli kontrolowac. Gdy sie nie udalo robia z tego wroga calego swiata by oslabic ich wplywy na calym swiecie. Wenezuela Korea i inne kraje czy to komunistyczne (opowiadajace sie za Rosja), czy muzumanskie ktore nie chca sie podporzadkowac waszyngtonowi sa w jakis sposob oslabiane (przewroty choroby przywodcow). Teraz jako glowna sile militarna uznali Rosje i zaczeli ich oslabiac jak sie da. Kto by przypuszczal ze ropa spadnie o ponad zlotowke w dwa miesiace. Przeciez sie jeszcze nie dawno tak nie dalo nie bylo to mozliwe... ta cala ameryka to jawny kontynuator niemieckiego nazizmu z czasow drugiej wojny. Najpierw wszystkich oslabia a pozniej zaatakuja. Przy pomocy swoich pionkow (nato, UE) to pracuje na rzecz amerykanskich faszystow ktore "tanim kosztem" podporzadkuja sobie swiat gdy panstwa paktu polnocnoatlantyckiego oslabia swiat i siebie budzetowo. Smialo wierzcie ze ameryka to dobry wujek i przyjaciel, a zobaczycie ze ten wujek zamieni sie w pedofila i was wszystkich wyrucha.

Pozdrowienia

Portret użytkownika qismo

Mylisz trochę

Mylisz trochę pojęcia.
 
Wojna w Afganistanie nie miała na celu odzyskania żadnej broni. Bo gdyby nawet chcieli odzyskać broń to nie rozpętaliby wojny. Mijałoby się to z celem. Nie chodziło także o ropę naftową bo Afganistan jest jego słabym eksporterem. W tej wojnie chodziło o wpływy z handlu opium jak słusznie zauważył @SurvivirMan. Afganistan jest bowiem jego największym producentem. Jak ktoś nie wie do czego służy opium, to mówię że z niego produkuje się narkotyki. A w grę wchodzą wtedy nie miliony czy miliardy, a steki mld $ z handlu opium.

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

Strony

Skomentuj