Prezydent Nigerii zapowiedział zwycięstwo nad Boko Haram

Kategorie: 

Źródło: www.assakina.com
Radykalna islamska organizacja zbrojna Boko Haram, która współpracuje z tzw. Państwem Islamskim, jest bliska unicestwienia. Prezydent Muhammadu Buhari oświadczył, że Nigeria właściwie już wygrała wojnę z terrorystami.

 

Boko Haram powstało w 2002 roku w nigeryjskim mieście Maiduguri, stolicy stanu Borno. W przeciągu ostatnich sześciu lat islamiści zabili kilkanaście tysięcy osób, ale terroryści funkcjonują również na terytorium Nigru, Czadu i Kamerunu. Nigeryjska armia, która była szkolona przez wojska brytyjskie, amerykańskie i francuskie, jest coraz bliżej unicestwienia dżihadystów.

 

Prezydent Muhammadu Buhari powiedział, że jego kraj właściwie już osiągnął zwycięstwo. Terroryści kontrolują ostatni nigeryjski stan Borno i podobno nie są już w stanie przeprowadzać skutecznych ataków przeciwko siłom bezpieczeństwa i cywilom. Buhari dodał, że armia może pokonać Boko Haram jeszcze w tym roku a najważniejsza jest teraz odbudowa infrastruktury oraz przesiedlenie ludzi do swoich domów.

 

Krytycy rządu w Nigerii twierdzą, że Muhammadu Buhari podchodzi do tej sprawy zbyt optymistycznie a zapowiedź zwycięstwa z terrorystami jest przedwczesna. W przeszłości pojawiały się już podobne oświadczenia a niedługo potem islamiści zdołali odbudować swoje siły i odzyskać utracone terytoria. W najbliższym czasie przekonamy się czy tym razem Nigeria zdoła pokonać Boko Haram raz na zawsze.

 

 

Źródło: http://www.bbc.com/news/world-africa-35173618

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Masoneria nie spocznie dopóki

Masoneria nie spocznie dopóki nie rozwali chrześcijaństwa i kultury europejskiej, sprowadzą więcej islamistów po to by zniszczyć wszystko i wprowadzić NWO !
Niemcy i Austriacy wspólnie pracują nad nowym prawem azylowym dla Unii Europejskiej. Koordynator projektu Peter Altmaier w wywiadzie dla niemieckiego magazynu „Focus” zaznaczył, że duży nacisk w tych pracach kładzie się na tworzenie nowych hotspotów, w których nie tylko będzie się wstępnie weryfikować imigrantów, ale także od razu przeprowadzać procedurę azylową. Uchodźcy mają automatycznie być rozdzielani pomiędzy różne kraje UE, zaś imigranci niezwłocznie deportowani. UE co prawda ma wspólny europejski system azylowy, składający się z rozporządzenia dublińskiego oraz kliku dyrektyw dotyczących procedur azylowych, warunków przyjęcia, kwalifikacji i pobytu długoterminowego. Jednak zdaniem Brukseli w zdecydowanej większości przypadków, prawo to jest wspólne jedynie z nazwy i wiele państw nie przestrzega tych przepisów. UE uruchomiła kilkadziesiąt postępowań przeciwko państwom członkowskim w sprawie naruszenia lub niestosowania przepisów azylowych. We wrześniu rozpoczęto 40 spraw, a 34 innych zawieszono. Na początku grudnia urzędnicy unijni zagrozili kolejnymi procesami Grekom, Chorwatom, Włochom, Maltańczykom i Węgrom. W październiku br. niemiecki minister finansów Wolfgang Schäuble zadeklarował, że trzeba stworzyć nową jednolitą regulację w zakresie prawa azylowego. Kanclerz Austrii Werner Faymann opowiedział się z kolei za natychmiastową deportacją imigrantów, którzy nie kwalifikują się, by uzyskać azyl. - Nie możemy udawać, że wszyscy uchodźcy rzeczywiście mają podstawy do starania sią o azyl – przekonywał austriacki polityk. Wyjaśnił, że w 2014 r. jedynie 40 procent osób, którym odmówiono przyznania statusu uchodźcy, udało się deportować z UE.: http://www.pch24.pl/niemcy-z-austriakami-przygotowuja-nowe-prawo-azylowe-dla-unii-europejskiej,40141,i.html#ixzz3vGMkPmiG
Unia Europejska dziełem masonerii 2/2 dr Stanisław Krajski ważny film !
https://www.youtube.com/watch?v=PcTZ_7j2RKQ

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika charis

http://mieczducha888.blogspot

http://mieczducha888.blogspot.com/2015/09/neron-tym-razem-podpali-swiat-imigranci.html
 
zło zwalcza się dobre, kłamstwo prawdą .........  islamski ISA to nie JEZUS ZBAWICIEL. Koran zaprzecza że Jezus został ukrzyżowany, koran zaprzecza że Jezus jest Synem Bożym.  muzułmanie tkwiąc w islamie a odrzucając Ewangelie - drogę Zbawienia w ukrzyżowanym , zmartwychwstałym Chrystusie -Synu Bożym są na drodze potępienia bo nie mają odpuszczenia grzechów. Odrzucając Jezusa jako Zbawiciela, Syna Bożego, który się wcielił i oddał życie za grzechy są na drodze potępienie a nie zbawienia.
 
Każdy człowiek który odrzuca Jezusa jako swojego Zbawiciela, Nauczyciela jest z dala od zbawienia - cała Biblia o tym świadczy, ponieważ każdy zgrzeszył np kłamiąc więc jesli chce wejść do raju potrzebuje Syna Bożego, ukrzyżowanego który zmartwychwstał. Muzułmanie nie mają Syna, nie wierzą w Syna Bożego więc nie mają i nie będą mieć życia wiecznego, chyba że nawrócą się, zobaczą ujrzą dobroć i miłość Wszechmogącego Chrystusa i nie podepczą po nich :
" A to świadectwo jest takie, że Bóg dał nam życie wieczne, a to życie jest w jego Synu. 12 Kto ma Syna, ma życie, kto nie ma Syna Bożego, nie ma życia. " - 1 list apostoła Jana 5:11-12 Uwspółcześniona Biblia Gdańska
 

Skomentuj