Prezydent Komorowski podpisał ustawę wprowadzającą do Polski żywność GMO

Kategorie: 

Źródło: prezydent.pl

Kontrowersje jakie narosły wokół organizmów zmodyfikowanych genetycznie powodują, że kolejne kraje na świecie postanawiają zakazać upraw i na sprowadzanie żywności na bazie GMO. Okazuje się, że Polska robi dokładnie odwrotnie, a prezydent Komorowski podpisał przed kilkoma dniami ustawę, którą polski Sejm przeforsował w trakcie zamieszania z rzekomo sfałszowanymi wyborami samorządowymi.

<--break->

 

Nasi politycy często tak robią, że w mediach rozpętuje się burzę na jakiś temat i gdy opinia publiczna zajęta jest roztrząsaniem podrzuconego tematu, przegłosowuje się coś co ma pozostać niezauważone. W ten sposób kilka dni temu odrzucono wniosek o podwyższenie kwoty wolnej od podatku i tak samo pod koniec zeszłego roku po cichu przegłosowano ustawę o GMO.

 

Pozornie ustawa ma za zadanie porządkować nasz rynek pod względem obecności organizmów modyfikowanych. Wprowadzony został specjalny rejestr upraw, którego dotychczas nie było i zwrócono uwagę na zagrożenie skażenia transgenicznego. Jednak jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, a zwłaszcza w nowych definicjach ustawowych.

IB Image

Nowe prawo stwierdza, że uwalnianiem GMO nie jest sprowadzanie nasion na cele paszowe i żywnościowe. W związku z tym można legalnie sprowadzać do Polski tony nasion GMO i to w celach produkcji żywności i pasz. Poprzednio za uwalnianie i obrót GMO bez zezwolenia groziła kara 12 lat więzienia.

 

Po zmianie definicji ustawowej sprowadzanie do Polski w celach handlowych oraz spożywczych organizmów genetycznie zmodyfikowanych nie jest już uwalnianiem. Oznacza to, że państwo polskie zakazuje w Polsce upraw roślin genetycznie modyfikowanych, poza ośrodkami badawczymi, ale pozwala sprowadzać żywność i nasiona GMO z zagranicy.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Art

Żeby to GMO było pewne,

Żeby to GMO było pewne, zdrowe - to spoko. Ale nikt nie wie jak się to skończy spożywanie tego i jak to wpłynie na ekosystem.
 
 Komor albo słucha dyrektyw unijnych, które obniżą konkurencyjność polskiej żywności albo jakieś monsanto podsunęło mu coś do zjedzenia w zamian za taką ustawę.
  Rolnicy w Polsce już mają przechlapane, bo muszą znaleźć nowe rynki zbytu. Ale teraz jest spoko. Mamy zdrową żywność, Chińczycy płacą 5 razy tyle co spółdzielnie rolnikom za polskie mleko. Wszystko jest ekologiczne. A jak GMO to co z tego - Polska puki co jest krajem wolnym od GMO i ma z tego tytułu renomę.
  Niestety Komor wszystko zchrzanił i rolnicy dostaną po dupie. Ceny żywności GMO są znacznie niższe od eko i naturalnej. Za to fajny prezio i prezencje ma, przystojniak Smile

Portret użytkownika to już

to już zdrada narodu wszyscy

to już zdrada narodu wszyscy uciekają od GMO a do nas jak zwykle resztki i śmieci idą ile Ci zapłacili? co?

chcesz wysterylizować naród

idioci żadzą w kraju na wyskich szczeblach ale nie żądzą nami ani naszymi dziećmi nie ejsteśmy niczyją własnością i nasze dzieci ani plony również żryj sam to ścierwo co za marionetki...

Portret użytkownika rgb

Po trzykroć zdrajca.

Po trzykroć zdrajca. Przyjdzie czas, że będziemy sądzić wszystki zdrajców narodu polskiego. Proces nie będzie trwał 20 lat jak pewnego generała ( bez wnikania czy był wininy czy też nie) ale co najwyże 2 godz. Za zdradę państwa i narodu polskiego kara może być tylko jedna - stryczek. Śmierć od kuli była by rozwiązaniem zbyt honorowym na które takie sprzedawczyki nie zasługują.

Portret użytkownika Art

pisuj takie bzdety to cię

pisuj takie bzdety to cię znajdą służby i okrzykną terrorystą, co chciał prezia załatwić, będziesz w gazetach, tv, przykładny wyrok za czcze gadanie,
zarejestruj się nazwiskiem i napisz, że komor wziął łapówę to możesz do sądu trafić, zwindykują ci chałupę rodziców w wolnych chwilach

Portret użytkownika namor

Co my, naród, zrobiliśmy

Co my, naród, zrobiliśmy politykierom, że tak nas nie lubią? Co gorsza, nie ma na kogo głosować. Na pewno jednak w moim przypadku skończyło się głosowanie na mniejsze zło. Ręka mnie swędzi, świerzb, czy co?

Portret użytkownika Jaśko Korkowiec

Nie wiem czemu, ale wqrwia

Nie wiem czemu, ale wqrwia mnie jego gęba bez wąsa... Wygląda jak półdupek zza krzaka. Jakby miał wąąsa o może nie podpisywałby pierdoł. Ogólnie to ten jego wąs kojarzy mi się z tą historią z Biblii o kolesiu, który jak miał długie włosy to wymiatał wszystkich na lewo i prawo, a jak mu je obcieli to nic nie mógł zrobić.

____________________________________________________

"Rym cym cym z dupy dym"     F. Kiepski

Strony

Skomentuj