Prezydent Janukowycz powrócił na wschodnią Ukrainę

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Media ukraińskie poinformowały, że Wiktor Janukowycz powrócił na terytorium Ukrainy. Widziano go rzekomo wczoraj w Doniecku. Może to oznaczać nową fazę rozgrywki o wschodnią Ukrainę.

 

Przypomnijmy, że Wiktor Janukowycz to demokratycznie wybrany prezydent Ukrainy. Jego polityka charakteryzowała się dwubiegunowością, czyli współpracował zarówno z Rosją jak i z Unią Europejską. Pod koniec zeszłego roku Janukowycz odmówił podpisania Umowy Stowarzyszeniowej z UE i w wyniku tego rozpętano tam rewolucję, której skutki widzimy w postaci obecnej zdestabilizowanej sytuacji politycznej w Europie Wschodniej.

 

Sam Janukowycz, jak twierdzi, musiał uciekać z Ukrainy, bo grożono mu fizyczną likwidacją. Odnalazł on schronienie na terenie Rosji. Kilkukrotnie przemawiał na konferencjach prasowych organizowanych w Rostowie nad Donem. Niewątpliwie Janukowycz gra nadal jakąś rolę w planie Putina, ale utracił zdolność do samodzielnego kreowania polityki.

 

Być może zostanie mu przydzielone zadanie stworzenia Rządu Ocalenia Narodowego, bo tego typu cudowne twory to specjalność rosyjska. O obecność Janukowycza na Ukrainie podczas Wielkanocy pytano również prezydenta Putina podczas specjalnego wywiadu telewizyjnego, ale odpowiedział tylko, aby pytać o to samego Janukowycza, a nie jego. Wydaje się jednak, że pytanie było właściwie adresowane.

 

Z kolei aktualne tymczasowe władze ukraińskie oświadczyły, że podejmą próbę aresztowania obalonego prezydenta. Jednak wygląda na to, że nie kontrolują oni już obszaru nazywanego przez separatystów Republiką Doniecką.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Josip

Nie odchodz.. my rosjanie

Nie odchodz.. my rosjanie kochamy takich jak Ty. Zawsze wspierasz nasze dążenia do odbudowy systemu radzieckiego. Nieiwedziec czemu dano wam tyle wolnosci. Przeciez Polska to czesc Federacji Rosyjskiej. My jedni bracia.
Musisz nas wspierac bysmy jak kiedys tu wrocili i byscie wy Polaki byli pod zarzadem wspanialej ludnosci radzieckiej a nie pod kapitalistyczna UE z ktora walczymy tyle lat.
 
My dla Ciebie mamy duzo orderow. My po II wojnie mielismy duzo takich bohaterow jak Ty. Towarzysz Bierut nas wspieral i nagradzal bohaterow. Potem zaczeli wyjezdzac i im kapitalistyczne zlo nmacilo w glowie. Ale my widzimy ze milosc do nas radzieckich braci odzywa dzieki Tobie, dzieki Angelusowi, Achillesowi innym... musicie zostac i dalej dla nas pracowac.
 
Towarzysze! Na zdrrrowie! Krzyczymy - RA SI JA!! RA SI JA!!! RA SI JA!!!

Portret użytkownika Nostra Damus

@Dobra wiadomość Dszedłem do

@Dobra wiadomość

Dszedłem do wniosku, że w obliczu takiego zacofania i zakłamania jakie reprezentują sobą tutaj kolega Wlod, Sceptyk i im podobni - moja działaność jest tutaj niepotrzebna. Prędzej nauczę psa gadać niż głupiego myśleć.

Ich postawa jest identyczna z postawą tych, którzy pchają Polskę ku przepaści. To postawa brania, a nie dawania, postawa wzmacniania nienawiści, a nie propagowania Pokoju. To krótkowzroczność z premedytacją, zamykanie oczów przed problemami jakie stoją przed Ludzkością. To wygodnictwo i lizanie doopy komu treba.

To postawa anty-chrzścijańska, anty-demokratyczna. To zdrada Praw Człowieka, to wyrzeczenie się nauk chrześcijańskich. To zaprzeczenie 10 Przykazań Mojżeszowych.

Jednocześnie dziękuję kolegom Chronos, Brutal, Agelus, achilles38 i wszystkim tym, którzy wraz ze mną włożyli wkład w propagowanie zrozumienia obecnych problemów z którymi obecnie mamy do czynienia, oraz we wskazywaniu możliwych rozwiązań.

Uważam, że dzięki "dzielnej postawie" takich jak Wlod, Sceptyk i im podobnych, Polska nie ma namiejszych szans by wyjść z obecnej sytuacji z podniesonym czołem, a przyszłość pokaże, że zawiedliśmy jako całość.

Nie jestem Jezusem, by ślepym otwierać oczy, i szczerze mówiąc mam po dziurki w nosie dyskutować z palantami.

Każdemu zwolennikowi USraela życzę by postawili mu bazę wojskową na jego ulicy. Wzywam też obecny rząd do wprowadzenia w Polsce takich zdobyczy Unii Gejropejskej jak islamizacja kraju, homosexulaizm w szkołach, więcej nakotyków, no i oczywiście do przyjęcia (za niedługo) 5 milionów uchodźców wojennych z Ukrainy.

Niech żyje i nie umiera Unia Gejropejska.

Proszę mi nie odpisywać, mnie tu już nie ma.

Pozdrawiam logicznie myślących.

NA

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika Surun

W zupełności podzielam Twoje

W zupełności podzielam Twoje sfrustrowanie, jednak pamiętaj, że kłamstwo  powtórzone 10 razy staje sie prawdą. Postawa jaką prezentują wymienieni przez Ciebie osobnicy jest  "prawdziwa" dla około 90% społeczeństwa. I ja się akurat temu nie dziwię, bo niby skąd mają wiedzieć co jest prawdą a co nie? Z telewizji? Z Radia? Z 5990  odcinka Mody na sukces? No sam powiedz!
Żeby zrozumieć co jest prawdą trzeba odrzucić wszystko co nam do tej pory wmawiano, trzeba zacząć kwestionować  otaczającą nas rzeczywistośc, trzeba otworzyć się na rzeczy z pozoru niemożliwe i w końcu  najważniejsze- trzeba zacząć samodzielnie myśleć !!! Nie każdemu niestety jest to dane... Dzięki "opiece" jaką roztaczają nad nami wszelkiej maści rządy, koncerny, opieka "zdrowotna", media itd.  jeseśmy coraz bardziej "odmóżdżani", wtłacza nam się "jedyną słuszną prawdę". Zresztą komu ja to piszę, sam przecież dobrze wiesz?!
Ostatecznie jednak nie chodzi wcale o zawracanie rzeki kijem, bo nie masz takiej możliwości ani Ty, ani ja, ani nikt inny... Tak naprawdę chodzi o to aby zacząć powtarzać PRAWDĘ-  10, 20 , a jak trzeba będzie to i 100 razy... Chodzi o to , żeby ta prawda w końcu zaczęła kiełkować w podświadomości "uśpionego" narodu i być może kiedyś będziemy jeszcze dumni z tego, że jesteśmy Polakami (Słowianami)!
Ale póki co nie poddawajcie się jest nas tak niewiele!
 

Portret użytkownika heheh

P. Janukowycz w partii

P. Janukowycz w partii szachów, jaką P. Putin rozgrywa z usraelem o Ukrainę, ma do wypełnienia jedną ważną misję. W oczach Moskwy jest nadal leglanym prezydentem Ukrainy, jako taki może wystąpić do zaprzyjaźnionego mocarstwa z prośbą o wprowadzenie wojska, w celu powiedzmy "ustabilizowania sytuacji wewnętrznej kraju i usunięcia narzuconej przez zachód faszystowkiej junty". 

Portret użytkownika marcin

Ja to widze tak ze Janukowycz

Ja to widze tak ze Janukowycz faktycznie stanie na czele rady ocalenia narodowego ktorego wschod ukrainy bedzie uwazal za prawowitego prezia. I banderowski zachod bedzie mial jeszcze wiekszy orzech do zgryzienia. A w efekcie moze nastapic powolny rozlam Ukrainy. Oczywiscie wostoczna czesc bedzie bic poklony carowi Putinowi i bedzie tam jako taki porzadek. A zachodnia czesc bedzie miala przerypane. Putin przykreci kurek a unia da im mrzonki o wstspieniu i w miedzyczasie za.bezcen wykupi co tam zostanie. W efekcie zachod zostnie bidny i zacznie sie tam ostro panoszyc neo nazi co Putinowo bedzie na reke. A my zostaniemy z reka w nocniku jak zwykle olaboga.

 
Przetrwać apokalipsę: Bunkier FEMA w Denton
http://youtu.be/ZzrYy2Nj00A
Schron przeciwatomowy w Kaliszu
http://youtu.be/wEv0Mq70kNY
 

Portret użytkownika Wlodi

Janukowycz z demokracja nie

Janukowycz z demokracja nie mial nic wspolnego.
Jak go zlapia to wspolczuje. Zawisnie w trybie pilnym za morderstwa na majdanie. Ten idiota mysli ze jeszcze cos moze.

To czekamy na kolejny ruch terrorysty Putina ze swoja maskotka Janukowyczem u boku.

Nie dajcie sie zwiesc oszolomom z tego forum. Rosja to totalitarne imperium zla dazace do zaglady wolnych panstw. Zawsze tak bylo.

Portret użytkownika Nostra Damus

Dzisiaj jedzie USraelski

Dzisiaj jedzie USraelski vice-prezydent John Bidet do Kijowa.
Tym samym musiałby sam Putin do Doniecka.
Dobrze że przynajmniej Janukowycz coś robi dla tych biednych ludzi na wschodniej Ukrainie.
Trzeba też koniecznie dodać, że w siedzibie Ukraińskiej Służby Bezpieczeństwa całe jedno piętro zajmuje CIA. Innym, nawet prawicowym bojówkom, jest tam wstęp wzbroniony.
Co robi CIA w Kijowie? Oni tam nie mają nic do szuaknia, a cały czas środki masowego ogłupiania krzyczą, że to Rosja miesza i manipluje.
Kłamstwom jak widać nie ma końca.
Trzeba z tymi kłamstwami walczyć i nieustannie otwierać ludziom oczy i uszy. Niech w nierządzie nikt ie myśli, że wolno im robić nas w balona. I niech nie myślą że są bezkarni. Ni tacy już wisieli.
Wszystko ma swoje granice, a prawo ulicy może szybko zamienić ulicę wiejską na protestancką.
 
Biedna Ukraina stoi na straconej pozycji. Oszukano ich, obiecywano dobrobyt w Unii Gejropejskiej.
Co za bzdura.
Jak może ślepy pomóc ślepemu przejść na drugą stronę drogi? Jak może bankrut pomóc bankrutowi?
Jeżeli Ukraina wejdzie do Unii Gejropejskiej, to będzie to nic innego jak wspólne samobójstwo. Jeżeli Ukraińcy chcą poprawy sytuacji, i koniecznie osiągnąć europejskie wartości, to nic prostszego jak je skopiować i wprowadzić u siebie.
Na to nie trzeba łączyć się z Unią. Jeżeli Ukraińcy chcą koniecznie zadłużenia po wsze czasy, to niech sobie zaciągną pożyczki gdzie indziej - to nie musi być zawsze Deutsche Bank. Natomiast wejście do Unii Gejropejskiej jest równoznaczne z niewypłacalnością, ponieważ Unia rozkłada swoje długi na wszystkie kraje członkowskie.
Ukraińcy opamiętajcie się. Unia nie dała wam jeszcze ani grosza, ale zaprowadziła was na krawędź strasznej wojny domowej. Unia odstąpiła nawet od tego planu, by Ukrainę "zaprosić w swoje szeregi" (cytat: Baroso).
Oni chcieli tylko waszej ziemi, waszych fabryk, i podzielić się nie dobrobytem, ale długami.
Oczywiście na zachodzie Unii Gejropejskiej ludziom powodzi się lepiej. Ale nie wszystkim. Grecja, Hiszpania, Włochy, Portugalia itd. borykają się z 50%- wym bezrobociem. Młodzież nie ma absolutnie widoków na przyszłość, wpadają w nałogi (narkotyki, alkohol itd. Codzienne protesty, bitwy uliczne, rozróby... O tym się nie mówi.
Możliwe, że są może większe szanse na karierę, ale te mogą być jeszcze większe na Ukrainie, kiedy wszyscy wezmą się do odnowy kraju. Pozbyć się oligarchów, nazistów, bojówek typu ss i gestapo - jakie powołaliście do życia. Bo tak jak jest teraz - nie chce was nikt.
A Unia Gejropejska nie da wam nawet chleba za darmo.

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika Medium

Nostra Damus napisał: Dzisiaj

Nostra Damus wrote:

Dzisiaj jedzie USraelski vice-prezydent John Bidet do Kijowa.
Tym samym musiałby sam Putin do Doniecka.
Gdyby to było przed likwidacją Układu Warszawskiego, to tak, ale też viceprezydent. Ale wojnę Układ Warszawski przegrał i Rosja ma całkiem inny status, niż dawniej. Ponoć jest nawet kapitulacja lub jej podobny dokument. Zatem przestańcie Rosją straszyć.

Skomentuj