Prezydent Islandii to najbardziej wyluzowana głowa państwa na świecie

Kategorie: 

Źródło: Facebook

Prezydent Islandii, Guðni Th. Jóhannesson został w sieci okrzyknięty najbardziej wyluzowanym szefem państwa na świecie. Stało się to dzięki podwiezieniu dzieci z basenu Laugardalslaug w Reykjaviku. 

 

13-letni koledzy Sölvi Reyr Magnússon i Tristan Marri Elmarsson czekali na mamę Tristana, by odebrała ich z pływalni, lecz ona nie przyjechała na czas. Chłopacy byli zniecierpliwieni dalszym czekaniem, Tristan spostrzegł prezydenta wychodzącego z obiektu. Był tam, ponieważ wręczał nagrodę pływacką. Tristan zadał mu niespodziewane pytanie o możliwość podrzucenia ich do domu. Guðni Th. Jóhannesson powiedział, że nie ma żadnego problemu i zabrał dzieci pod sam dom prezydenckim samochodem.

Rakel Ósk – mama Tristana dodała poruszający wpis na Facebooku: "Mój syn, Tristan Marri to bardzo rozgadany i śmiały chłopak. Zadzwonił do mnie 15 minut temu i powiedział, że nie muszę przyjeżdzać, ponieważ spotkał prezydenta Guðniego i powiedział mu, że się spóźnię, bo muszę zajmować się młodszą siostrą i dlatego spytał się go o podwózkę" Rakel myślała, że to żart, ale kiedy zobaczyła swojego syna wysiadającego ze swoim przyjacielem z prezydenckiego samochodu nie mogła uwierzyć własnym oczom: "Gdzie indziej na świecie jest to możliwe oprócz Islandii z prezydentem  Guðnim?" – dodaje.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika wwl

U nas by było: dlaczego

U nas by było: dlaczego prezydent za państwowe pieniądze robi sobie taksówkę z auta służbowego. Inni by jeszcze mówili , a gdzie są rodzice tych dzieci?? A tak naprawdę to w naszym kraju każde dziecko wie , że lepiej iść pieszo niż jechać niebezpieczną rządówką.

Portret użytkownika Ulmus

Tak, nie napiszą -

Tak, nie napiszą - przyjacielski, życzliwy, dobrej woli lecz "wyluzowany", ehh. Gest naprawdę piękny, czy aby do końca spontaniczny i szczery? Wierzę, że tak. Może właśnie w Ilsandii w rządzie nie ma marionetek, a prezydent to iście prawy człowiek mający na względzie jedynie dobro obywateli?

Skomentuj